Bábovka

Levanduľovo pomarančová bábovka ♥ - recept

Levanduľovo pomarančová bábovka ♥

"Ty jsi má, levandulová... úplně celá, celičká, levandulová...nádherně levandulová" mmm... takto mi tá pesnička znela v hlave, keď som piekla levanduľou voňajúcu bábovku. Narazila som totiž v kredenci ešte na pohárik sušenej /a jedlej/ levandule a bolo rozhodnuté, že myšlienky na niečo levanduľovo voňavé a pritom aj jednoduché, rýchle a jedlé sa už nezbavím. A teda neľutujem, stáva sa stálicou mojich receptov.

Maková bábovka - recept

Maková bábovka

Podobnosť s koláčom Lenivá žena, je čisto náhodná. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe Keď ju milujú, nie je čo riešiť. Hambím sa Vďaka špaldovej múke vhodná aj pri histaminovej intolerancii.

Bábovka z margotiek - recept

Bábovka z margotiek

alebo zlikvidujeme Vianoce ( a možno aj tých mínus dvanásť stupňov).

Ako som tak upratovala skrinku, lebo čo iné robiť, keď je vonku zima, mráz, vetrisko, našla som margotkové salonky. Už roky mám odložený recept, ktorý chcem vyskúšať, ale nikdy mi ešte Margot tyčinky nezostali. Veľký úsmev Tak hurá na to .

Bábovka Spekulatius.  - recept

Bábovka Spekulatius.

Vonku krásne sneží, v ruke čaj, tak čo k tomu chýba? Nejaký koláčik, bábovka? Niečo sladké, voňavé, korenisté? Presne tak... a presne taká je táto bábovka ♥.

Bábovka s vôňou pomaranča so slaným karamelom - recept

Bábovka s vôňou pomaranča so slaným karamelom

Pripájam sa k bábovkovaniu. Dnes štavnatá s pomarančom a chuť slamého karamelu je návykový hodí sa k pomarančovej chuti.

Orechovo - tvarohová bábovka - recept

Orechovo - tvarohová bábovka

Bábovky pečiem pomaly dve do týždňa, zistila som, že ju viem mladšej deve zabaliť aj na obed, bo kvôli HIT obeduje až doma. Úsmev Opäť jedna bábovka, ktorá zvládne aj moju bezlepkovú múku a experimentovala som ako vždy. Chichocem sa

Makovo marcipánová bábovka. - recept

Makovo marcipánová bábovka.

No keďže smotanovo oriešková bábovka  sa včera minula rýchlosťou svetla a chuť na sladké neprešla, "musela" som upiecť ešte jednu, aby som mala s čím čajík sŕkať. Táto je netradičná, ale zato výborná a sladká...

Smotanovo oriešková bábovka... - recept

Smotanovo oriešková bábovka...

V tomto chrípkovom období, keď našu rodinku kolí chrípka rad za radom a stále dokola... keď nemám energiu na nič a chuť na sladké preveľkú... keď ku čajíku, aby lepšie chutil, sa žiada aj niečo zajedať... tak práve v tej chvíli jediné čo som schopná upiecť a čo je dokonale jednoduché, ale pritom aj chutné je táto bábovka.

Kokosová bábovka - recept

Kokosová bábovka

Výborná bábovka, ktorá sa dá spraviť aj v svetlej verzii s čokoládovou polevou. Len u nás poniektorá nemôže čokoládu, takže prišiel na rad karob. Recept smelo zvládne aj bezlepkovú múku.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.