Lek(v)áreň

Čo robiť, keď termín na preočkovanie musíte zrušiť?

Pred časom som sa vytešovala, že sme s mamou absolvovali prvé očkovanie. Začali sme mať pocit, že je všetko na dobrej ceste. Hneď prišiel termín aj na preočkovanie, takže super.

Lenže predčasná bola naša radosť.

Covid zavítal aj priamo do rodiny. Aby som vysvetlila, mama býva s mojou sestrou a jej rodinou. Najskôr ochorel synovec, potom aj švagor. Obaja s výraznými príznakmi, dodnes nie sú úplne OK.

Tak sme museli termín na preočkovanie zrušiť. Vraj máme hľadať termíny na preočkovanie. No, kto to včera skúšal, tak vie, že je to riadny adrenalín. Keď máte šťastie a preklikáte sa, nakoniec zistíte, že vám jej dáta nezoberie, lebo už je niekde zaregistrovaná.

Zdraviu prospešné izbové rastliny

Rozhodla sa, že keď u nás doma má byť viac zelene, nech to za to stojí. Začala som pátrať po rastlinách, ktoré sú nejakým spôsobom zdraviu prospešné ... A zistila som celkom prekvapivé veci. Napríklad, že v našich domácnostiach sa vyskytuje preveľa škodlivých látok. Vraj celkom bežne je to benzén, formaldehyd, amoniak ...

Čo odporúča turkménsky prezident

Ľudia sa chytajú každého stebielka, ktoré by im pomohlo v boji proti pandémii, hlavne keď teda EÚ zahaprovalo či zariskovalo s objednávkami vakcíny, ktorá možno už ani nebude až tak účinná voči mutácii (ak vôbec), pretože s jej skutočným rozsahom vraj nerátali ani virológovia.

A tak keď dnes ráno v ARD Magazin moderátori uviedli ďalšiu tému, nasledujúcu hneď po reklame, slovami budete prekvapení, povedala som si, že si veru vypočujem, aké šamanské taľafatky navráva Gurbanguly Berdymuchamedov svojim spoluobčanom. Priznávam, doteraz som sa nikdy o túto osobu nezaujímala, vlastne som ju vôbec nepoznala, a tak som sa nechala - opäť raz predsudkovo (niet sa čomu čudovať po 4 rokoch Trumpa) - nalákať iba tým (cielene) uštipačným podtónom moderátorov. Tak sa aspoň javil mne.

Už je to tu

Ja viem, sú ľudia, ktorí moje nadšenie nebudú zdieľať. Vôbec im to neberiem, je to ich voľba.

Mňa však mimoriadne teší, že už tento týždeň máme termín na očkovanie pre našu mamu. Som rada, že opadne také to najväčšie napätie a trochu si vydýchneme.

Problém šípim ešte so svokrovcami. Lebo oni spadajú do rovnakej kategórie, ale nejak netuším, ako zareaguje švagriná. Ako odporca všetkého.

Tak už len verím, že sa výroba vo všetkých možných závodoch rozbehne a celé to pomôže. Aspoň trochu. Lebo z tých pohrebov a zlých správ v okolí som už unavená. Že si v lete trochu vydýchneme. Aj keď svet už nikdy nebude taký, ako bol pred rokom

KPR

Myslím, že Kubovčíka a jeho Baštrng som sem už raz dávala.

Aktuálne video sa týka prvej pomoci a zdá sa mi, že naozaj stojí za šírenie.  Veď posúďte.

 

Vysoký tlak

Nejak som postrehla, že sa to tu prehuplo z plienkových tém do tém o senioroch. Prestali nás trápiť malé deti, riešime našich niektorých skutočne a niektorých takmer dospelých. Ale čo rodičia? To sú také tie veľké dospelé osoby, ku ktorým sme sa utiekali vždy ako do pevnosti prepevnej. A zrazu tá pevnosť nie je taká nedobytná. Začínajú sa do nej zahryzávať zuby času. Choroby. Odsúvané a nevšímavé boliestky. A my zisťujeme, že rodičia sú vari krehkejší ako tie naše kvetinky, čo sme si vypestovali z naších babatiek pod pazuchou a vyrástli nám (vďaka Bohu) v poriadnu životaschopnú burinu (to je kompliment), ktorú nič tak rýchlo nezničí.

A tak moju pozornosť ohľadom zdravia teraz dostávajú rodičia.

Najnovšie riešime krvný tlak.

Čo robiť, keď pália ruky od papriky?

Jaaj, hovorí sa u nás "... jak stará, tak blbá..." A presne takto som sa včera cítila.

Rozhodla som sa, že je čas na jedno typicky sezónne jedlo. Aspoň podľa mňa. Varím vždy, keď je všade voňajú prezreté paradajky, niekedy na začiatku babieho leta. Plnená paprika. Trochu babravé, tak som si naplánovala na sobotu. Na trhu som kúpila papriky, bolo napísané na lečo. Len pár dní dozadu som sa sťažovala, že všade sú už iba nepálivé papriky a ja by som také jemné štipkanie celkom privítala.

Blíži sa obdobie pôstu

Keď sa kedysi na nete zjavil vtipný článok o tom, ako ktorási mamička pravidelne otehotnela počas obdobia chudnutia, spomenula som si na mamu malého Antona. Veľmi dobre si rozumieme, a tak mi raz medzi rečou prezradila, že sa s mužom už dlhšie obdobie márne snažili o tretieho potomka, až to nakoniec vzdali. Pred tromi rokmi sa rozhodla - ako je odnepamäti v mnohých kultúrach a náboženstvách zvykom - očistiť telo po zimnom období pôstom. Bez akýchkoľvek postranných úmyslov. Jej usmievavá, modrooká očista má teraz - ak správne rátam - asi 2 roky.

šalát jedovatý

Pred časom som vytrhávala túto burinu lebo sa v poslednom období zbláznila a je všade. No a tak som si povedala idem ju pohľadať možno nájdem čo to je a našla som a ako inak príhodné pre mňa v čase bolesti  My sme ho volali mlieč, lebo z neho tak ako aj z púpavy vyteká biele mlieko. Obrázok je prevzatý z článku na ktorý je link

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok