Ostatné

Vzťah k pôde...

Nie bude to politicky ladené... aj keď by mohlo, vzhľadom nato, ako sa naše prevažne poľnohospodárske Slovensko /kedysi/ začalo macošsky správať k svojej úrodnej pôde.

Stretnutie v apríli v Demänovskej doline

Srdečne vás pozývame na spoločné jarné stretnutie naničmám, artmám, cukrárok 27.- 29. apríla 2018 do Demänovskej doliny do hotela FIM. Čaká nás stretnutie spriaznených duší a zaslúžený oddych. Ak máte záujem, tvoriť, prípadne iný nápad, na spoločný program, píšte, môžeme niečo menšie skúsiť pripraviť.

Tu sú všetky detaily ohľadne ubytovania, stravy a relaxu. Prosím, prečítajte si pozorne aj informácie ohľadne prihlasovania a platby zálohy, iba tak budeme mať rezervované  ubytovanie.

Ostala som zaskočená

No čo sa stalo? nič tragické, práve naopak som potešená ale vyrazilo mi to dych.

Od samého začiatku predávam nejaké veci na Sashe, no chcela som si zaplatiť aj reklamu ale nič, fotka svetra musí byť na človeku alebo nejako inak odfotená, darmo že fotka bola pekná a bolo vidieť o čo ide. 

potravinova intolerancia pokračuje

Nuž musím dať Kamile za pravdu že ani to dlho očakavané vyšetrenie na imunoalergií teda nevnieslo nič nového do môjho života. Aha vnieslo - dostala som balíček záchrany, ktorý mám noosiť stále so sebou, darmo som vysvetľovala že ja  sa už neprepracujem k šoku - vraj raz šok môže prísť hocikedy aj pri veľkej opatrnosti, stačí ak sa pridajú k tomu nejaké stresy či bacil.

Jasné že nič na potravinové reakcie nevyšlo, ale to povedala hned - ak čakate  alebo pán doktor z gastra zázrak v podobe správnych výsledkov, nedočkate sa, tie zatiaľ neexistujú. Vy ste tým dokonalým príkladom, vaše telo ale to sa neda určiť ako diagnóza.

Bola rada ked videla výsledky v porovnaní s časom pred.

Ako vložiť video z YouTube a Instagramu do príspevku

Milé dievčatá, na nanicmama.sk sme pridali možnosť jednoducho vkladať videá a obrázky z YouTube a Instagramu do príspevkov. 

Z rodinnej histórie

Cez Vianoce je zvyčajne viac času na rôzne rozprávania. A tak zrazu došlo na hostorku z našej rodiny, o ktorej sme vlastne nikto nevedeli.

V časoch druhej svetovej vojny bol môj pradedo z maminej strany richtárom v dedine, kde som bývala. V susednej obci, ktorá pokračovala hlboko do hôr sa vytvorili partizánska bunka.

Cez niekoľko obcí v tom čase budovali Nemci cestu na presun techniky. Mmch, tá cesta slúži dodnes, budovali ju totiž kvalitne, dokonca má klopené všetky zákruty.

V tom čase prišli partizáni za mojim pradedom a známili mu, že v našej obce vystrieľajú nemcov. Ten ich zrušil a vyhlásil, že keď ich chcú strieľať, tak nech to urobia vo vlastnej dedine. Tam stavali cestu tiež. Zjavne nepochodili ani tam, lebo žiadne strieľanie sa nedialo.

neľudskosť versus ľudskosť

Nabíjanie bateriek - takto to aj po rokoch vnímam a preto vám prioblížim jeden môj príbeh z roku 1987. Pracovala som za priehradkou na hlavnej pošte na listovom oddelení. Bolo maturitné obdobie a vtedy školy odosielali výsledky takže všetko išlo doporučene. V tom čase všetko bolo treba ručne zalepiť, odpísať oznamkovať. Prišla som do práce na doobedňajšiu a zistila som že budem sama, kolegyni ochorela dcéra a dalšia nemohla. Fronta stala cez celú poštu, ja som robila ako drak, svedči o tom aj fakt že za 4 hodiny som mala prevzatých 2210 doporučených zásielok samozrejme plus množstvo iných vecí či predaných kolkov či poukazov na naftu.

U zubára

Tak som bola včera u zubára. Myslela som, že iba normálna preventívka (absolvujem 2 do roka). No tentokrát to bolo horšie, odchádzala som o stovku ľahšia. No čo už človek narobí.

 

Zubár sa presťahoval do nových priestorov. Všetko vonia novotou. Krásne zariadené.

Už pri vchode majú poličku na prezutie. Treba dať na nohy návleky. Celkom to chápem, nemusia toľko upratovať.

Darujme sladké Vianoce - Košice a okolie

Darujme sladké Vianoce ľuďom bez domova! Aj vďaka  nášmu spoločnému projektu, ktorý organizovala Aramana, som mala tú česť zoznámiť sa s úžasným a pritom veľmi skromným človekom, otcom Gombitom.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.