Ja nič - ja muzikant

Tak som sa včera zas strepala na biku. Strepala je slabé slovo. Ja som sebou sekla o zem ako vrece zemiakov. Žiadna super duper rýchlosť, ani prudká zákruta, ani nič - proste nové MTB tretry, takmer nulové skúsenosti, odfláknutá ich montáž na tretre a panický strach, aby sa vypli, lebo cez tú úzku bránku neprejdem a vytrepem sa.

No tak som si to privolala Veľký úsmev.

Pre neznalého - cleats sú také potvory, ktoré sa špeciálnymi šróbami primontujú na špeciálnu obuv. Zacvaknete do špeci pedálu a podávate lepší výkon. Lebo noha nekĺže po pedále, lebo viete jednou nohou dolu ťahať nahor aj tlačiť dolu pedál. MTB a cestné majú rozdielne upínanie. Spoločné je asik iba to, že zo začiatku takmer každý v nich sekne. Buď zabudne že ich má, ide položiť nohu na zem a podrazí si bike, alebo mu nejdú vypnúť ako mne - lebo som ich slabo pritiahla a miesto odcvaknutia sa začali točiť. A ako som spomaľovala, zrazu ten bike podo mnou nabral rýchlosť, žeby ma aj slimák obehol a tým, že som chcela topánku vypnúť (pohyb päty do strany), trhla som celým bikom. Velice úspešne. Topánku som síce vypla, ale čo keď som pritom bola na zemi a na mne bicykel Váľam sa od smiechu po podlahe.

No hovorím si - tá ostuda! Oproti mne sa blížil pán. Booože, to zas bude - "nič sa vám nestalo", "pomôžem vám", .... hlavne mňa hanba fackovala, lebo vyrúbať sa niekde v teréne OK, ale tak kabelu do boku hodiť Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe.

Kým som v panike rýchlo rýchlo vyzúvala druhú topánku - tá mi tiež totiž nešla vypnúť, tak som uvažovala, koľko času mi ešte zostáva, kým ten pán ku mne príde. Rýchlo som vstala, oprášila si zadok, skontrolovala, čo všetko som roztrhala - nič našťastie Prekvapenie, obula topánku, oprášila si zadok, nasadla a skontrolovala, či sebou o zem nesekol aj ten pán, čo ma už podľa mojích výpočtov mal dávno s úškrnom zo zeme zdvíhať.

Pánko zastal odo mňa vari na takých 50 metrov a pozeral, ako si pomôžem.

Lebo však on nič.

Jeho sa to netýkalo.

I pravdu mal.

Však moja chyba a zviechala som sa sama.

Akurát zvláštne mi to bolo. Taká tá ľahostajnosť.

Našťastie - ešte stále sa starám do ľudí. Spýtam sa či nejako pomôžem, či niečo netreba. Aj ma ohrdnú. No a čo. To je dobre. Ale také - ja nič, ja muzikant? To sa nedá zvaliť na dobu a mládež s telefónmi a počítačmi, že sa o nič nezaujímajú, lebo však to nebol žiadny puberťák so sluchátkami v ušiach. Ale čo - takí sú ľudia. A mne sa našťastie nič nestalo.

Najviac ako zvyčajne pri mojích pádoch totiž utrpelo akurát ego Veľký úsmev.

Komentáre

Joooj moja, ta snáď si vrámci možností celá. Tomu zranenému egu celkom rozumiem ... No a pánovi, či by došiel, ak by si sa tak rýchlo nepozviechala ...? Snáď áno, ale cítila si z neho niečo iné ...

Pádom sa nevyhneš. Proste to k tomu patrí. Kým sú odreniny, všetko v poriadku. Ako prvé skontroluješ bike a potom seba či neni nič zlomené Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe. My sa vždy rehoceme, že aká bola prvá myšlienka na zemi. U mňa prevláda - čo tu robím? Chichocem saa na cesťáku hneď druhá " aha zemetrasenie - lebo tam sa mi chveje na biku prehadzovačka, čo sa nuluje Veľký úsmev" .

No pán - mňa to len zarazilo. Lebo zvyčajne aj dopravu zastavím, keď sebou mrsknem, už aj takú tetulu, čo skoro infarkt zo mňa mala som zažila Hambím sa... strašne zlatá bola, tiež som tak elegantne do ihličia sa zosypala. Ale henten pánko .... nuž ... zaujímavé to bolo. Na druhej strane, však stane sa, že človek počuje zvadu a tiež sa nestará či je všetko ok, alebo deco reve. Tiež vyhodnocujem, čo prečo a či ratovať treba.

Ale hento - zaujímavá skúsenosť. Keby pokračoval v ceste a tváril sa, že ma nevidí, asi by mi to inak pripadalo. Takto - ja neviem. Bál sa?

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok