Koučing - Lívia Pastoreková

Ako dalej

Otázka používateľa: 

Anička6

Dobry den , potrebovala by som poradit. Som vydata 21 rokov a manzel si nasiel kamaratku ....Ja chcem manzelstvo udrzat ale manzel sa nevie rozhodnut.Stale opakuje ze tlacim na pilu.Mame vela problemov financne vztahove ....Viem ze najjednoduchsie by bolo odist len mi to lame srdce. Nedokazem to ....som na neho prilis naviazana.Mozte mi nieco poradit prosim .

Odpovedá: 

Lívia Pastoreková

 

Dobrý deň

rozumiem, že situácia v ktorej ste sa ocitli je pre Vás komplikovaná a zložitá. Možno sa Vám zdá, že neriešiteľná....

Manžel má pravdepodobne pravdu v tom, že tlačíte na pílu. Je to pochopiteľné. Často sa stáva, že chcem zachrániť za pár dní niečo čomu sme nevenovali pozornosť roky. Tadiaľto však cesta nevedie... Doprajte čas. Pre Vás oboch. Nechcem aby si vyčkávali, ako sa rozhodne!

Chcem aby ste tento čas využili pre seba. Kedy ste naposledy dala seba na prvé miesto? Skúste sa zamyslieť nad tým

Zacyklená komunikácia

Otázka používateľa: 

Ako komunikovať, keď sme obaja tvrdohlaví?

Dobrý deň, s priateľom žijeme spolu tri roky a trochu sa nám v poslednom čase nedarí komunikovať. Nedarilo sa nám ani predtým, ale mne to začína bytostne vadiť.

On má pocit, že som precitlivená, ja mám pocit, že sa nevieme navzájom oceniť. Celkom úprimne, neviem ako by ste mi v tom mohli pomôcť, lebo toto je podľa mňa na párovú terapiu:))))) Ale za pokus nič nedám. Ste žena, máte nadhľad a odstup, možno ma nasmerujete:))

Odpovedá: 

Lívia Pastoreková

Otvorená komunikácie vo vzťahu je nesmierne dôležitá a kľúčová. Základom úspechu je dodržať pravidlo 50:50. Ak sa Vám dnes nechce ísť do rozhovoru s partnerom, lebo dopredu viete ako to „skončí“ (hádkou) – zajtra sa Vám zrazu nebude chcieť ísť z práce domov. Haldy udusených a nevypovedaných emócií náhle prejdú do vnútornej rezignácie jedného z vás. Tak vyhrnúť si rukávy a hor sa do práce! Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok