Ostatné

Ak miluješ svoju dcéru.....

Sociálne siete museli vzniknúť, aby sme veľa veci pochopili. No mne ešte mnoho z toho nedochádza. Neskutočne ma iritujú zdieľania typu - ak miluješ svoju mamu,dcéru,syna,Boha a všetko možné daj like a zdieľaj.

A koľko ľudí to naozaj zdieľa, je to presne také vydieranie ako pošli to 5 priateľom, lebo inak ťa stihne nešťastie a podobné veci.

Človek ktorého poznám že nemá ani televízor lebo už nechce počúvať zlé správy v pohode dennodene zdieľa krvavé fotky psov a iného násilia.

Človek ktorý ma milujúce srdce a je dobrý ku každému zas zdieľa dennodenne hrôzostrašné fotky čo urobili emigranti.

Obedy zadarmo

Tento týždeň na rodičovskom padla veta:

„ Vydržte. Od  1.1. budú mať obedy zadarmo.“

Ako sme sa k tomu dostali?

Kreatívna orchidea :)

Niekedy mám pocit, že orchidea kvitne snáď v každom okne. Napodiv je to veľmi nenáročná rastlinka, chvíľami sa mi zdá, že sa stará sama o seba.

Aj ja mám pár kúskov. Tých najbežnejších. Mala som aj výnimočnejšie, ale starostlivosť o tie som nejak nezvládla.

Toto potrebuje len z času an čas trochu vody. Keď mám záchvat robenia vecí správne, tak ich zalievam prevarenou vychladenou vodou, prebytočnú vylievam, hnojím.... Ale to tak raz do roka. Po zvyšok ich proste z času na čas zalejem a na leto ich dávam na letný byt, teda na balkón. Priebežne aspoň jedna kvitne

Moje autobusové postrehy č.1

Po dlhšom čase som bola 2x za sebou v meste a udiali sa divné veci ktoré súvisia aj s tým o čom si píšem s priateľmi.

Ako som už niekoľkokrát písala ak sedite v autobuse nemôžete si zapchať uši aby ste nič nepočuli. Takže cestou do mesta sedeli predo mnou malí chlapci cca 9 roční no a nesmierne mi bolo ľúto jedného z nich, lebo ten druhý znegoval všetko čo povedal, on bol ten najmúdtejší a vlastne akoby ho celú cestu poučoval, viem že sa kamaratia.

Koľko to vlastne stojí?

Šetrenie – nešetrenie, niekedy proste ten šatník treba doplniť. Ani mi tak z neho tuším veci nevypadli, skôr mám dojem, že ani jeden sveter nezodpovedá mojim očakávaniam a zime, aká mi je ráno.

Fotka

Stretnutie zo školy. Po veľa, veľa rokoch. Aj s triednou. Nebola obľúbená. No aj tak ju na stretnutie, napriek rôznym názorom pozvali. Ona prišla a bola celkom potešená.

Prezerajú sa fotky. Tie z minulosti ešte papierové, mnohé sú čiernobiele. (Ktovie, jak sa po rokoch budú pozerať fotky z mobilov, kde budú)

Príde rad aj na záverečnú fotku zo školy. Takú tú skupinovú. Je bez triednej. Nie, nebola vtedy chorá. Ani odcestovaná.

Iba bola urazená. Lebo trieda niečo vyparatila. Po tých rokoch si nikto, ani ona sama nepamätá, čo to bolo. Aký "závažný" priestupok to bol, že takto "vytrestala" celú triedu.

Haló, haló, východniarky

Haló, haló východniarky, ktoré cestujete na stretnutie do Starej Lesnej......spoje sú nasledovné:
 

5.10.2018 - piatok odchod z Košíc 10.07  hod.  R 606   -  príchod do Popradu o 11.23 hod.
V Poprade čakáme na električku do Starého Smokovca - odchod 12.31 hod - príchod 12.55 hod
a odtiaľ máme prípoj do Starej Lesnej o 13.02 - príchod o 13.13. Komu sa chce môže s nami
ešte 15 minút počkať v Poprade na devy z Banskej Bystrici, aby necestovali do Starej Lesnej
sami alebo využiť tieto spoje. My s devami prídeme do Starej Lesnej o 13.37 hod.

Svetový deň upratovania

15. septembra 2018 sa konal Svetový deň upratovania. Nie taký klasický, kedy si upracete svoj byt či dom, ale v takom to vnímaní ... upratať v prírode to, čo človek po sebe nechal.  Nezapojila som sa. Jednak preto, lebo v Trenčíne sa to neorganizovalo, ale hlavne druhák som o tom nevedela. Ja som totiž cez víkendy čo najviac off line. A tretiak? Tretiak som mala iný program, o tom ešte napíšem. Cyklistické závody na Slovensku predsa musím okomentovať. Úsmev

Vráťme sa k odpadu.

Stretnutie v Starej Lesnej - tvorivé dielne

Milé moje kamošky,
na našom stretnutí v Starej Lesnej povediem kreatívne dielne, kde Vás oboznámim s niekoľkými technikami a vyrobíme si krásny náramok z koženky

Náramok

a vrecúško na Vianočné alebo Mikulášske prekvapenie.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.