Vo virtuálnom svete môžem robiť čo chcem - naozaj?

Na facebooku som dostala školenie v rámci virtuálnej reality.

" Pani zobuďte sa, je to virtuálna realita a každý hovorí čo chce. jednoducho tu žije iný život ako naozaj" - samozrejme že som odpovedala že ja som tam sama za seba a teda nehovorila by som to čo nehovoím ani v reále.

Vraj som hlúpa, lebo je  pre psychiku dobre ked môže vo virtuálnej realite byť hnusný, nadávať lebo to nerobí v klasickom svete.

No zamýšľam sa nad tým že sa mám z virtuality stiahnuť lebo to nikdy nebudem podporovať a ani si nemyslím že je to pre človeka psychohygiena.

Komentáre

Gitka Úsmev  vezmi si, čo vlastne znamená virtuálna realita. Je to len niečo vymodelované na obraz skutočnosti. Niekto sa pretvaruje v realite a uvoľňuje vo virtuálnom svete. A niekto sa nehrá ani tam ani tam. A niekto sa hrá vlastne všade. Dobrá schizofrénia Chichocem sa.

Či je to psychohygiena? Asi pre niektorých je. Verím tomu. A na akú "hru" ja pristúpim ... to je na mne. Mrkám

Vidíš potrebovala som iný pohľad, presne ako píšeš.

Pre niektorých je veľmi lákavé, že tu môže byť istá forma anonymity a tak si môžu vyskúšať veci, na ktoré by zoči voči nemali odvahu.

Netuším, či im to pomože.

Čo viem určite je to, že proste kedykoľvek možem z takej diskusie odísť. A nevracať sa k nej. Aj keď je to občas ťažké a stále mám argumenty, ktoré myslím druhp stranu presvedčia. Nie, nepresvedčia. Lebo málokto hľada. Veľká časť hlavne rozdáva. Myslím svoje názory a svoj pohľad na svet.

No myslím že najhoršie komentáre boli na noviny, teda články v novinách. To ešte v začiatkoch mojej internetovej aktivity som stopla, nerozumela som tomu ako niekto môže tak reagovať. Tiež to vidím na filmoch teda na reakciach na filmy. No ocitla som sa v skupine kde ma to zaskočilo, nadpis teda hovorí o dobrých ľudoch.

No pre mňa dosť divné vysveľovanie ako to na internete beží a nikto nehovorí pravdu a to netvrdilo mladé dievča ale zrelá žena. Každy vraj tliacha čo chce a vôbec to tak nemyslí teda tým čo píše nežije.

Mňa to nenahnevalo iba ma to prinútilo rozmýšľať, viem že sa to deje na zoznamkách, no ja som skôr na takých fórach kde  sa predsa len viac predklada svoje myslenie.

na zoznamky mi nešiahajte Veľký úsmevVeľký úsmev. My dvaja sme sa obchádzali celý život, až sme sa museli zoznámiť cez zoznamku. Dodnes si nemyslím, že ktokoľvek z nás si vymýšľal čokoľvek. Skôr v momente, keď sa zdalo, že sa už teda stretneme, začali sme trochu povedzme pribrzďovať otvorenosť, lebo isté tajomstvá musí mať každý ÚsmevPohodaÚsmev

Sme spolu uý v podstate 20 rokov a zatiaľ nevisím problém

 

Rozumiem ale, že teraz som hodne odbočila od tvojej témy, ospravedlňujem sa

Naše decká si tiež našli partnerov cez zoznamky ..., hold už sa menej socializujú v reálnom živote, ta internet to istí.Úsmev Ale aj tam zažili oblbovákov aj menej príjemné prekvapenia, takže všetko ma plusy aj mínusy

No však ja to nepopieram že tam nie sú aj ľudia ktorí si nevymyšľaju. Prave že si uvedomujem že ja nech by som išla na akýkoľvek web tak budem stale iba ja.

Vlastne som rada že nie som zase až taký utopista a verím.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok