Zamilovaná do iného

Ahojte naničmamky,Úsmev chcela by som vás požiadať o radu Smútok Tak najprv,  mám 18 rokov a už 2 roky chodím so svojím priateľom. V našom vzťahu je všetko v poriadku, priateľ by mi zniesol aj modré z neba, nemám sa na čo sťažovať. Ale stala sa mi taká vec. Minulý rok v lete som spoznala jedného muža (29) , najprv mi začal písať, písali sme si pár týždňov a ja som zistila že som sa zamilovala, pristihla som sa pri tom, ako čakám kedy mi zas napíše alebo len odpíše, bolo to dosť nepríjemné, keďže som si myslela, že mne by sa to nikdy nemohlo stať ja svojho priateľa milujem a predsa, a tak sme si písali raz sme išli dokonca aj von samozrejme ako kamaráti, aj keď z jeho strany bolo vidieť tiež záujem a ja som sa proste zaláskovala.   Neskôr sa vrátil k svojej bývalej, a prerušili sme kontakt, najprv to bolo pre mňa zdrvujúce no po pár týždňov ma to prešlo a môj vzťah s priateľom bol zas ako predtým. No včera mi po skoro roku napísal znovu. A mne sa to obdobie plné zamilovanosti znova vrátilo, snažila som sa to ignorovať ,neodpisovať ale proste nemôžem ho dostať z hlavy SmútokNeviem čo mám robiť. Priateľa nechcem opustiť, ale stále musím myslieť na neho Smútok Nemôžem si pomôcť, a hlavne neviem ako je to možné Mlčím . Prosím, čo by ste na mojom mieste robili vy? Ďakujem.

Diskusie Naničmama.sk: 

Zase sa so svojou bývalou rozišiel, keď sa ti ozval? Budeš čakať, či sa k nej zase nevráti? koľkokrát. Ako dlho?

 

To neviem či sa rozišli, len nedávno mi napísal, zatiaľ ešte neviem či sa rozišli. Neviem samozrejme že by som sa už chcela konečne rozhodnúť. Chcem byť s priateľom, ale nechápem čo sa potom so mnou deje pri tomto Smútok Už neviem čo mám robiť, ako je možné že aj po roku sa to vrátilo opäť? Neviem či je to len krátkodobá zamilovanosť alebo čo

 

Myslím že si mu dobrá iba vtedy ked sa chce trošku pohrať a nemá nikoho pri sebe. Možno ani vzťah s tvojím priateľom nie je to čo hľadáš, lebo také by sa ti nestalo, možno ešte vôbec u teba nie je čas na pevný vzťah, podľa mňa sa hľadáš. Vždy lepšie teraz ako potom ak by ste založili rodinu.

Možno ten starší ma viac skúsenosti a preto ti v 18 viac imponuje, ale v skutočnosti to všetko môže byť inak.

Ako je to možné? Jednoducho chémia. Keď sa človek zamiluje, mozog dostane voľno a city /pudy, hormóny- nazvime si to ako chceme/ dostávajú sa do vedenia. Príťažlivosť nemusí mať rozumné vysvetlenie, proste len to tak funguje.

Ale... to, že Ťa priťahuje ešte neznamená, že Ťa aj miluje. Nemusí mu ísť o vzťah, o vážnu známosť, a ani Ty teraz ešte nemusíš byť vo vzťahu na celý život. Ide skôr o to, aby si nesadla na lep prelietavému sebcovi a nenatĺkla si... sklamanie potom bolí a budeš sa zas pýtať, prečo si obetovala vzťah, ktorý fungoval za flirt. Život Ti prinesie ešte mnoho skúšok a rozhodovať za Teba bude musieť práve ten rozum, ktorý dostáva v takýchto situáciách "stopku".

Ostáva len na tebe či dáš šancu novému vzťahu, zájsť ďalej ako po prvú zamilovanosť a overiť si to či ozaj je to len krásna fatamorgána, alebo osudový partner. Len ty sama musíš zvážiť či tvoj doterajší vzťah stojí za to riziko. Máš 18, nie si vydatá, nemáš deti, len a len sebe sa môžes spovedať...

zamilovala si sa do písmeniek? tušíš, aký je ten človek v skutočnosti? svojho priateľa poznáš v situáciách bežných, každodenných, vieš, ako reaguje, či sa naňho môžeš spoľahnúť, či ti vonia... toho virtuálneho si videla dvakrát, to je príliš málo na to, aby si vedela, aký je to človek.

rozmyslela by som si, či budem riskovať fungujúci vzťah pre chiméru...

myslim si, ze toto cele bude len nejake to poblaznenie a nie skutocne city. byt tebou by som si velmi dobre rozmyslela, ci ospustit svojho priatela s ktorym to funguje kvoli nieco neistenu.

Myslim, ze by bolo na mieste si uvedomit, ze s tym 29rocnym to buducnost nebude mat. Nemyslim si, ze by chcel planovat buducnost s 18 rocnym dievcatom. Ten rozdiel je v tomto veku velky a najma clovek ma ine priority ine plany ;)

a tak vekový rozdiel je v tejto dobe už normálny pozri moja kamoška má 25 a jej muž 40 a klape to podľa mňa si skôr tí dvaja musia rozumieť no ak ti to v doterajšom vzťahu klapalo neviem, či by som ho riskovala kvôli chvíľkovému poblázdneniu

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.