Detské izby vo feng shui

Vedeli ste, že slabá alebo zlá energia v priestore detskej izby blokuje cestu k zdraviu, spánku, učeniu a rozvoju dieťaťa?

Má vaše dieťa problémy so spánkom, s učením alebo v kolektíve?

Chcete podporiť jeho záujmy alebo nadanie, ktoré vaše dieťa má?

Ak vás trápia niektoré tieto problémy, tak tento článok venujem detským izbám. Detská izba je miesto, ktoré slúži na hru, učenie, ale predovšetkým sa oddych a spánok. Je dôležité, aby sa detská izba  „delila“ na oddychovú časť – posteľ, hraciu časť – kútik s hračkami a časť, kde sa dieťa učí – pracovný stôl. Keďže viem z praxe, že izby v bytoch sú malé, vzniká niekedy problém s rozdelením na tieto časti. Často pôsobia príliš preplnene. Detská izba by mala byť zariadená podľa veku a potreby dieťaťa.

Najdôležitejšia je posteľ

Posteľ je základom pre zdravie a dobrý vývin. Nezáleží na veľkosti ani na cene posteli, ale na tom, aby bola pevná, pohodlná, nepoškodená, mala kvalitný matrac, aby sa na nej dalo dobre vyspať. Umiestnite ju tak, aby bola za hlavou pevná stena. Nesmie byť oproti dverám – pôsobí to negatívne na spánok a oslabuje zdravie. Posteľ sa umiestňuje na základe GUA čísla dieťaťa, ktoré sa vypočíta z dátumu narodenia. Podľa neho sa zistia priaznivé smery na spánok.

Ak vám to priestor nedovoľuje a jedna strana postele je „opretá o stenu“ dávajte pozor, aby tá stena nebola susediaca s kúpeľňou, technickou miestnosťou, kotolňou, výťahom alebo iným rušivým vplyvom. 

Pod posteľou nič neskladujte, aby energia mohla voľne prúdiť a podporovať pokojný spánok. Ak máte pod posteľou úložný priestor, ukladajte doňho len periny, vankúše, deky a veci súvisiace s posteľou.

Hračky, kufre, tašky a iné predmety pod posteľ nepatria, narúša to pokojný spánok dieťaťa. Nad posteľ sa neodporúčajú poličky a regále. Zaveste tam krásny obrázok alebo fotografiu. Obrazy nad posteľou programujú život. Dávajte pozor čo tam umiestnite. Obrázky, maľby, fototapety vyberajte primerané veku dieťaťa, ale hlavne pozitívne motívy.

Agresívne motívy a bojové scény nie sú vhodné do detských izieb.

Má vaše dieťa nadanie na šport?

Dajte mu na stenu obrázok úspešného športovca podľa toho, aký šport ho baví a v čom chce vynikať. Pozor na to akú má športovec minulosť a či má dobrú povesť.

Je vaše dieťa nadané na hudbu?

Aj to môžete podporiť vhodnými a správnymi obrazmi, fotografiami alebo doplnkami napr. foto umelca s hudobným nástrojom.

Každá oblasť, v ktorej majú vaše deti nadanie a talent, sa dá podporiť a posilniť vhodnými obrazmi, symbolmi a doplnkami.

Ak už dosiahli nejaké úspechy nech si vystavia svoje diplomy, medaily a iné ocenenia. Bude ich to viac motivovať.

Možno je na vine PRACOVNÝ STÔL

Máte školáka a nedarí sa mu v učení alebo sa mu príliš nechce? Možno je na vine jeho pracovný stôl, ktorý je nesprávne umiestnený.

Aj pri pracovných stoloch myslite na to, ako a kde ho správne umiestniť. Tak ako pri posteli, prihliada sa na priaznivé smery, ktoré sú vypočítané z GUA čísla.  Je vhodné ak má sediaci za stolom pevnú stenu za chrbtom a vidí na dvere. Dáva to pocit bezpečia a stability. 

Nedávajte stôl k oknu, pretože to bude rušiť jeho pozornosť a sústredenie sa na učenie. Poznáte to, všetko vonku je zaujímavejšie ako učenie.

Chcete, aby sa lepšie učili?

Malý tip: Postavte svojej ratolesti na pracovný stôl sošku SOVY s knihou.

Sova je znakom múdrosti a tak vynikajúci program na podporu učenia.

Ak je dieťa príliš aktívne a chcete ho trochu „skrotiť“, nedávajte mu do izby „aktivátory“ – posteľ v podobe auta, lietadla, rakety alebo formuly.

Červená farba sa tiež považuje za aktívnu farbu, preto voľte v detských izbách veľmi aktívnych detí radšej zemné farby. Čím jemnejšia farba tým pokojnejšie priestor pôsobí.

Ak je naopak vaše dieťa bojazlivé, ustráchané a ťažko si zvyká na nové veci a ľudí, podporte ho obrázkom alebo fotografiou jeho „hrdinu“, ktorý je nebojácny a odvážny.

Záleží aj na povahách detí a dátume narodenia, preto prihliadajte práve na tieto dôležité faktory.

Každé z nich je iné, ale zároveň jedinečné.

Detská izba by sa mala udržiavať v poriadku a čistote. Pretože chaos a neporiadok budú spôsobovať aj chaos a neporiadok v ich živote.

Veľa pohody a energie želá Monika Štanclová

www.fengshui-zdravebyvanie.sk

zdroj foto: Freeimages.com/Tamer Tatlici

 Som žena s veľmi silnou intuíciou a túžbou pochopiť energie okolo nás. Už ako dieťa  som sa cítila zvláštne na niektorých miestach. Že existujú dané zákonitosti, ako na nás priestor pôsobí, som sa naučila a pochopila až vďaka štúdiu Feng shui.  Veľa som cestovala a pracovala na rôznych miestach a v mestách, preto som často menila aj svoje bývanie. Všimla som si, že  každým presťahovaním na nové miesto prichádzali po určitom čase zmeny v mojom živote. Okolie a bioenergia má veľký vplyv na náš život. Myšlienky, že na psychiku a zdravie človeka pôsobí priestor a my to môžeme ovplyvniť tak, ako to potrebujeme, ma priam fascinovali.  Stále ma udivuje, že manipuláciou priestoru sa dajú premeniť vzťahy, zdravie, psychická pohoda a šťastie rodiny. Vo Feng shui som objavila symbol logiky, intuície, zodpovednosti, medicíny a krásy. A preto pomáham ľudom chápať vplyv energií z nášho okolia na náš život.

Komentáre

Najmladšej deve som vybrala tri krabice s hrackami z pod postele, ma taku vyvysenu. Ako stale stoja v strede izby, Hambím sa ale dieta spi rano o hodinu dlhšie . Chichocem saCez školský rok ich asi zasuniem späť, bo neviem, kto bude namiesto nej vstávať.Chichocem sa

Kami, dieťa spí asi podľa biohodín, nie podľa nastaveného letného času....tak je to v poriadku Úsmev Tie krabice majú na tom určite minimálnu zásluhu Chichocem sa

ale ona zo dna na den predlzila svoj spanok o cca  3/4 hodiny, jasne mozno len zhoda nahod a dozrel cas na dlhsie spanie, donedavna aj ked sla neskoro spat nevstala po osmej, bezne cez vikendy 7,30, teraz bezne vstava po 9,30 ...

Krásný den přeji, toto je moc zajímavý pohled na dětský spánek a celkově zařízení dětského pokoje. Přiznám se, že některé věci by mě nikdy nenapadly, třeba to, že dětská postýlka by neměla směřovat nohami ke dveřím. Naštěstí náš brouček to tak nemá. Ale my s manželem v ložnici ano. Myslíte, že je to velký problém? 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok