Ľudské osudy

Odpočuté zo života

Všelijaké sú ľudské osudy. Rôzne žijeme. Rôzne máme priority. Iné je pre nás v živote podstatné. Na prvom mieste.

Dnes ráno som nechtiac odpočula rozhovor dvoch mužov, ktorí už zjavne mali niečo odžité. Viedli debatu. O živote. Ako inak. A prázdnou ulicou  sa niesla veta: "Si zeber, že niekerí to majú cažké. Nemajú ani na fľašu vína"

Veľká životná pravda PohodaPohoda

A možno je niektorým len ľúto dať peniaze zrovna na fľašku vína. Ktovie.

Dobrý muž

Leto celkom intenzívne využívam na stretnutia. Vo dvojici, aj vo veľkej skupine.

Dnes sme mali intenzívny deň s mojou známou. Mnohé sme prebrali. Hovorila o svojej spolužiačke. Že sa chválila. Má dobrého manžela. Je kamionista, veľa na cestách. Iba jeden problém majú. Obyčajne raz do roka niečo "do neho vlezie" a on ju tak zmláti, že jej už dva krát zlomil ruky. Ale inak to je dobrý manžel.

Spadla mi sánka a neviem, čo na to povedať. Ako keby nebol kamionista a pracoval by len tak normálne, tak by to bolo častejšie?

Sú veci, ktoré naozaj moja hlava neberie.

Pomoc pre Moravu

Tu asi netreba slová. Pár účtov pre tých, čo chcú pomôcť finančne.

Slovenská katolícka charita

IBAN: SK93 1100 0000 0029 4546 3097    

Variabilný symbol: 859

Červený kríž

IBAN: CZ14 2700 0000 0000 0033 3999

SWIFT: BACXCZPP

Variabilný symbol: 2101

Materiál Českej vlády

Čovek v ohrození - Pomoc pre Moravu

Účtov a možností pomoci je určite oveľa viac. Pomôcť sa dá mnohými cestami. Každý podľa svojich možností a uváženia.

 

Na covid oddelení

Vstup pre covid pozitívnych, vstup pre covid negatívnych...výťah pre covid pozitívnych, výťah pre covid negatívnych...
Všetko pre covid pozitívnych označené žiarivou červenou, nemá človek šancu sa pomýliť...
Vypísať a podpísať tlačivá že ste si vedomí, že beriete na vlastnú zodpovednosť, že infekčný priestor...
Vydezinfikovať ruky, okuliare, čiapka, plášť, rúško, rukavice, keď neboli okuliare tak ochranný štít...toto všetko v negatívnej zóne oddelenia...niekoľko násobné pripomenutia že len na desať, najviac pätnásť minút...
Keď chytíte prvý raz kľučku od dverí do covid odelenia, netušíte čo vás čaká za nimi ale úzko pri srdci a strach je pre vás hmatateľný.

Sima

Sima sa vydala.

Veľmi sa mi páčilo, čo napísala na sociálnej sieti. "... je mi cťou volať sa Simona Magušinová:) " Myslím tým to, že si vzala priezvisko svojho manžela. Aj ako umelecké meno.

Priznám sa, ja som to cítila pred rokmi podobne. Nebola som slávna ani známa, ale aj tak  sa ma manžel opatrne aj pýtal, či si nechcem nechať svoje priezvisko. Nie, ja som sa chcela volať rovnako ako on. Chcela som aj takto k nemu patriť. Tvoriť jednu rodinu. Aj keď teda dlho mi trvalo, kým som si zvykla. Neľutujem. A urobila by som to znova.

Na ulici

Kedysi dávno, keď som chodila na strednú, žila v meste Heňa. Bolo to malé mesto a Heňu všetci poznali. Bola postihnutá, dnes by sme ju zaradili niekde do autistického spektra zrejme. Príroda jej nadelila statnú postavu, rázny krok. Snažila sa s ňou chodievať aj jej babka. Drobná žienka.

Heňa ráznymi krokmi pochodovala  cez námestie a rozprávala sa. Netuším s kým, mala svoj svet. Dávala si otázky aj odpovede.  Keď bolo dobre, tak len tak bežne. No častejšie bolo zle a vtedy intenzita hlasu stúpala. Poviem pravdu, bála som sa a vždy som radšej prešla na inú stranu ulice. Potom som odišla a vlastne neviem, ako skončila.

Dala to!!!!

No, napínavá zima. Od prvých pretekov Petry až po dnes. Priznám sa, dnešné preteky som nezvládla. Schovala som sa do kúpeľne.

STV hneď pustila pripravený krátky príspevok s nádhernou hudbou. Kým nájdem ten príspevok, tak aspoň hudba z neho a veľká gratulácia. Vincerò, vincerò

 

Čierne vreco

Celý život  dôsledný, celý život prijímal a dodržiaval príkazy. Aj teraz. R - O – R...

„Musím na testy!“ povedal.

„Netreba, môj milý! Sme izolovaní, s nikým sa nestýkame, Ty nikam nechodíš.“

„Musím na testy!“ povedal.

Šiel.

Spokojný s negtestom ďalej majstroval v dielni voňajúcej drevom.

Ponorkový pozdrav z vesmírnej paluby

Pred chvíľou muž skypoval s kolegom, a tak som si vypočula jeho približné pracovné plány na najbližšie obdobie.

Pôvodne mal ísť na spustenie projektu do Japonska, no vzhľadom na situáciu - presne ako prednedávnom do Korei - nedostal víza. Tomu som v terajšej situácii rada... hoci kedysi roku Pána sme s Michaelom plánovali, že ho/Japonsko vrámci tejto stavby pôjdeme navštíviť. No ako sa zdá, podobnému cestovaniu na dlhú, predlhú dobu odzvonilo. A my z paluby našej vesmírnej lode, ktorej každú chvíľu ktosi ruší povolenie na pristátie, márne čakáme na lepšie správy.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok