Škoricovo jablkový koláč s cestom s hnedým cukrom

Popis

Proste pie Veľký úsmev  Jablkový Veľký úsmev Škoricový Veľký úsmev

... jako od babičky - akurát podľa autorky receptu, že talianskej babky. Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Škoricovo jablkový koláč s cestom s hnedým cukrom - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Inštrukcie

Jablkový koláč podľa talianskej stránky šmahnutý spomienkami na myjavské kopanice. Aleboooo - kam schovať tie namrznuté jablká.

400 - 430gr hladkej múky

1 lyžica hnedého cukru (to je ten div divúci)

trošku soli

1 lyžičky prášku do pečiva

230gr masla (aj Hera sa stratila a bola OK)

1 vajce od šťastnej sliepky

60ml studenej vody

1 čajová lyžička octu

Všetko spolu v tempe zliešať, nech sa nám to nelepí. Dať stuhnúť na hodinku dve do chladničky a medzitým si pripraviť jabĺčka, ktoré len mierne podusíme.

Cesto rozdeliť napoly. Rozvaľkať, poukladať naň jabĺčka, posypať 3 polievkovými lyžicami hnedého cukru (nech sme štýlový ako Taliani), posypať bohato škoricou, prikryť druhou polovicou cesta a dať na pol hodinku na 160 stupňov piecť.

Po vychladnutí posypať škoricovým cukrom.

Proste talianska klasika.

A keď si tam dáte cukor biely, tak to bude slovenská klasika. Chichocem sa

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.5
Priemer: 3.5 (2 hlasy)

Komentáre

Uf, tak to už pár rokov robím taliansku verziu Prekvapenie ? Som múdrejšia Chichocem sa !  Koľko jabĺčok alebo len tak od oka aký máme veľký plech ?

Počet jabĺčok - všetky čo sa ti nepozdávajú vo februári a máš na linke. Ale nie - tak 6 kusov mohlo byť veľké či malé ako tenisová loptička. Krájala som na plátky a dusila štýlom "priviesť k varu, prikryť a vypnúť" Šťavu zliať - nech to nie je moc mokré.

PS - skontroluj rodokmeň. Možno bol dede Luidži. Váľam sa od smiechu po podlahe Ciao Bella Bozkávam

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok