Ostatné

Záverečné info k stretnutiu v Liptovskom Jáne

Dievčata tu je krátky súhrn k nášmu spoločnému víkendu. Upozorňujem toto stretnutie je ozaj relaxačné, úplne bez programu, okrem jedného tvorivého kurzu pre vopred prihlásenú partiu, náročnejšia technika, relatívne drahá, doplním aká ...Úsmev Vezmite si botasky na prechádzky, ručné práce, ak máte chuť debatovať popri nich a hlavne dobrú náladu ideme relaxovať.

tu je zopár oproných bodov:

V skrini

Tuším som sa vzhliadla v minimalizme. Dosť to súvisí aj s eko témami, triedením a seperáciou.

Zatiaľ som v 1. fáze. Postupne, pomaly triedim to, čo je doma. V januári som mala veľkú knižnú akciu, kde odišlo z domu asi 150kníh. Najväčšia časť skončila v knižnici.

V sobotu ráno som sa najskôr vrhla na skrinku s vianočnými a veľkonočnými dekoráciami. Vyhodila som pár kraslíc, ktoré sa mi nepáčilo od začiatku, niekoľko ozdôb prevažne zo sušených rastlín.

Karnevalový manuál

 

Tak sa na to poďme pozrieť – čo by to mohlo znamenať – „Od stvorenia sveta až po začiatok stredoveku“

No, ak by sme to brali skutočne od podlahy, tak prvou inšpiráciou by sa mohla stať taká bunka. Ako, ruku na srdce, dievčatá, skúste si hodiť do Googlu pojem „bunka“ a dajte si vyhľadať iba obrázky – toľko farebnej inšpirácie, až Vám budú oči prechádzať ... V súvislosti s bunkami mi nedá nespomenúť jednobunkové organizmy – napríklad zo školských lavíc chronicky známeho prvoka „črievičku“

Zelená

Milujem apríl. Nevadí mi ani to bláznivé počasie. Milujem to množstvo zelenej farby, ktorá je okolo nás. Žiadna nuda. Len tisíc odtieňov jednej farby. meniace sa deň čo deň. Najskôr len taká priesvitná, slabá. Zatiaľ veľmi riedená vodou. Ešte nemajúca silu.

Postupne, každým dažďom a následným slniečkom začína silnieť. Svetlé tóny prechádzajú niekde do jasnej farby. Na iných stromoch prichádza fáza olivovej alebo khaki farby. A do toho sa začne pripomínať aj biela. Najlepšie rovno s ružovou. A na lúkach zase víťazí žltá

Koncom mesiaca už zelená farba chytá silu. Už začína pripomínať temnotu. Odtiene sa zjednocujú a ostane ich len pár. Kto chce vtedy jasnú farbu, musí do kopcov. Tam sa ešte nájde.

Vlasový Horor

Ahojte, Mám problém. Moja prírodná farba je taká zasednuta hnedá. Prešla som na ryšavú keďže je to moja vysnívaná farba. Vlasy si takto farbim už rok. Lenže včera som si kúpila novú farbu. Syoos 5-77. Farba vyzerala super. Dávala som si ju na hlavu a vyzerala ešte tmavšie čo bolo super. Lenže keď som si hlavu umyla čakalo ma nepríjemné prekvapenie. Končeky som mala ako zvýrazňovač no zbytok vlasov bol super. Hneď som si ich nafarbila karamelovo hnedou. Len korienky.Dopadlo to tak že som mala polku hlavy cerveno-rysavu a druhú polovicu peknú ryšavú. Vyzeralo to hrozné. Preto vás prosím o radu. Musím si kúpiť hnedú farbu no bojím sa ako to chytí. Aku značku mi odporúčate?

Pečenie

Dobry den  mam jeden vyborny recept  postup...... cesto  ako na palacinky pecieme ako palacinky a potom si polozime palacinku na tanierik a pridavame mlete maso upecene syr struhanu mrkvu   a zrolujeme zohrejeme olej   obalime palacinku ako rezen a pecieme je to vyborne  hmm

Celiatik ?

Pred viac ako rokom som spozoroval bolesť kĺbov, bedrového a neskôr kolena. Doma som hovoril často že ma bolia "kĺby na zadku". Smiali sa mi že som asi sedel na studenom. Bolesť mi však neustupuje dodnes a už sa do toho pridala bolesť kolena. Niekedy bolí, niekedy nie. V kolene mám pocit ako keby mám odtrhnutú šľachu a tá mi tam zavadzia. Je to však prakticky vylúčené pretože som nikdy nemal žiadny problém s kolenom. Niekedy keď mám tento pocit nemôžem koleno ohnúť a nemôžem chodiť.Bedrové kĺby ma len bolia. Od detstva mám problémy zo stolicou. Buď mám hnačky alebo opak. Niekedy nejdem na wc aj 10 dní ale potom idem aj 4x za deň. Raz som nemohol ísť 14 dní a doktorka povedala iba že zle sa stravujem.

Táboraky a výlety

Manžel sa zotavuje z chrípky. Aby sa len nezavŕtaval do perín, tak sme včera spolu sledovali telku. Normalne som ho musela násilím vytiahnuť.

Večer sme natrafili na program, kde každý týžden idú nejaké pesničkové rebríčky. No a včera bola super téma - county a folková hudba. Super večer, zaspomínali sme si. A tiež sme teda konštatovali, že slovenské pesničky z tohto súdka asi ani nepoznáme.

Teda nie že by sme pri táborakoch, v autobusoch na zájazdoch nespievali. Spievali. A hodne spievali. Len náš repertoár bol asi trochu iný - začínalo sa ľudovkami, rôznymi ich úpravami a končilo niekde Vymyslenej, Kristínke...... Samozrejme Slzy tvý mámy, Dúm holubí... ale to je trochu iný žáner.

Čo ste spievali vy? Aká je vaša obľúbená?

...a bola som v meste

Dnes som prišla na to že ak nejdem do mesta tak nemám ani nové zážitky a dnešný deň toho bolo dosť aj  na zamyslenie.

Vypočula som si rozhovor dvoch mužov cca 65-70 ročných. Jeden sa veľmi sťažoval na svoju ex manželku ktorá mu tak veľmi ublížila a bolo to aj cítiť ten pach alkoholu a ten druhý sa mu snažil dohovoriť že pravda je vždy niekde v polovici, že obidvaja sa zrejme pričinili k tomu aby to tak dopadlo.

Pes

Včera sme počuli vtip a celkom ma to pobavilo:

Cvičí muž psa a dáva rázna povel: "Poď sem!!!". Po chvíli menej rázne dodáva"...alebo choď tam"

Prišlo mi to celkom vtipné, tak to volám dnes sestre. Majú malú pubertálnu sučku, tak si užijú Veľký úsmevVeľký úsmev

A v telefóne ticho. Hovorím si, čo je?

Ona na to - vieš, mali sme tu kamošku aj so svojim psom. Tiež ho vychovávala. "Ľahni. Ľahni... Alebo ostan stáť"

Sneh

No, po mrazoch prišlo sneženie. A s tým spojené odhŕňanie, odpratávanie, zametanie. Všeličo si človek prečíta na internete. Aj takéto zaujímavé postrehy:

"...2. Aktivační pracovníci začali odhŕňať sneh na chodníkoch - najprv pred krčmou..."

Je jasné, že títo pracovníci vedia, čo je dôležité. Vedia, ako si zadeliť prácu, nemajú problém s prioritami. Proste vyhodnotili, kde je najväčší pohyb - a začali presne tam Veľký úsmevVeľký úsmev

S druhým postrehom je to už horšie.

Arkticky mraz

Meteorológovia nás upozorňujú na veľké mrazy  - vraj až arktické. Celkom sa na ne teším.

Pri troche fantázie a zatvorených  očiach si môžem predstavovať, že som vycestovala do Antarktídy alebo aspoň na Sibír Chichocem sa... aspoň čo sa teploty týka. Ušetrím na cestovnom, ubytovaní a  rýchlo sa môžem z takého "výletu" vrátiť späť domov.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.