Pekná zima

Stále o sebe tvrdím, že som spiaca krásavica, už len keby som bola taká krásna, aká som spiaca. Dnes to platilo dvojnásobne. Zrejme okrem moje zlatej slečny, ktorá rada ponocuje, to malo na svedomí aj daždivé počasie. Páčil sa mi výrok moderátora ráno na Joj-ke "Zima bude pekná a dlhá, keď nám ju júl a august nepokazia." Znelo to tak, alebo nejako podobne a mne sa to veľmi páčilo. Môžem smelo pokračovať v zimnom polospánku.

Komentáre

Tá dlhá zima mňa ale dosť trápi, nielen tá zbytočná spotreba pri kúrení (vedela by som tie prachy aj lepšie "investovať"), ale len odkladám a vyberám dookola zimné vetrovky pre deti, už som to v zápale jarného slniečka všetko poprala odložila do veľkej krabice do najvrchnejšej police a ono to privolalo zimu. Je možné, že o pár rokov radšej prirobím viac vešiakov na steny chodby a budeme na nich mať celý rok zimné, jarné a letné vrchníky, a tak budem v duchu pionerskeho hesla "Vždy pripravená". Joj ale som bystrá Úsmev

Nedalo mi sa nevrátiť k téme pekná zima, veď aj najnovší vtip:
Tohtoročná zima bude pekná, keď nám ju júl a august nepokazia." hovorí za všetko. Nevedeli sme sa dočkať kedy dorazí jar a teraz sa nevieme dočkať kedy odíde "jeseň". Nevadilo by, že doma neustále prepínam na kotly prepínač zima-leto, lebo aspoň mám čo prepínať, ale
čo ostatní s ústredným kúrením, deti v škôlke majú zimu, učiteľky v škôlke oblečené vo svetroch sú nešťastné a vôbec sa im nečudujem.
Nuž tak asi by sme sa mali prispôsobiť, len môjmu hrdlu to neviem vysvetliť a zákon o vykurovaní, ten je na tom ešte horšie, tak jednoducho sa nezmení :-).

Mne zima až tak nevadí, mňa viac desí leto a horúčavy. Ale pršať by už naozaj nemuselo. Ani my sa nevieme vysporiadať s nachladením, skoro všetci s niečim bojujeme, organizmus už asi potrebuje slnko.

Zuzana

Mne teda zima vadí a to poriadne-ale nie ta naozajstna so snehom, ale tá , čo máme teraz v bytoch a to je teda niečo. Včera som sa rozhodla, že odmeriam teplotu, lebo chodíme naobliekaní ako cibule a viete čo som namerala? V spálni-tú máme na sever-tam je 17,7 a inak v byte 18,2 stupňa. Dobré, nie?
Takže zimu milujem, veď som odrástla na lyžiach, ale nie keď je pomaly v lete ako na ...
PS: Možno to treba brať ako motiváciu, aby sme sa presťahovali tam , kde si budeme môcť sami zakúriť.

Tak to je dosť málo teda, mi máme teraz ráno v dome 19 stupňov, tak to ale kotol nezapínam veď ideme preč, keď svieti slnko, tak nám dom perfektne nahreje, včera večer 20 stupňov a hore v podkroví bolo príjemne teplo, ale keď nesvieti slnko ako minulý týždeň tak sme mali tiež 18 stupňov,a to som už kotol zapínala.
Hej, presne ako hovoríš v zime nech je zima, ale je jún a treba prikurovať, tak to nemusím.
PS: Alebo je to motivácia aby sme sa stali otužilejšími :-).

Zuzana
Jasne, kazdy si vyberie podla seba, ja som aj za otuzovanie , ale nie za prechladzanie a ...

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.