Bachova kvetová terapia

Keď máme dobrú náladu a sme šťastné, cítime harmóniu. Zvyčajne nás netrápia ani zdravotné problémy. Máme dostatok energie a sme schopné svojou radosťou a elánom "nakaziť" aj svojich blízkych a priateľov. Občas však narazíme na najrôznejšie životné problémy a stratíme rovnováhu. Mnohé z nás sa vtedy obratia na najlepšiu priateľku. Vypočuje, poradí a nám je lepšie. Niekedy to však nestačí. Vedeli ste, že v týchto nepríjemných chvíľach môžu pomôcť Bachove kvetové esencie?
Systém 38 originálnych kvetových esencií z divorastúcich kvetov a stromov vytvoril v 30-tých rokoch minulého storočia anglický lekár Dr. Edward Bach. Každá z týchto esencií pôsobí na inú ľudskú emóciu. Ich vhodne vybraná zmes nám pomôže získať späť citovú stabilitu a pozitívný postoj v každodennom živote. Ich užívanie je absolutne bezpečné, nemajú žiadne vedľajšie účinky. Hodia sa pre každého bez rozdielu veku, či zdravotného stavu. Užívať ich môžu dokonca aj tehotné ženy a malé deti. Nedá sa nimi predávkovať, ani si vytvoriť návyk. Predpísať si ich môžeme aj samy, po prvýkrát je však lepšie konzultovať s terapeutom, ktorý nám pomôže vyznať sa vo vlastných pocitoch a priradiť k nim potrebnú esenciu.
Čo všetko "bachovky" dokážu? Pomôžu nám zbaviť sa stresu, únavy, neistoty a strachu. Prestanú nás trápiť náhle zmeny nálad. Vďaka vhodne vybranej zmesi esencii ľahšie prekonáme ťažké životné obdobie, smútok alebo precitlivenosť.
Znie vám to neuveriteľne? Tiež som zo začiatku mala taký pocit, ale kvapkám kvetinky už zopár rokov sebe, rodine, priateľkám, známym a ich známym a bachovky sa osvedčili, veľakrát dokonca prekvapili hĺbkou svojho účinku.
Ak sa vám samoliečenie kvetinkami pozdáva a máte nejaké otázky, rada odpoviem. Podrobne popísané jednotlivé esencie nájdete na www.bachovky.sk

Diskusie Naničmama.sk: 

No,znie to zaujímavo, ešte by ma zaujímala cena na rôzne esencie.Ja si občas kupujem olej u 31 liečivých bylín.

Jedna fľaštička stojí asi 12EUR. Dá sa kúpiť v niektorých lekárniach alebo objednať cez internet. Ale zvyčajne človek potrebuje viac ako jednu esenciu, takže sa všetky potrebné (najviac 7) namiešajú do užívacej fľaštičky - opäť to robia niektoré lekárne, obchody so zdravou výživou, terapeuti alebo sa dá objednať cez internet. Cena sa pohybuje okolo 10 EUR. V prípade, že potrebujete aj konzultáciu, bude vás to stáť 15 až 20 EUR aj s užívacou fľaštičkou. Táto vystačí zhruba na mesiac a užívajú sa 4x denne 4 kvapky.

Ďakujem za odpoveď.

Existujú aj moravské kvety Slnko

Veru, Bachovky sú dobré, ale Elfove Moravské podľa niektorých známych tiež ..a sú z nášho pásma, škoda že sa nepodarilo vybaviť prednášku vo Zvolene, ale máme nový klub v Detve, tak rozmýšľam že tam by sa to dalo zorganizovať .. sama som na ne veľmi zvedavá ... Slnko

Určite sú aj Moravské kvety skvelé Tlieskam bohužiaľ s nimi nemám žiadne skúsenosti Smútok človek by potreboval 3 životy a ani to by možno nestačilo. Venujem sa posledné roky hlavne homeopatii Srdce
No a držím palčeky aby sa vám prednášku v Detve podarilo zorganizovať Áno

VEru, ja keĎ som bolana prednáškach o BAchovkáchm tak tá pani tam používala ešte aj nejaké motýlie esencie, polodrahokamové esencie , Aura somu /tá sa aj mne páči, ale tiež kooopa peňazííí/ a všelijaké iné ... no veru nevedela by som z toľkých povyberať .. mne by sa polovica páčila asi :o)))

ja som pred par mesiacmi zacala uzivat bachovky a strasne sa z nich tesim!! Tlieskam , dokonca som ich nechala namiesat aj mojmu otcovi, ktory je neskutocny hundros a negativista, vecne podrazdeny.. bral ich mesiac -povedala som mu, ze "na vysoky tlak";-) a skutocne nastalo zlepsenie v jeho naladach..(y)
u seba citim, ze som mnohe veci zacala vnimat inak, je to urcite dlhodoby proces, ale citim ze to fakt zabera(sun)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok