K tomu dnešnému a iným sviatkom..

...ako sa možme čudovať(teda ja sa nečudujem)ked doma sa o tom nerozpráva teda celkovo sa doma nevedú diskusie,no česť výnimkám.V škole sa to len prebehne (na pedagogické školy chodia tí čo inde neuspejú),dejiny sa v učebniciach upravujú podla vládnucich garnitúr a príťažlivejšie sú všetky iné zdroje.

Národná hrdosť sa u nás nenosí....ak si myslia,že si dajú tričko s folklornym motívom a vraj národovci..

Takže asi tak..

Komentáre

To s tými poprekrucanými dejinami súhlasím a to ide aj o dejiny nie veľmi vzdialené, učitelia sa musia držať osnov. No všetko je trochu iné ako na prvý pohľad vyzerá, možno raz aj svoju hrdosť slovač nájde a nebude sa pchať všetkým do zadku.

My sme pred viac ako 20 rokmi v dejepise končili 2. svetovou. Potom akoby to bolo "príliš mladé" na to, aby sa tomu hovorilo dejiny. Zaujímavé je, že deviatak mi hovorí, že tiež končia 2. svetovou. Takže aj +20 rokov je asi na to, čo sa tu udialo furt skoro nejak konštatovať.

..ja viem-osnovy,počet hodín,memorovanie učiva..je jedno či je to 2.svetová,možno aj 1.svetová alebo 68-my rok.Rodičia teda napr.dnešný 35-40-tnici tak isto nič moc.

Ono ked vám mladý 23.r.povie ,že lágre to hádam len propaganda...68-rok-no áno to prišli rusi a nejako ich tu neradi videli...Toto som počula na vlastné uši-inak celkom šikovný mladý muž.žiadny hulvát,a pod....Niekde sa stala chyba-a možno sa to aj vypomstí.Ved národ ktorý nepozná svoje dejiny a nepoučí sa nezaslúži si......

 

A to podľa jedného takto posudzuješ všetkých? Ja aj s manželom sme 40-tnici. Nemám teda pocit, že by sme o týchto veciach vedeli "nič moc". Tak tiež naši známi a to už nehovorím, že august 1968 zažili naši rodičia, 2. sv. vojnu starí rodičia, takže máme odkiaľ o týchto veciach vedieť aj z pohľadu priamych účatníkov. Prosím, naozaj nehádž všetkých do jedného vreca.

Prečo to berieš osobne? Autorka nikde neuvádza, že sú takí úplne všetci do jedného, ale verí tomu, že je ich dosť. A ja si tiež myslím, že je ich celkom dosť, viac ako tých čo povedomie slovenskej histórie ovládajú. Nie je reálne, aby sa tu každá jedna, a to máme prispievateliek ako šafránu,  zamýšľala, úplne nad každým jedným slovíčkom či sa náhodou voľakoho nedotkne. Odlišný názor, ktorý ti nikto neberie, sa dá ozaj napísať inak, ako "zrušením" autorky.

"Rodičia teda napr.dnešný 35-40-tnici tak isto nič moc." Ja som ten rodič 40-tnik a preto sa ma tato veta priamo týka. Nikde nie je napísané väčšina, tak som slušne poprosila autorku, aby nehadzala všetkých do jedného vreca. Slušnou prosbou som akože niekoho zrušila? Presne ako si písala :každý vidí a číta co chce vidieť. Možno by si sa skôr mala zamyslieť prečo je tu tých prispievateliek ako šafranu. Dancula, ak som sa Ťa nejako dotkla, ospravedlňujem sa, naozaj to nebol môj zámer, iba som sa chcela vyjadriť aj za nás 40-tnikov :-).

tak toto absolutne neriešim...kolko ľudí toľko chutí alebo názorov.veď keby sme boli rovnakí to by bola nuda na svete..píšem si svoj názor,vyjadrujem spokojnosť či nespokojnosť a nemienim preberať a vyberať slovíčka.

a rypnem si len tak pre srandu-trafená hus zagága..to bude asi veselo?!

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.