Efektný ovocný pohár

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na osviežujúci ovocný pohár so zaujímavým efektom. Ovocie môžete použiť ľubovoľné čerstvé, mrazené aj kompót. Smotanovú náplň môžete obmieňať podľa obsahu chladničky. Úsmev

Efektný ovocný pohár - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
5 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

500gramovdrobné ovocie (mrazené, čerstvé alebo kompót)
3polievkové lyžicecukor
2balíkytortové želé
250mililitrovkyslá smotana
1polievková lyžicapráškový cukor
250mililitrovšľahačková smotana
150mililitrovbiely jogurt
1balíkvanilkový cukor
4plátkyželatína

Inštrukcie

Ovocie čerstvé, alebo mrazené zalejeme cca 100ml vody, pridáme cca 3PL cukru, záleži od ovocia či je kyslé a krátko povaríme. Cez gazu, sitko ..... prepasírujeme rozvarené ovocie.  Cca 50ml, šťavy si môžeme odložiť na zafarbenei smotanovej náplne.

Odmeriame si objem ovocnej šťavy (kompótovej šťavy), ak sa nám zdá hustá, alebo je jej málo, môžete pridať vodu a podľa objemu, alebo od oka Úsmev zahustíme, jedným, alebo dvoma sáčkami želé, alebo želatiny červenej alebo bezfarebnej, pripravenými podľa návodu na obale. Ja som použila extra silné červené želé, jeden balík na 500ml, ktorý som rozmiešala v 2Pl cukru.

Horúce želé nalejeme opatrne  do pohárov, ktoré sme si na šikmo rozložili do formy na muffiny, alebo inej nádoby. Do ešte horúceho želé v pohároch môžeme vložiť plátky jahôd, alebo iné čerstvé ovocie. Necháme stuhnúť.

So smotanovou náplňou sa môžete vyhrať podľa fantázie. Výborná kombinácia je šľahačková smotana a jemný tvaroh, alebo šľahačka a kyslá smotana, alebo všetky tri zložky dokopy, alebo len šľahačka, len jej budete potrebovať aspoň 500ml. Úsmev Ak máte čas aby poháre postáli v chladničke cez noc nemusíte ich zahusťovať želatínou. Ak ich chcete podávať skôr zahustite ich plátkami želatíny pripravenými podľa návodu na obale.

Ja som sa hrala ešte s ovocnou smotanovou vrstvou. Kyslú smotanu som zľahka vymiešala s 1Pl práškového cukru a odloženou ovocnou šťavou. Môžeme zahustiť dvoma plátkami želatíny. Ovocno smotanovou náplň opatrne naplníme poháre so stuhnutým želé, už v zvislej polohe, tak aby nám ostalo miesto na šľahačkovú vrstvu. Uložíme do chladničky.

Šľahačkovú smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom, pridáme biely jogurt a pridáme dva plátky želatíny pripravenej podľa návodu na obale. Postačí vám aj samotná šľahačka bez želatíny, len jej potrebujete viac.

Poháre ozdobíme podľa fantázie a necháme aspoň dve hodiny stuhnúť v chladničke.

Postup: 

Efektný ovocný pohár - recept postup 1
Efektný ovocný pohár - recept postup 2
Efektný ovocný pohár - recept postup 3
Efektný ovocný pohár - recept postup 4
Efektný ovocný pohár - recept postup 5
Efektný ovocný pohár - recept postup 6
Efektný ovocný pohár - recept postup 7
Efektný ovocný pohár - recept postup 8
Efektný ovocný pohár - recept postup 9
Efektný ovocný pohár - recept postup 10
Efektný ovocný pohár - recept postup 11
Efektný ovocný pohár - recept postup 12
Vaše hodnotenie: Žiadne
4.444445
Priemer: 4.4 (9 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok