Zdravie

Zápisník otužilca - časť prvá

Pokojný večer na vŕšky sadal - prdlajs. Bola tma ako v rohu, keď som vystúpila z auta.

Už to tam poznám ako tak a nebolo to moje prvé "po tme" otužovanie, tak som si povedala, že ak nie dnes, tak už neviem kedy začnem.

Začalo to fantasticky -  jasné, že som si nevzala hodinky do vody, ktoré stopujú čas. Však načoooo. Veľký úsmevTak ani netuším koľko som to dala. Nepodstatné. Podstatné boli a sú benefity.

Počuli ste o Movembri?

Po Ružovom októbri venovanom boji za zdravé prsia je tu Movember - mesiac zameraný na boj proti rakovine prostaty a semenníkov.
Muži po celom svete sa rozhodli vyjadriť podporu tým, že si nechajú narásť fúzy.
Tak ak ten váš bojkotuje žiletku tento mesiac, nechajte ho.
A podporte v návšteve urológa a vyšetrení prostaty.
Inak - keď už sme pri tej prostate. Poznáte jej masáž? Ja veľmi intímna - veď máloktorý muž si nechá strčiť prst do zadku od niekoho iného ako od urológa. Možno preto, lebo bol vychovávaný v mienke, že je to "vec homosexuálov" mať príjemný pocit z niečoho takého. Nebojte sa. Podporte ho. Čiastočná masáž sa dá robiť aj zvonku.

Kegelove cviky - manual laika

V prvom rade - nie som medicínsky vzdelaný človek. Sprostredkovávam len naštudované podklady z internetu a viac menej vlastné skúsenosti.

Svaly panvového dna u ženy sú svaly v okolí močového mechúru, vagíny a konečníka.

Používame ich denne viackrát.

A môže sa stať, že nás viac či menej sa rozhodnú nechať v štychu. Vyplazený jazyk

Ako sa povie - sval, ktorý sa nepoužíva (necvičí) ochabne.

Poďme na to. Mrkám

Nájdite si pohodlnú polohu a uvoľnite sa. Môže to byť v sede, v stoji, ale najviac preferovaná je to poloha v ľahu na chrbte.

Intimita naša každodenná

Už dlhší čas som vám chcela napísať o panvovom dnes.
O tom, aké dôležité je pre ženu ho precvičovať.
Lebo v ženskom lone je ukrytá najväčšia ženská energia.
Lebo to sme my a keď lono oslabne, oslabne aj žena v nás.
Lebo slabé panvové dno znamená problémy s inkontinenciou.
Problémy s vyprázdňovaním.
A samotné problémy užiť si poriadne milovanie.
Docela zložito sa mi ukladali myšlienky, lebo toto je téma dosť intímna a napriek internetovému priestoru veľmi osobná.

Blíži sa obdobie pôstu

Keď sa kedysi na nete zjavil vtipný článok o tom, ako ktorási mamička pravidelne otehotnela počas obdobia chudnutia, spomenula som si na mamu malého Antona. Veľmi dobre si rozumieme, a tak mi raz medzi rečou prezradila, že sa s mužom už dlhšie obdobie márne snažili o tretieho potomka, až to nakoniec vzdali. Pred tromi rokmi sa rozhodla - ako je odnepamäti v mnohých kultúrach a náboženstvách zvykom - očistiť telo po zimnom období pôstom. Bez akýchkoľvek postranných úmyslov. Jej usmievavá, modrooká očista má teraz - ak správne rátam - asi 2 roky.

šalát jedovatý

Pred časom som vytrhávala túto burinu lebo sa v poslednom období zbláznila a je všade. No a tak som si povedala idem ju pohľadať možno nájdem čo to je a našla som a ako inak príhodné pre mňa v čase bolesti  My sme ho volali mlieč, lebo z neho tak ako aj z púpavy vyteká biele mlieko. Obrázok je prevzatý z článku na ktorý je link

Túžobník - burina či ochucovadlo?

Myslím že každý pozná túžobník, ked rozkvitne je to krása a pastva aj pre množstvo opeľovačov. No vedeli ste že kvety voňajú po mandliach a teda môžte ich jesť či pridať do nápoja či na ozdobu a pod.

O bylinkách

Čítala som cez víkend článok o pani bylinkárke z Vrbového. Celkom zaujímavé a poučné čítanie.

Zaujala ma tam hlavne jedna vec. Vraj keď sa schyľuje k nejakému problému, stáva sa, že doslova zakopávame o bylinku, ktorá je na daný problém určená. Vraj tento rok bolo veľa fialiek, tak to znamená, že bude veľa prieduškových a kožných problémov. Mmch, u nás doma to platí na 100%. Presne toto sa u nás tento rok vyrojilo.

Spomenula som si na moju skúsenosť, je stará 33 rokov. V lete som v rámci brigády bola ako pionierska vedúca v tábore v Oravskej lesnej. Krásny kraj. Dnes by už tak organizovaný tábor nemohol ani byť. Zbierali sme huby, kuchárky z nich varili. Čučoriedky sme si zavárali na domov.

Tri piliere domu podľa Feng shui

Aké sú hlavné piliere domu? Je dôležité akým smerom a ako máme umiestnenú posteľ?  Ako sa pomocou sporáka dajú pritiahnuť financie? 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok