O šťastí či nešťastí

Vo dvoch - pamätaj, vždy chodia vo dvoch.
 
No tak dobre - na to, že váš dátum niekto vymaže z kalendára, na tom by si človek nemal hľadať výhody. Príde o všetky tie priania, darčeky .... ale čo už.
Keď Apple vyhodila na FB fotku, že jej 24.11 chýba v kalendári prešla ma sranda - však čo!? Ono už ani pre O*ange moje narodeniny nie sú podstatné, že ten deň odstránili?
Na druhej strane - mať ďalších 365 dní ešte 40 - však to neni až tak zlé. Ba moment. Budúci rok je priestupný, tak 366 dní. Bisťu! To už začína stáť za to.
A tak došlo to vo dvoch - aj dobré aj zlé.
Celkom ako to šťastie, čo sa na mňa usmialo cez víkend, keď som s prepáčením hovienka zbierala. Do slova a do písmena. Zet si to šinula ako zvyčajne po nezvyčajných trasách, keď to na ňu prišlo a vykadila sa rovno na krásny udržiavaný trávniček pred niečo dom. Prevrátila som oči a vytiahla sáčik na tie je výtvory. A tu - kúsok od hovienka - ľaľa ho štvorlístok!
A tak som odfotila.
A zdvihla hovienko.
A reku, ten štvrlístok - keďže bol dosť veľký ... ten by sa mi do peňaženky hodil. Však pre šťastie.
A ako som ho odtrhnúť išla - bum! zrazu som namacala 2 stopky - ono to totiž nebol vôbec 4lístko. Ale 2 trojlístky tak pekne vyskladané.
Hmmmm - a ponaučenie? Že za nešťastím príde šťastie. A že nie každé šťastie, čo vás stretne, šťastím aj je. Alebo že šťastie si možno vyskladať aj z 2 úplne obyčajných vecí. A to je asik najviac. Mrkám

Komentáre

jaaj, na toto mám rada ten starý motivačný príbeh - ako mužovi ušiel kôň do hôr. Všetci ho ľutovali, že chudák, prišiel o koňa. A pár dní sa kôň vrátil a priviedol so sebou aj družku. A zas všetci závideli. Aké to šťastie má..... Neskôr jeho syn z toho koňa spadol a škaredo sa dolámal. Samozrejme, všetci ho ľutovali a zatracovali toho koňa. Ešte trochu neskôr prišlo rukovať do vojny. Všetkých mladých mužov z dediny pobrali, len toho dochrámaného nechali doma. A zas závideli, aké šťastie, keď nemusí...... A tak to pokračuje. Čo sa na jednej strane zdá ako úžasná smola, často sa o trochu neskôr, z iného uhla ukáže ako veľké šťastie..... Alebo len šťastie. A samozrejme aj naopak. Príbehov by bolo  nadlho....

Fakt pekná téma

Ja ten príbeh nepoznám Prekvapenie - ale je krásny.

.-) je to o uhle pohľadu...no niekedy nás to celkom privalí

O inom chcem-- ŠTVORLíISTKY

Ja vám mám baby taký talent že idem-idem  a nájdem štrvorlístok, len tak zrazu- ho zbadám v tráve

keby som nasilu ako chcela, sa mi to nepodarí

a túto moju danosť má ak moja mladšia dcéra :-)

má to aj niektorá z vás???

 

Jako - nejak veľmi "náhodou" štvrlístok nenájdem, to skôr hríb. Veľký úsmev Tie sa asik nerátajú Váľam sa od smiechu po podlahe.

a ja teda nenajdem ani štvorlástok, ani hríb. Ale asi dva mesiace dozadu mi jeden štvorlístok škočil pred oči. Tak som si ho odtrhla. A zabudla, kde som ho dala. Neviem o tom, že by som ho vobec domov priniesla.

Ale poznala som tiež takých, čo našli štvorlístok všade. Také milé to bolo, lebo zvyčajne sa oň aj podelili

ano, aj mne sa take stava Mrkám, len kuknem pod nohy a uz ich tam vidim. Semo-tamo aj 5-listky.  Mladsie dieta tiez toto zdedilo. Ale mala som obdobie 5-6 rokov, ked som nenasla ani jeden jediny. Vtedy sa na nas doslova "sypali" zatazkavajuce skusky  v sukromi aj v praci. Dufam, ze je to uz za nami, lebo toto leto som v travniku nasla na malom placi hned zopar kuskov.

Ja zasa nachadzam kamene v tvare srdca, mam uz slusnu zbierku :-)

Jeeeeeej - to ani neviem, či som niekedy také našla.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok