Klub strelených

Čo ma naučila bábovka

Ciastko sa ne pyta.
Ciastko rozumie.
Také milé mi na IG vyletelo.
Teda:  Koláč sa nepýta. Koláč rozumie.

No nie vždy tak ...

Miláčkovia

Včera som na to zabudla upozorniť, ale včera bol aj dňom lásky ku zvieratám.

Milujem zvieratá. Odmala som sľubovala (moja mama to brala určitého času ako vyhrážku), že zo mňa bude veterinárka. Priznám sa, v detskej jednoduchosti som videla hlavne tú možnosť pomojkať si psa, mačku, papagája, hus či tigra. To, že veterinár musí "odrodiť" kravu alebo riešiť koliku koňa som nejak "nedovidela".

Hrozba cickami

Cez víkend som bola na takom tvorivom stretnutí. V relatívne malom kruhu sme šili bábiky a skúšali tkať.

Keď už boli bábiky došité, tak došlo na fotografovanie. Plánovaná póza pre bábiky bola s rukami prekríženými a založenými pred telom. Neviem to až tak presne povedať, tak pripájam foto:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svet je jedna veľká dedina

Vážne. Aspoň ja mám dojem, že kam sa pohnem, tam niekoho známeho stretnem.
Nielen plánovane - ideme tam a tam. Vážne? Aj my! A kedy? Vtedy a vtedy. Joooj, tak to sa tam musíme stretnúť!
Tak inakšie. Takto:
Alebo lyžujete si na kopci cca 50 km od domu keď vás zrazu pozdraví nejaký zakuklenec a prihovorí sa vám akoby ste sa roky poznali. No a keď sa odkuklí, tak zistíte, že pod tou lyžiarskou helmou a okuliarmi je synov spoluplavec z plaveckého kurzu s ktorým sa stretáme 4* do týždňa už asi 5 rokov.
Alebo ....

Auuu, moj zadok! aneb rozprávka o ježkovi...

Neviem už kde konkrétne a kedy sa zrodil počiatok nášho "vzťahu", viem len s istotou povedať že akonáhle sme o sebe vedeli, neprestali sme na seba mysliet, citit sa, vnímať sa každou minútkou, každou sekundou...nebolo minutky aby som na neho nemyslela...zrazu všetky plány, všetky rozhodnutia som bola ochotná podriadiť jemu...celé dni bol so mnou a to nás zbližovalo stále viac  a viac...čokoľvek nové som sa o ňom dozvedela, snažila som sa porozumieť, pochopiť, pretaviť do nášho "vzťahu"...leteli dni a ku dňom sa pridali noci, kedy každá moja myšlienka bola venovaná jemu, kedy každá veta nahlas vyslovená, bola podmienená tým, ako sme si boli ku sebe blízko...Srdce

Óda na lepiacu pásku

Kedysi dávno, pradávno som sa nasťahovala do malého a hlavne starého bytu. Všeličo bolo treba opravovať. A ja som nemala ani peniaze, ani nikoho, čo by mi s tým pomohol. Veru oprava tečúceho wc nie je žiadna sranda. Vtedy mi dal kolega jednu radu. Najskôr som to považovala z a ridnu blbosť. Veď uvážte. Kúpiť široký leukoplast a chemoprén. Ten naniesť na leukoplast a tak to wc zalepiť. Ale napodiv, ono to bungovalo. Spoj vydržal pekných pár rokov. Vďaka leukoplastu bol pružný.

Ach jaj... domáce úlohy.

Prišla som nato už kedysi a dnes sa mi to potvrdilo... domáce úlohy nedostávajú naše deti, ale ich rodičia. Aspoň u nás to tak vyzerá z času na čas. Alebo moje deti nie sú také kreatívne, aby vymysleli napr. 10 prirovnaní, zato ich mama /čiže ja Hambím sa/ áno a niekedy až príliš.

75 dní do Vianoc

No dobre dobre.Všetci sa ukľudníme.
Ešte nie je tak vysoký termín - aj keď .... Cez víkend v nemenovanom OD s nábytkom škandinávskeho pôvodu to tak nevyzeralo. Tam na mňa vykúkal Santa Klaus, hentam som skoro zvalila vianočný stromček, a opodiaľ mi treslo do hlavy imelo. Proste - vianočná atmosféra v októbri.
 
Však aby sme nezabudli. Vianoce sú tu coby dup. Preč sú tie časy, keď na zvianočnievanie stačil adventný čas, na tešenie sa spoločné chvíle tých pri vypekaní koláčikov, zháňaní darčekov, čliapkaní sa v snehu.

Hymna

Tak naši "sokoli" dnes zase hrajú futbal a samozrejme, v telke priamy prenos. Manžel pozerá,  a  pridala som sa len na úvod, popočúvať hymnu - lebo Maltskú teda fakt nepoznám. Mlčím

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.