Ostatné

Príhody psa a skúsenosti II.

Pred časom som pravidelne 2x do týždňa chodila ulicou okolo gymnázia u nás v meste. Za plotom bol krásny pes so smutnými očami. Ušla mu loptička do ulice. To som si myslela. Tak som mu ju hodila. On sa nadšený za ňou rozbehol. A čuduj sa svete, znova mu unikla za plot.

Keď som išla najbližšie okolo, zase na prázdnej ulici loptička. Celé sa to opakovalo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako používať fidget spinner užitočným spôsobom

Mánia spinnerov zasiahla deti a aj dospelých. Deti chceli hračku, dospelí si mysleli, že im spinner pomôže zvládnuť nervozitu. Niektorí očakávali, že prestanú fajčiť a dopadli tak, že v jednej ruke vrteli spinner, v druhej držali cigu:D

Prečo mama?

Pred tromi dňa mi počítač naserviroval film Nevyřčené tajemství, už som ho videla dávnejšie a aj vtedy som z toho filmu bola dlhšiu dobu rozhasená.

Odpustite mi tie čo film nevideli a ja poviem čiastočne obsah. Mama zničí celú rodinu, zneužíva svojho syna a tak ona je mrtva z otca je vrah a zo syna niečo ešte horšie. Ako to môže urobiť matka, ved to dieťa porodila? Nepáči sa mi ani ked je to opačne ale predsa matka je ta čo ma chrániť svoje deti, ona je s nimi najviac prepojená.

     No všetko ma so všetkým súvis a teda ja som si musela pozrieť druhýkrát film aby som si uvedomila čo ešte nie je spracované vo mne.

Prečo vírusy Pc ?

V prvom rade neviem dobre obsluhovať svoj počítač, robím množstvo chýb a jednu z nich som urobila ked som si natiahla windows 10. Neviem koľko je tomu čo windows bol napadnutý a ja od vtedy mám problém so svojim kontom a tak aj teraz idem na núdzovom režime. Vadí mi to, ale zas neriešim, pôjde - nepôjde, svet pôjde dalej.

No pred 3 mesiacmi ked mi znovu skolaboval systém som naozaj začala veriť že ten kto vírus  vytvorí sa spolupodieľa aj finančne na vytvorenie a distribúciu antivírusových programov.

 

Už roky som rozmýšľala prečo niekto potrebuje stále vytvárať vírusy? hackeri predsa nepotrebujú množstva vírusov aby sa dostali tam kde chcú.

Odbery

Z času na čas musím absolvovať odber krve. So žilami som v podstate nemala nikdy problém, takže pohoda.

Aj včera som išla. Ráno o pol siedmej som mala číslo 16. Reku, to sú samé odbery, sestrička už pracuje, tak za pol hodinku som vybavená.

No keď bolo 7 a ešte nebolo dnu ani číslo 6, začalo to byť podozrivé. Reku, asi sestrička nemá dopredu pripravené papiere a každému to extra vypisuje ručne. Konečne krátko pred 8 som sa dostala dnu.

Sestrička pozrie na moje ruky s hrôzou, vraj kde mám žily. A ja že v pohode, zatiaľ nebol nikcy problém. A fakt som pár stoviek odberov absolvovala. No ona hrôza v očiach. Chvíľami sa tvárila, že to vzdá. Dokonca začala pokukovať po zápästí.

Drbáreň :)

Svet sa nemení. Ani my ľudia.

Rozprávala známa o svojej babke. Je to príbeh starý viac ako polstoročie.

Dedko dobre zarábal a tak babka bola doma. Bývali na ulici, kde takto fungovali skoro všetky rodiny. Televízia nebola, rozhlas síce vysielal, ale nechŕlil správy jednu za druhou.

Príhody psa a skúsenosti I.

Nie, nemáme doma psa. Bývame v byte a ja mám pocit, že zatiaľ mám dosť práce zvládať samu seba, občas rodinu ÚsmevÚsmev

Sestra býva v rodinnom dome a tam vždy nejaký pes bol. Dlho predlho to bol pes dedinský, dvorový. Až keď doslova odišiel posledný takýto, zaobstarali si nového z inzerátu. Láska na prvý pohľad -  jack russel terier. Netušiac, co je to za temperamentné plemeno. Žial, už vtedy bol chorý a tak dožil.

Len to už rodina bola na neho naučená, tak si zobrali šteňa rovnakej rasy. No užili si všetci. Temperament poriadny.

Záverečné info k stretnutiu v Liptovskom Jáne

Dievčata tu je krátky súhrn k nášmu spoločnému víkendu. Upozorňujem toto stretnutie je ozaj relaxačné, úplne bez programu, okrem jedného tvorivého kurzu pre vopred prihlásenú partiu, náročnejšia technika, relatívne drahá, doplním aká ...Úsmev Vezmite si botasky na prechádzky, ručné práce, ak máte chuť debatovať popri nich a hlavne dobrú náladu ideme relaxovať.

tu je zopár oproných bodov:

V skrini

Tuším som sa vzhliadla v minimalizme. Dosť to súvisí aj s eko témami, triedením a seperáciou.

Zatiaľ som v 1. fáze. Postupne, pomaly triedim to, čo je doma. V januári som mala veľkú knižnú akciu, kde odišlo z domu asi 150kníh. Najväčšia časť skončila v knižnici.

V sobotu ráno som sa najskôr vrhla na skrinku s vianočnými a veľkonočnými dekoráciami. Vyhodila som pár kraslíc, ktoré sa mi nepáčilo od začiatku, niekoľko ozdôb prevažne zo sušených rastlín.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.