Koučing - Lívia Pastoreková

Koučing - Lívia Pastoreková

Kouč Lívia Pastoreková
Som certifikovaným koučom metódy Emočných rovníc Aleša Kalinu, matkou, manželkou ale hlavne ženou, ktorá sa naučila prijímať seba presne takú aká som. Milovať svoje prednosti aj nedostatky a posúvať svoj život napred. Nesmierne rada sa obklopujem ľuďmi. Keď som pochopila, kde je môj talent pocítila som silu motivovať a pomáhať druhým nasmerovať ich životy tým správnym smerom. Riadim sa heslo, že všetci sme jedineční a dokonalí – pre tento svet potrební!
Oblasti pôsobenia: Pomoc pri hľadaní samého seba, talentu a ďalšieho smerovania, prijatie sa. Pomoc pri prekonávaní úzkostí a depresií. Koučing v oblasti vzťahu – vzťahová a sexuálna kompatibilita. Pomoc pri prekonávaní nevery a žiarlivosti. Pomoc pri naštartovaní zmien v živote“ Lívia Pastoreková

Ako dalej

Otázka používateľa: 

Anička6

Dobry den , potrebovala by som poradit. Som vydata 21 rokov a manzel si nasiel kamaratku ....Ja chcem manzelstvo udrzat ale manzel sa nevie rozhodnut.Stale opakuje ze tlacim na pilu.Mame vela problemov financne vztahove ....Viem ze najjednoduchsie by bolo odist len mi to lame srdce. Nedokazem to ....som na neho prilis naviazana.Mozte mi nieco poradit prosim .

Odpovedá: 

Lívia Pastoreková

 

Dobrý deň

rozumiem, že situácia v ktorej ste sa ocitli je pre Vás komplikovaná a zložitá. Možno sa Vám zdá, že neriešiteľná....

Manžel má pravdepodobne pravdu v tom, že tlačíte na pílu. Je to pochopiteľné. Často sa stáva, že chcem zachrániť za pár dní niečo čomu sme nevenovali pozornosť roky. Tadiaľto však cesta nevedie... Doprajte čas. Pre Vás oboch. Nechcem aby si vyčkávali, ako sa rozhodne!

Chcem aby ste tento čas využili pre seba. Kedy ste naposledy dala seba na prvé miesto? Skúste sa zamyslieť nad tým

  • Čo ma robí šťastnou
  • Aké sú moje záujmy, pri akých aktivitách strácam pojem o čase
  • Čo sa mi v živote podarilo
  • Aké sú moje sny

Ak máte problém na dané otázky odpovedať, tak je to presne miesto, z ktorého treba začať.

Zamyslite sa, prečo ste na manžela naviazaná. Čo presne tým naviazaním myslíte? Skúste sa pochopiť. Cesta k sebe je tou najkrajšou cestou, na ktorú sa môžete v živote vydať. A na ňu nikdy nie je neskoro!

Vo vzťahu k partnerovi by som Vám poradila chvíľu nerobiť nič. Je tam kopec emócií, ktoré je potrebné si odžiť a spracovať. Ak je to možné veľa sa rozprávajte a poukazujte na svoje pocity. Výčitkami, obviňovaním ale ani hádzaním popola si na hlavu sa ďalej neposuniete...

Veľa šťastia prajem J

Zacyklená komunikácia

Otázka používateľa: 

Ako komunikovať, keď sme obaja tvrdohlaví?

Dobrý deň, s priateľom žijeme spolu tri roky a trochu sa nám v poslednom čase nedarí komunikovať. Nedarilo sa nám ani predtým, ale mne to začína bytostne vadiť.

On má pocit, že som precitlivená, ja mám pocit, že sa nevieme navzájom oceniť. Celkom úprimne, neviem ako by ste mi v tom mohli pomôcť, lebo toto je podľa mňa na párovú terapiu:))))) Ale za pokus nič nedám. Ste žena, máte nadhľad a odstup, možno ma nasmerujete:))

Odpovedá: 

Lívia Pastoreková

Otvorená komunikácie vo vzťahu je nesmierne dôležitá a kľúčová. Základom úspechu je dodržať pravidlo 50:50. Ak sa Vám dnes nechce ísť do rozhovoru s partnerom, lebo dopredu viete ako to „skončí“ (hádkou) – zajtra sa Vám zrazu nebude chcieť ísť z práce domov. Haldy udusených a nevypovedaných emócií náhle prejdú do vnútornej rezignácie jedného z vás. Tak vyhrnúť si rukávy a hor sa do práce! Úsmev

Partner Vás považuje za precitlivelú. Vy zase máte pocit, že sa neviete vzájomne oceniť. Pravdou však je, že pokiaľ sa neviem oceniť ja sama ťažko to môžem očakávať od iných. Aká je Vaša hodnota? Za čo všetko sa máte rada?

Precitlivelá? Neviem detaily vašich názorových stretov. Predpokladám však, že partner Vám dokáže ublížiť slovami. Keď jeho jazyk narazí na bod, kde to bolí, prechádzate do protiútoku. A v skutočnosti len odhalil tzv. „emočnú dieru“ Na začiatok postačia otázky: „Prečo ma bolelo to, čo povedal?“ prípadne „Má pravdu?“  Keďže ste na kresle psychológa nejaký ten čas presedeli, ako píšete, určite viete, že začať musíme od seba!

Rozhovorom sa nevyhýbajte. Stanovte si pravidlá komunikácie. Dohodnite sa, že každý z vás bude hovoriť rovnako dlhý čas a hlavne: Nebudete si skákať do rečí! Skúste toho druhého naozaj počúvať. Rozhovor neukončujte pokiaľ cítite, že z vašej strany ešte nebolo všetko vypovedané. Častokrát sa naše rozhovory riadia zaužívanými „krokmi“ . Presne vieme kto kedy čo povie, kedy zvýši hlas a kedy buchne po stole. Dokonca vieme aj to, aká reakcia bude nasledovať za našou „nevinnou“ poznámkou. Je to ako tanec, ktorý má notoricky známe kroky. Skúste porozmýšľať ako v tomto tangu zmeniť jeden pohyb a následne si užívajte prekvapenú reakciu partnera...

Takže v sumáre:

X rozhovorom sa nevyhýbajte (zajtra nemusí byť už žiadny)

X dodržujte pravidlo komunikácie 50:50

X všímajte si, kde vás to zabolelo a pýtajte sa sama seba PREČO?

X na partnera neútočte, ale použite slovné spojenie „Akoby sa tebe páčilo keby...?“

X pracujte na svojom rozvoji a posúvajte sa vpred (za ten partnerov nie ste zodpovedná)

A ten sa buď jedného dňa znenazdajky pridá tým, že Vás bude krásne zrkadliť alebo Vám to ako „prebudenej“ žene jedného dňa prestane dávať zmysel

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o komunikácií medzi partnermi, odporúčam našu knihu "Partnerský manuál"

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.