reklama

Pekné brucho 1. – Na úvod

Pridal/a majas dňa 15. 06. 2006 - 12:38

reklama

Brucho 1Milé dievčatá, mamičky, babičky. Ak sa vám zdá, že vaše bedrové nohavice či plavky by si zaslúžili niečo viac, neváhajte a pridajte sa k nám. Ešte stále nie ste presvedčené, že je to nutné? Brušné svaly sa spolu s chrbtovými svalmi starajú o vzpriamené držanie tela, odbremeňujú chrbticu a podporujú dýchanie. Mali by byť posilňované hlavne preto, aby sa predišlo bolestiam chrbtice, až následne, z estetického hľadiska. Takto sa na posilňovanie brucha pozerajú odborníci z oblasti medicíny.

Ktorýkoľvek dôvod bude pre vás ten pravý. Na začiatok vás asi veľmi nepoteším, len cvičením na brucho sa nezbavíme tuku pokrývajúceho brušnú stenu. Na druhej strane najznámejšia propagátorka fitnes (venuje sa tomu už viac ako 40 rokov) Betty Weider tvrdí, že cvičením môžeme dosiahnuť dokonca lepší vzhľad v brušných partiách než v dievčenských rokoch. A tohto sa budeme držať.

Ak chceme dosiahnuť vypracované brucho, musíme v prvom rade zmeniť prístup k výžive. Nebudem vás zaťažovať diétami na nekonečné spôsoby, dôležité je len jedno, snažte sa o negatívnu energetickú bilanciu, ktorá je základným predpokladom spaľovania tuku. Povedané po lopate príjem musí byť nižší ako výdaj, alebo jednoduchšie snažte sa znížiť príjem. Keďže nás poznám, pripájam pár dobrých rád, ktoré som našla v článku, ktorého názov “Maškrtením k lepšej postave” ma hneď zaujal, zhrniem to do pár podstatných bodov:

1. Maškrťte menej a nehnevajte sa na seba - pokiaľ sa neviete maškrteniu vyhnúť, berte ho ako súčasť svojho stravovacieho režimu, pozor v primeranom množstve.

2. Nedržte nevhodné jedlá doma, kupujte ich v menších množstvách – ľahšie predídete pokleskom. Dodám staré známe nechoďte nakupovať hladní. Ešte tu bola jedna trošku extrémna rada, nedá mi ju nepriložiť: Pokiaľ neskonzumujete celé balenie maškrty na posedenie, zvyšok vyhoďte. Vyzerá to ako plytvanie, ale povedzte – je lepšie mať čokoládové keksíky v odpade, alebo na stehnách, bokoch, či bruchu?

3. Dôležité je tiež časovanie. Ak nejakú dobrotu skutočne musíte mať, doprajte si ju hneď po tréningu, v tom čase je telo nastavené na využívanie tuku ako zdroja energie, takže časť maškrty ihneď spáli a neuloží do tukových zásob.

Toľko rady odborníkov, pridám svoj pocit, dôležité je nedať si sladké, keď ste najedené, po jedle. Ja si často dám sladké napr. hodinu pred obedom, keď už začínam mať poriadny hlad, či pred fyzickou prácou, to sa mi osvedčilo.

Zdroj: Muscle&Fitness a iné v mojej skromnej úprave :-).


reklama

reklama

Zuzana, Št, 15. 06. 2006 - 12:45

Zuzana

Vďaka az otvorenie témy a teším sa na spoločný postup, budeš naša trénerka?

majas, Št, 15. 06. 2006 - 13:45

Nuž to znie moc vážne, ale rada vás do toho vtiahnem, poradím, či podržím, je to už dávno čo to bol môj životný štýl, teraz len hľadám zvyšky, takže budem "trénerka" a cvičenka zároveň :-).
Mimochodom Zuzka pasujem ta za svojho poradcu, nakoľko ty budeš najsôr vedieť o najnovších trendoch, takže smelo mi oponuj, či raď, keď už príde do tuhého.
Už mám pre vás rozpracovanú druhú časť, len mám dosť práce, tak sa k tomu dostanem až večer.

Kamila, Ne, 18. 06. 2006 - 21:33

Keď to maškrtenie je môj najväčší problém, koho som ešte nepresvedčila, nech si prečíta môj článok Ako zaručene neschudnem v Nech žijú kilá. A skúste poradiť čo s tým. Ja si vôbec neviem predstaviť nedojedenú sladkosť, ja by som ich aj desať zjedla na posedenie, nie to ešte odkladala na horšie časy. Uvažujem, že by som si mala kúpiť boxérsky mech a rukavice, aby som aspoň zúrivosť riešila inak ako sladkým ...

Neprihlásený (bez overenia), Po, 19. 06. 2006 - 08:23

Ten boxerský mech je dobrý nápad, žiadnemu cvičeniu sa medze nekladú.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama