...a bola som v meste

Dnes som prišla na to že ak nejdem do mesta tak nemám ani nové zážitky a dnešný deň toho bolo dosť aj  na zamyslenie.

Vypočula som si rozhovor dvoch mužov cca 65-70 ročných. Jeden sa veľmi sťažoval na svoju ex manželku ktorá mu tak veľmi ublížila a bolo to aj cítiť ten pach alkoholu a ten druhý sa mu snažil dohovoriť že pravda je vždy niekde v polovici, že obidvaja sa zrejme pričinili k tomu aby to tak dopadlo.

Ten oponoval že mohol si radšej zobrať Maru a bolo by oveľa lepšie, na to ten druhý povedal - Vieš ja som najskôr žil zo Zuzou a myslel som že je to na nič a tak sme sa rozviedli a teraz som s Ančou a môžem ti povedať že jedna ako druhá, nič som si nenavyberal a tak by to dopadlo aj s tebou. Vieš ja som si uvedomil že aj Anča mi vytýkala presne tie veci čo aj moja Zuza a tak som prišiel na to že ja sa musím zmeniť a zmenil som sa, prispôsobil sa spoluživotu.

Hanbím sa za to, ale ja som sa musela obzrieť kto to za mnou sedí, bola som prekvapená že aj muži môžu vidieť veci tak ako naozaj sú.

Potom som išla  za sestričkou po papiere lebo mám viaceré kontroly - sestrička ma privítala už vo dverách - a vy nie ste chorá? ja mám pocit že všetci ľudia sú chorí a vy prídete vysmiata?

Trošku sme si pošpásovali -  lebo ja som povedala že od novembra ako mám doma v zásobe antibiotika na priedušky a močové cesty tak sa všetko oblúkom vyhyba a ja sa konečne cítim zdravšia.

No nakoniec som išla na nákup, od Vianoc som robila druhýkrát väčší nákup. Za mnou prišiel starý pán a začal mi hovoriť že načo mi je taký veľký nákup, že sa prežierame a potom ledva chodime. Snažila som sa mu vysvetliť že tých potravín tam nemám až tak veľa a ja nechodím každý deň do obchodu. Inak, poznam toho pána býva blízko toho marketu takže určite ide každý deň. Verte alebo nie, ale mňa to naozaj rozhodilo a bolo mi z toho nanič a on stále šomral. Ja viem že pás išiel a tak vkladate veci z vozíka a vyzerá to že je toho mnoho, lenže ja ani len veľa neodnesiem. Musela som rozmýšľať ktoré ovocie si kúpim, lebo som potrebovala olej, cibuľu a ryžu čo sú ťažšie veci. Kúpila som si síce 10 balení prekrásnych servitiek čo naozaj nepotrebujem, ale to som si nevedela dať rady.

Dokonca ma tak rozhodil že som prišla domov a vytiekol mi jogurt ktorý tiež ošomral, vždy si dávam pozor aby som ich nedala k niečomu ostrému.

Deň bol vonku prekrásny, slniečko bolo také silné že bolo radosť stať na zástavke a čakať na bus.

Prišla som domov a doma kosa ako hrom, už tretí deň nie a nie poriadne horieť a to pred týždeň som volala zaťka aby pozrel komín, všetko sme spolu vyčistili a nie a nie horieť.

Tak neviem zrejme mám byť viac vonku ako zatvorená v dome.Mrkám

Komentáre

Gitka. na jeden deň zážitkov ojoj Úsmev

z toho uhundraného pána si ty vôbec nič nerob, sú ľudia, ktorí majú hundranie ako koníčka Mrkám. A vôbec, čo je koho do toho, čo si ty kúpiš? Nemusíš sa nikomu spovedať, ani vysvetľovať, hlavne nie človeku, ktorý to aj tak neprijme a bude si mlieť svoje...

Ten uvedomelý pán - klobúk dolu, ak si dokázal pripustiť, že on má niečo zmeniť. Tak snáď sa mu zadarí a bude spokojnejší Úsmev

Užívaj si pekný deň, Gitka Úsmev

Ďakujem Evka, tí pani mi urobili veľkú radosť, vlastne podobné veci sa tu preberali takže vysoko aktuálne a mne sa to páčilo.

Toho starého pana? - divné že ma to tak dostalo, myslím že neplytvám, niekedy sa stane že človek nedokaže spotrebovať všetko, ale teraz mám aj kačky a predtým som dávala susedovie sliepkam - no, ale viem že ak mi to povedal zrejme to ma nejaký súvis. Našťastie dnes som už za tým, v noci som nemohla spať a veľa som rozmýšľala nad potravinovým plytvaním u mňa. Dokonca som pár kíl aj schudla a zase som nikdy nebola extremne tučná, no pribratie na váhe  sa mi zrejme nepáči.

Aj dnes som prišla od lekárky a nič sa nedialo, žiadne zážitky.Chichocem sa

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.