Ľudské osudy

Ak máme z čoho, podeľme sa

Situácia je aká je, zložitá pre všetkých. Aj pre nás, čo máme strechu nad hlavou, prácu a z čoho žiť. Aká náročná musí byť pre ľudí bez domova, osamelých seniorov, pre týrané ženy ale aj slobodné matky, ľudí na pokraji chudoby u nás aj vo svete.

Viem, že nemáme šancu zachrániť celý svet, niekedy ani jeho zlomok. Ani nemôžeme vrámci zachovania zdravého rozumu, v tomto čase, prežívať všetky neprávosti  ... ale aspoň trochu môžme pomôcť tým, čo to potrebujú. 

V tomto článku nájdete určite dosť inšpirácii, ako a komu prispieť, tomto termíne asi hlavne finančne.

Clivota na duši

Ťažký týždeň mám. V sobotu odišiel blízky príbuzný. Moja prvá spomienka ako malého decka je, keď mi na Štedrý večer nahovoril, že u nich už Ježiško bol, že mal takú veľkú čapicu. Musela som byť dosť malá, lebo v tejto spomienke ešte nefiguruje ani moja sestra. Bol výborný rozprávač, o niektorých jeho spomienkach som tu už veru aj písala.

V pondelok ráno ďalší telefonát, ktorý neveštil nič dobré.

Oba pohreby dnes. Naozaj ten prvý až po 4 dňoch, pohrebné služby u nás nestíhajú. (To ma veru celkom desí)

Ale nie len o tom som chcela, nejak dnes tematicky sa mi dostalo do ruky čítanie, kde jedna z rád pre dobrý život bola - ži tak, aby tvoje telo vydržalo do stovky, ale aby tvoja duša bola pripravená aj hneď zajtra odísť.

Kuchynské spomienky

Milujem, keď sa spomína, ako sa kedysi varievalo. Čo sa jedávalo. Spomienky staršie aj čerstvejšie. Veľmi ma poteší (a verím, že nielen mňa), keď si pospomínate, čo sa doma varievalo, ako sa jedávalo.

Pred nedávnom som mala dlhšiu cestu s mojou známou. Bolo ich doma 10 detí, dnes sú už až na posledné 2 všetci dôchodcovia. Tak ma zaujímalo, čo sa u nich varievalo, ako to mama zvládala.

Matúš

http://pomahajme.sk/pribehy/81

Môže byť šťastím nemať veľa peňazí?

No dobre, nemyslím tým nemať vôbec peniaze. Jasne, základ je mať kde bývať, čo jesť. Ale vždy sú ľudia, čo dokážu dosť ušetriť. Až tak, že majú balík voľných peňazí.

Niektorí ukryjú do pančuchy. Iní sa spoľahnú na banku. A vždy sa nájdu aj takí, čo chcú tento balík rozmnožiť. Nemajú problém nájsť svojich finančných agentov. A šup s peniazmi niekam. Do fondu. Do akcii. Do dlhopisov Do investičnej poistky.... Však viete. Tých firiem sa pohybuje kvantum.

matusko

Dobrý večer poprosila by som dobrých ľudí o pomoc. pre môjho syn ktori je zdravotne postihnutý syn ma 15 rokov je na invalidnom vozíku či by sa nenašli u niekoho ortopedicka obuv a nejaké veci Syn by si prial mobil alebo tablet keďže idú Vianoce chcela by som ho potešiť

 

 

 

 

Strasti a slasti dedinskej poštárky

Keď máte v dedinu dobrú poštárku, dokáže vyriešiť veľa vecí. Má dokonalý prehľad o všetkých a keď je naviac sociálne cítiaca, dokáže pomôcť mnohým. Vie, kto by mohol dostávať dôchodok a nemá papiere, vie, kde je sama mama na deti a tie sú často aj hladné.

Správaj sa tak, aby si sa nedostal na titulku Nového času

Nedokážem si to vysvetliť. Som z toho vedľa.

Už tretie veľké dieťa z okruhu spolužiakov môjho syna odišlo z tohto sveta. Nedobrovoľne. Len vždy v tom bolo zamiešané to, čomu hovoríme omamné látky. Nedovolené aj tie bežné a v spoločnosti prijateľné. Plus zrejme veľká dávka nezodpovednosti. Možno nie nutne tých, čo odišli.  Príbehy, ktoré končia na titulke bulváru. Všetky. Mladí ľudia fakt na prahu života. Tesne pred či po maturite. S vybratým smerovaním v ďalšom živote.

Kde sa stala chyba? Čím to je? Kto zlyhal? Rodina? Škola? Alebo to proste tak muselo byť?

Neviem. Netuším.

Dá sa tomu zabrániť?

Príbehy z dediny

Mám rada príbehy z histórie mojej rodnej dediny. Veľkou studnicou bola moja babka. Poznala všetko a všetkých. Minimálne do tretieho kolena.

Bolo menšie rodinné stretnutie a prišiel do spomienky muž. Podaktorí ho ľutovali, veď ten má doma takú semetriku, všetko vždy musí byť tak, ako ona povedala. Všetci ho vždy ľutujú. Vtom sa ozval strýko, skoro 80 ročný. Jaaj, keby vy ste boli zažili tolko, čo zažila ona (tá "neznesiteľná" manželka), tak ktovie, ako by ste sa správali vy.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok