O tom, prečo máme čokoládové dvere

Vždy ma fascinovali také tie videjká, kde vidíte v 3 či 4 minútach ako sa čo robí. Také tie DIY, kedy si po zhliadnutí pripadáte ako MacGiver a už kupujete tavnú pištoľ a sádru so špeci rukavicami. Tie, kde aj najväčšia pohroma, ktorú ste ani v nočných morách neočakávali sa dá napraviť ako mávnutím čarovného prútika so zaklínadlom Abraka dabra. Keď ich pozerám, občas ani nedýcham. A občas prikyvujem. A občas argumentujem, že nie - nie! to nie je možné, aby to tak šlo. A občas sa smejem úplne nahlas, lebo sa mi zdajú pritiahnuté za vlasy.

Nedávno som tak pozerala videjko, ako sa dajú "opraviť" rôzne škrabance a preliačeniny na nábytku. Keď do fajn veľkej jamy nastrúhali ceruzku a zalakovali ju, dostali ma do kolien. Povrchové opravy riešili od fixiek cez temperky. Ale najúsmevnejšie bolo pre mňa, že ryhu potreli čokoládou. Fakt normálnou horkou.

Keď sme zariaďovali moju novú kuchyňu, nevolali sme architekta. Však hádam viem, kde chcem mať hrniec a kde varič. A tak sa stalo, že rúra je presne tam, kde som chcela mať. V kúte. Lenže vedľa toho kúta je aj praktická špajza. No lenže praktická špajza s kotlom musí byť zavretá, keď pečiem, lebo inak ... len čo chcem nazrieť, či už koláčik je ready a či sa pýta z rúry von - škrk už líznem hranou dvierok špajzkové dvere. A tak také ofuky na dverách máme aj my. Teda sme mali, kým som nepiekla čokoládové sušienky s morskou soľou. Tam vám ide čokoládyyyyyy. A tak moje ruky po jej rozlámaní boli úplne nádherné. Hnedé a úúúžasne voňavé. Ani umyť sa mi nechceli. A ako som tak stála a uvažovala, či tie ruky idem umyť, alebo ich skúsim oblízať, tak mi zrazu padli oči na dvere do špajze a aj tie ich niekoľkonásobné obtreniny. A zvedavosť vyhrala. Hladkala som ich čokoládovými rukami a čuduj sa svete - ono to fungovalo. Ryhy mizli rovno pred očami. Celá šťastná a hrdá som ich ešte pretrela handerkou a už som umývala ruky. Po 2-3 dňoch začali okolo rúry chodiť chlapci, že im tu strašne vonia čokoláda, ale nijakú nevidia. A že či niečo čokoládové pečiem. Nevyzradila som a ani nevyzradím. A počkám, kým zas budem piecť niečo čokoládové. Lebo aj na nohe stola je nejaká stopa.

No a rozhodne pozerám ďalšie vychytávky. Čo ak niečo nové zas objavím Mrkám

Komentáre

tak to je fakt bomba, to by som nečakala.

moje vychytávky tuším začínajú aj končia lepiacou páskou. Už som nou  okrem iného lepila odpadajúcu obkladačku. Drží dodnes, už niekolko rokov :)

Dokonca minulý týžden išiel junior na chatu (dozvuky po stužkovej) a hovorím, pribal si aj pásku. A prvé, čo mi hlásil, ked dorazil domov - mama, páska sa hodila. Už neviem, na čo, ale dôležité je, že dokázal vyriešiť nejaký problém.

Veľký úsmev lepiaca páska forever Úsmev

Už aj my praktizujeme. Ale došli sme na vyšší level. Leda synak došiel. Na binderky. Váľam sa od smiechu po podlahe

síce som si musela vygugliť, čo to je, ale áno, aj toto je fajné. Len obkladačku tým neprilepíš :) Inak tiež široké použitie

Veľký úsmev

Synak tým prichytával kapsičku na bicykel, keď mu pôvodný remeň rupol. Inak, zisťujem, že je to tuším pomaly povinná výbava bikera Váľam sa od smiechu po podlahe - už som videla fotku, kde nahrádzala drahé tašky na batožinu, či dokonca nit na retiazke a v diskusií písali, že aj rýchloupínak, čo ti drží koleso to na prevoz do civilizácie vydržalo (to si neviem a nechcem predstaviť ani). Veľký úsmev

Žiaľ - na kachličky je to ale furt málo.

Proste lepiaca páska vždy a všade. Chichocem sa

že binderky ! Váľam sa od smiechu po podlahe v živote som nepočula takýto názov . A to používame v práci sťahovacie pásky bežne (ach ten slovosled Hambím sa)

och, potešila si ma, som si myslela, že len ja neviem, čo su binderky

Dobre vedieť, že neviete. Veľký úsmev

Keď ešte nájdem nejaký nádherný výraz, tak sa podelím. Nech viete aj vy Bozkávam.

Učiť sa treba stále. Mrkám

Milujem hovorové výrazy a nárečia ÚsmevMáme rodinu na juhu Moravy a tá zmiešanina češtiny a slovenčiny veľmi lahodí môjmu uchu.

Ozaj, milá Zet tie kuchynské dvierka nepooblizuje ? Lebo naši chlpáči by boli na nich nalepení, kým by tam nezostal ani kúštik čokolády Váľam sa od smiechu po podlahei keď psi tútu fajnotu nesmú Chichocem sa

Ja mám rúru vo výške o pása nahor, takže aj šrabance sú mimo jej mlsný jazyk.

Ona je už o level vyššie - vie kde sú piškóty a vie, že keď prídeme domov, tak si sadnem ku čaju (najnovšie som bez kávy - ale bola to dlho káva) a dám jej piškóty a tak si posedíme Úsmev. Tak najnovšie kým mi zovrie voda, už sedí pri skrinke, piští a kýve chvostom. Vieš čo som si všimla? Že na piškóty je iný druh pišťania ako na poďme von alebo chcem cikať. Chichocem sa

Jasné, že vedia "rozprávať" Chichocem sanaši sú už v seniorskom veku, mixnutá malá dalmatínka už mala 16, myslím, že už ani dobre nevidí, ani nepočuje, ale zatiaľ bez problémov behá a sem-tam štekne na okoloidúcich, ona ani za mladi nebola štekavý typ, zato si žila nezávislým životom Chichocem sa. Druhý pes je nemecký stavač a to je iný prípad, čochvíľa dovŕši 13-ty rok a je strašne pažravý, len čo vyložím nohu z auta po príchode z práce, v momente šteká zvláštnym pišťavým hlasom, kým nemá plnú misku. A toto štekanie sa pravidelne ozýva za svitania každé ráno pred kuchyňou, kým sa paničke uráči vyliezť z postele Chichocem sa, chudáci susedia, sú chvalabohu tolerantní, zatiaľ nám nikdy nič nevyčítali.

No tak ty si psíčkarka harcovník - už vieš čo a ako. Ja sa učím. Ešte len v lete bol rok, čo sme spolu. A momentálne zdesene vyčesávam chlpy, lebo sa rozhodla na budúci týždeň ešte raz toho roku hárať, ako to sledujem Hambím sa.

Tak nasa psica je "boricka mytov" Tolko cokolady co pojedla za svoj zivot...tolko sa mordovala s ruxakom zo skoly, kym sa nedostala k maskrtam, alebo sa naucila rozbalit bonbonieru...Uz ma 14 rokov a nikto nam to neveri, stale vyzera a sprava sa velmi dobre :-)

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevČo žena (aj keď pes) neurobí pre čokoládu. Do bomboniér sa mám problém dostať aj ja. Asi prídem po know how. Chichocem sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok