Ľudské osudy

Môže byť šťastím nemať veľa peňazí?

No dobre, nemyslím tým nemať vôbec peniaze. Jasne, základ je mať kde bývať, čo jesť. Ale vždy sú ľudia, čo dokážu dosť ušetriť. Až tak, že majú balík voľných peňazí.

Niektorí ukryjú do pančuchy. Iní sa spoľahnú na banku. A vždy sa nájdu aj takí, čo chcú tento balík rozmnožiť. Nemajú problém nájsť svojich finančných agentov. A šup s peniazmi niekam. Do fondu. Do akcii. Do dlhopisov Do investičnej poistky.... Však viete. Tých firiem sa pohybuje kvantum.

matusko

Dobrý večer poprosila by som dobrých ľudí o pomoc. pre môjho syn ktori je zdravotne postihnutý syn ma 15 rokov je na invalidnom vozíku či by sa nenašli u niekoho ortopedicka obuv a nejaké veci Syn by si prial mobil alebo tablet keďže idú Vianoce chcela by som ho potešiť

 

 

 

 

Strasti a slasti dedinskej poštárky

Keď máte v dedinu dobrú poštárku, dokáže vyriešiť veľa vecí. Má dokonalý prehľad o všetkých a keď je naviac sociálne cítiaca, dokáže pomôcť mnohým. Vie, kto by mohol dostávať dôchodok a nemá papiere, vie, kde je sama mama na deti a tie sú často aj hladné.

Správaj sa tak, aby si sa nedostal na titulku Nového času

Nedokážem si to vysvetliť. Som z toho vedľa.

Už tretie veľké dieťa z okruhu spolužiakov môjho syna odišlo z tohto sveta. Nedobrovoľne. Len vždy v tom bolo zamiešané to, čomu hovoríme omamné látky. Nedovolené aj tie bežné a v spoločnosti prijateľné. Plus zrejme veľká dávka nezodpovednosti. Možno nie nutne tých, čo odišli.  Príbehy, ktoré končia na titulke bulváru. Všetky. Mladí ľudia fakt na prahu života. Tesne pred či po maturite. S vybratým smerovaním v ďalšom živote.

Kde sa stala chyba? Čím to je? Kto zlyhal? Rodina? Škola? Alebo to proste tak muselo byť?

Neviem. Netuším.

Dá sa tomu zabrániť?

Príbehy z dediny

Mám rada príbehy z histórie mojej rodnej dediny. Veľkou studnicou bola moja babka. Poznala všetko a všetkých. Minimálne do tretieho kolena.

Bolo menšie rodinné stretnutie a prišiel do spomienky muž. Podaktorí ho ľutovali, veď ten má doma takú semetriku, všetko vždy musí byť tak, ako ona povedala. Všetci ho vždy ľutujú. Vtom sa ozval strýko, skoro 80 ročný. Jaaj, keby vy ste boli zažili tolko, čo zažila ona (tá "neznesiteľná" manželka), tak ktovie, ako by ste sa správali vy.

Oblečenie do truhly

Ja viem, to je téma, o ktorej sa neradi bavíme. Odsúvame to na potom, veď je ešte čas

Moja babka to mala vyriešené už za života. V kasni mala nachystané, čo jej potom treba obliecť. A keď prišla jej dcéra, vždy jej to rozhádzala. Babka zas nachystala. Dcéra rozhádzala. Až to prišlo naozaj a my sme nevedeli, čo to vlastne tá babka chcela mať oblečené.

Nejaký týždeň dozadu vyšlo na nás, že musíme nachystať veci vzdialenej príbuznej do Domova sociálnych služieb. Dostala som zoznam a úplne na konci bolo uvedené - pri nástupe prineste aj oblečenie do truhly. Zamrazilo ma. Pýtať sa už nedalo, musela som si poradiť sama.

Zaslúži si

Sú slovné spojenia, ktoré ma vyrušujú. Teda, nie že by som si bala svojou slovenčinou úplne istá. Často mi tam zachádzajú nárečové slová, opakujem sa, dodnes neviem, či je správne hanba alebo hamba, rozmýšľam nad reštauráciou, čo tam predsa len nemá byt -v-

Vždy sa pozastavím, keď niekto povie "Ďakujem krásne" - nesedí mi to.

Ale úplne najviac mi vadí, keď niekde čítam alebo počujem - Pomôžme mu, lebo on si to zaslúži. Často to je počuť napríklad v takých tých "nebeských" programoch v telke.

Rodinné tajomstvá

Vraj má každá rodina svoje tajomstvá. A ako beží čas, tak sa také stáve, že vieme o tajomstvách v cudzích rodinách, ale tie z vlastnej minulosti už nepoznáme. Občas si dokonca myslíme, že kedysi sa nič nedialo, že iba tvrdo pracovali a nič iné nebolo. Také bieločierne ako sú aj tie staré fotky

Minulý týždeň mi mama tajomne odovzala nejaký balík. Vraj mám otvoriť až doma. Tak som zvedavo otvorila. Igelitka, vrecko a stará handra starostlivo uviazaná. A v nej korešpodencia. Hlavne môjho deda, ktorý v 1940 narukoval do Slovenskej armády.

Čo je správne, čo humánne, čo naozaj nevyhnutné?

Dnes ráno, keď som muža viezla na vybratie stehov, sme v rádii zachytili časť rozhovoru jednej (snáď nemeckej, lebo meno tomu nenaznačovalo) doktorky alebo zdravotnej sestry, žijúcej v NY. Pôvodne zamestnanej v privátnej ordinácii plastickej chirurgie. Keď ordináciu kvôli aktuálnej, katastrofálnej situácii v Big Apple uzavreli, rozhodla sa dobrovoľne vypomáhať v niektorej z tamojších nemocníc.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok