Ako schudnúť 3-15 kg za tri týždne? (1.časť)

Ahojte, tak som si na pomoc pri chudnutí napísala postup ako na to za tri týždne. Pozbierala recepty na jedálniček, nechala si poradiť ohľadom cvičenia a pridala niečo na osobný rozvoj. Ono totiž, a asi nie len u mňa, nie je problém schudnúť. To je ľahké, to ťažšie príde potom... udržať si novú váhu.

Mám za sebou prvý týždeň a moje dojmy? Nie som hladná, nemám potrebu si dať po ťažkom dni tabuľku čokolády, aby som si telo zaplavila hormónom šťastia. Večer, keď všetci spia a ja mám chvíľku na obľúbený seriál, už nechodím vykrádať chladničku, či špajzu pre niečo "na mlsanie". To je super!

No taktiež som tri dni mala svalovicu a najhoršiu rovno na zadku. Váľam sa od smiechu po podlahe Ale prežila som, prekonala seba sa a neprestala som cvičiť. Jednoducho som si povedala, že svalovica sú len stuhnuté svaly, ktoré som cvičením rozhýbala a ďalším cvičením sa tej ztuhlosti zbavím. Viete čo? Zrejme to tak je, lebo po troch dňoch to prešlo. Áno

A ako to celé po prvom týždni dopadlo? Zhodila som -0,5kg na váhe a na obvodoch (hrudník, pás, boky) celkovo až -14cm. TlieskamPohodaÁno Dokonca sa vyplatila aj ta svalovica na zadku, lebo na bokoch mi ubudli celé 4 cm. Ktorá z nás by nebola nadšená, že má po týždni o štyri cenťáky menšiu prdelku?

Teším sa na vás o týždeň.

Táňa

 

Komentáre

Jáj Táňa Táňa Veľký úsmev

Svalovica nie sú stuhnuté svaly - to ti nik nepovedal?

Tých 14cm pri pol kile Veľký úsmev - si sa sama merala, čo?

A  4cm na zadku za týždeň? Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe 

balalajka, ak si to čítala poriadne, tak si si iste všimla, že o tých stuhnutých svaloch som to nahovárala len sama sebe. Moje vnútorné "JA" totiž na mňa vrieskalo, že si mám miesto cvičenia sadnúť pred telku. Tým, že som si nahovárala takúto blbosť som ho umlčala a vyhralo cvičenie.

Nemerala som sa sama, mala som pomoc a je možné stratiť 14 cm pri 0,5 kg strate váhy. Pokiaľ máš energetický príjem nižší ako výdaj a cvičíš, tak sa spaľujú nadbytočné tuky, ale zároveň sa tvorí svalová hmota. A pokiaľ mi je známe, tak 1kg svalu váži rovnako ako 1 kg tuku. Rozdiel a to veľmi podstatný je v objeme. A vážim sa na váhe s telesnou analýzou, ktorá jasne ukázala znížený podiel tukov a zvýšený podiel svalov. Nie síce o veľa, ale aj pomalé tempo mi vyhovuje. Nakoľko chcem a potrebujem schudnúť 30 kg.

Prosím ťa, čo sú to za tréningy? Veľmi ma to zaujíma.

Myslíš cvičenie? Kardio a silové cvičenie s vlastnou váhou. Na každý deň súbor cvikov. Cviky ako kľuky, drepy, sed-ľahy, angličáky, výpady a podobne. Kardio aktivitu si môže každý zvoliť podľa toho, čo ho baví. Buď skupinové alebo individuálne, k dispozícii je celý zoznam, stačí si vybrať.

Dolu som dala síce otázku, ale ešte sa spýtam na intenzitu tréningov (cvičenia). Ako často za ten týždeň a ako dlho by ma zaujímalo. Vďaka za predošlú odpoveď.

Kardio 6 dní v týždni, začína sa prvý týždeň minimálne 5 minút a postupne sa týždenne podľa schopností čas predlžuje vždy o 5 minút. Počas celého cvičenia tep nesmie klesnúť pod 120, strieda sa malá a vysoká intenzita, aby to bolo zaujímavé mení sa čas intenzity od 30 sekúnd po 2 minúty.

Silové cvičenie aj s rozcvičkou trvá asi 15-20 minút. Buď je stanovený čas, za ktorý sa počíta počet kôl určených cvikov, alebo naopak, je daný počet cvikov a meria sa čas, za ktorý sa odcvičia. Silové cvičenie sa cvičí 5 dní.

Siedmy deň je oddychový, relaxačný.

No - rozhodne som zvyknutá na iné a toto by mi nevyhovovalo.

5* týždenne silový tréning je veľa, ale čas je veľmi malý na to, aby to bolo s rozcvičkou - popis mi skôr sedí ako kruhový tréning s vlastnou váhou. Robiť silový tréning na čas je totálna kravina - jedine si niekto môže ublížiť.

 6* kardio v danom rozsahu zas málo a veľmi rýchly progress. Podľa mňa absolútne nesprávne nastavenie.

Tak ale ja som to neštudovala - môžem sa mýliť.

Obávam sa, že zhodiť 15 kg za 3 týždne je možné iba v tom prípade, ak si tých 15 kg aj za 3 týždne nabrala. Ale ak si ich naberala pekne pomaly, v priebehu povedzme roka, tak to je iluzórne. Nereálne.

Dasa zhodiť 15 kg je možné aj za 3 týždne a je jedno ako dlho si to naberala. Podstatné je koľko je celková hmotnosť, ktorú chce človek schudnúť.

Ak má niekto nadváhu 15-20 kg tak to bude dávať dole pár mesiacov. Osobne však poznám ľudí, ktorí tých 15 kg za 3 týždne dali. No ja som si zvolila tú pomalšiu cestu. 

ja som schudla za 4 týždne 10 kg. Ale bola som v strašnom strese, hrozné nervy, no bola som v hroznom stave. Nebolo to plánované. Odvtedy si ich držím a začala som cvičiť, upravila stravu, aby som zhodila ešte tak do 5 kg a to mi bude stačiť. V cm je to cca brucho -10 cm, stehná -3 cm, lýtka -1 cm, hrudník -2 cm (chvalabohu len) Váľam sa od smiechu po podlahe Ale brucho mám stále veľké, keď niekde vstupujem bez stiahnutého brucha ide brucho, dlho dlho nič a potom ja Váľam sa od smiechu po podlahe Ale to musím dať už cvičením. Spevniť. Ale vidím, že tak rýchlo to veru nepôjde že za 3-4 týždne. To bude na dlhšie. Ale hlavne, že som začala.

Gratulujem k skvelému výsledku Tlieskam a mrzí ma, že si bola pri tom v strese. Chudnutie a aj následne udržiavanie má byť zábava. Preto nie som zástancom diét, lebo ich výsledkom sú silné negatívne emócie. Aj preto som si zvolila cestu zdravého životného štýlu, žiadne obmedzovanie, stres, nič negatívne. Vlastne jedno áno, musela som vystúpiť zo svojej zóny komfortu. Ale pomáhajú mi lekcie a výzvy, ktoré sú súčasťou programu a tak ma to už tak veľmi netrápi. Chichocem sa

 

ja som nebola v strese z chudnutia ale z inej životnej situácie som mala dosť veľké stresy a výsledkom bolo chudnutie.

To mi je ľúto, že to bolo takto. Dúfam, že sa situácia už zlepšila a prajem všetko dobré.

Ako schudnúť 3-15 kg za tri týždne? (1.časť)

trochu ma zmiatol ten nadpis, čakala som nejakú možno radu...ale nevadí aj keď sa chceš len tak vypísať, poradiť...popísmenkovať :-)

potom by som to možno premenovala...denník Táne, ako schudnúť

Držím palce, nech sa ti podarí, čo si si predsavzala a hlavne opatrne, čo sa zdravia týka

Len Tana sa tu predtym prezentovala ako plateny poradca na chudnutie ..., ten prispevok som dala ako nevydany. Teraz tu je verzia, ze chudne sama, tak ozaj neviem, co si o tom mysliet?

tak, tak, s napätím čakáme, čo bombastické nám ponúkne...

 

Myslela som si že to len ja tak vidím, ale veru nemýlila som sa.

Kamila, asi došlo k nesprávnej interpretácii, ale chápem, že niekto môže považovať wellness trénera za poradcu na chudnutie. No ja nie som platená za to, že učím niekoho zdravému životnému štýlu, podľa ktorého sama žijem a chudnem. Využívala som služby fitka, kam som chodila cvičiť a plávať no potom ho zavreli a po úraze kolena než ma operovali som hľadala možnosť ako vyriešiť problém s cvičením a nemusieť kvôli tomu cestovať do mesta. Tak vznikol nápad na 21 dňový nutričný program. Ja to však ľudí učím zadarmo! Keď to pomáha mne, tak prečo by som ja nepomohla niekomu ďalšiemu. Mrzí ma, že svet dospel do štádia, kedy sa už úprimná snaha pomôcť necení. Do štádia, že ak sa niekomu niečo darí, tak namiesto, aby sa ho ľudia pýtali ako to robí mu neveria, závidia, považujú ho za blazna, či klamára a podvodníka. 

Pochody "Za lepšie Slovensko" by asi mali zrušiť, lebo kým sa nezmeníme my sami a svoj prístup, tak nemôžeme čakať, že sa zmenia politici, vláda, alebo ktokoľvek v masovom meradle. 

Myslela som, že táto stránka je tu, aby sme si vzájomne pomohli zo strasťami, ktorým sa ako matky nevyhneme a podelili sa o radosti, ktoré nám život pri výchove detí prináša. Jednou zo strastí je nadváha, či už ide o našu nadváhu, aby sme sa zbavili tých pár kíl, čo ostalo po pôrode, alebo nadváhu, s ktorou bojujeme celý život. No môže ísť aj o nadváhu našich detí, čo je žiaľ realita.

Ja som neprišla s niečím novým, čo by tu ešte nebolo. Len som vzala to, čo som vedela, čo som sa naučila v škole a tiež znalosti od druhých v oblasti, ktorá nie je môj odbor a všetko spísala do jednoduchého návodu ako na to. Za tých 21 dní sa to dokáže naučiť aj dieťa, nieto ešte dospelý a síce sa jedná o zovšeobecnený návod, upravujem ho podľa individuálnych potrieb konkrétnej osoby. No za to, NIE SOM platená!!!

Vobec netuším, orešo si sem zamontovala pochody, ale dobre.

Prišla si sem niečo prezentovať. Ale zatiaľ márne hľadám nejakú praktickú radu. Alebo som ju niekde prehliadla?

Okrem všeobecných rečí nič konkrétne.

Tak ako sa treba stravovať, ako cvičiť, čo robiť?

Ja si vážim každú snahu zdieľať svoje skúsenosti, podeliť sa o svoj príbeh, víťaztva aj pády, o to čo sa podarilo, čo nie, ale vysvetli mi tvoju poslednú vetu v príspevku, ktorý som dala ako nevydaný. "Garancia vrátenia peňazí ..." za niečo museli byť ....

Tiež mám takú skusenosť, že čerstvo nabraté kg dokažem rýchlejšie zhodiť. Staršie kg držia ako prilepené kanagonom. 

 

A to je ten problém, že sa priberá a chudne hore dole, ako JO-JO. Kým pretrvávajú zlé stravovacie návyky, príjem a výdaj nie je v rovnováhe a hlavne, kým nenájdete svoje skutočné "Prečo?", tak sa to bude opakovať a v budúcnosti sa to odzrkadlí aj na zdravi, ak sa tak už nestalo. Kým sa však ľudia budú snažiť chudnúť bez pomoci, tak nadváha a obezita a jojo efekt tu budú stále.

Prečo keď sa pokazí práčka alebo auto vieme vyhľadať pomoc a zavolať servis, ale keď sa "pokazí" naše telo a chceme schudnúť, tak si myslíme, že pomoc nepotrebujeme? Je to rovnaké ako keď nás bolí hlava, proste si dáme tabletku a fungujeme ďalej. No riešili sme len akútnu bolesť a nie príčinu tej bolesti. Aj rôznymi diétami, riešime akútny problém kíl navyše, ale nie príčinu nadváhy.

Stále častejšie sa mi žiaľ potvrdzuje, čo hovorievala moja babka "Komu niet rady, tomu niet pomoci"

nuž, zatiaľ iba kopec balastu. Skús nám popísať svoj proces chudnutia. Čo si jedávala, aké aktivity si robila, čo si zmenila. A ako si sa za 21 dní zmenila.

Myslím, že keď ľudí presvedčíš, určite sa ti prihlásia. Ale zatiaľ si nepovedala nič, čo by vzbudzovalo dôveru v to, že sa vyznáš.

presne , takéto keci nájdeme na každej stránke. Ale mňa napr. nebaví cvičenie vlastnou váhou. Neviem sa s tým stotožniť, takže pre mňa tade cesta nevedie.

Ešte sa spýtam - v nadväznosti na to vyššie popísané.

Aké vzdelanie máš ako wellness tréner, kde a kedy si ho získala?

ak všetko čo píšeš Tána-koučka je pravda, myslím že nám to môžeš dokázať len tým, že tu zavesíš rovno ten tvoj 21-dnový plán

nech sa bavíme konkrétne

ja na to čakám

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.