Právna poradňa - Advokát Bános

Právna poradňa - Advokát Bános

Advokát JUDr. Róbert BÁNOS pôsobí v advokácii od roku 2008. Zaoberá sa najmä rodinným, občianskym a trestným právom. Jeho advokátska kancelária má pobočky v Bratislave, Galante, Žiline, Trenčíne, Dunajskej Strede a vo Vrábľoch. Má veľmi veľmi silný vzťah k rodinnému právu, najmä k problematike žien pred rozvodom ako aj po ňom, resp. k riešeniu pomerov nezaopatrených detí (zverenie dieťaťa do výchovy jednému z rodičov, výživné, vymáhanie výživného, úprava styku rodičov k maloletým deťom), z tohto dôvodu začal v roku 2011 v rámci iniciatívy Advokáti Pro Bono poskytovať bezplatné právne služby občianskemu združeniu Mamám Slovenska. Advokát je autorom publikácie Zákon o rodine - Veľký komentár.

zaujatosť súdu a sociálky

Otázka používateľa: 

cmaca

Dobrý deň.Chcela by som Vás veľmi súrne poprosiť o právnu pomoc,nakoľko 2.4.mám pojednávanie na súde a už naozaj neviem ako mám postupovať.S exmanželom sa súdim od roku 2010,vtedy som podala o rozvod.Súd v Pk ma rozvádzal 4,5 roka a to aj napriek tomu,že môj syn,toho času 10 ročný,má vicero psychický porúch a okrem iného podozrenie na autizmus.Ex ma od roku 2008 psychicky,fyzicky aj finančne týral..Obe sudkyňe ignorovali počas celého rozvodového konania výsledky synových vyšetrení,kde bolo napísané,že syn nemá byť odlúčený odo mňa na viacej ako 24 hodín,prosby na sociálke,keď ma ex bil aj s

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

pozemok za 1 euro a rozvod

Otázka používateľa: 

snehulienka

Dobrý deň,

moja mama na manžela a mňa prepísala pozemok formou kúpnej zmluvy za 1 SK, s tým, že tam budeme stavať rodinný dom. Dom sa na pozemku nepostavil, manžel podal žiadosť o rozvod. Mama medzitým zomrela. Musím manžela z pozemku vyplatiť alebo sa dá kúpna zmluva napadnúť? Ďakujem.

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

Presťahovanie sa

Otázka používateľa: 

Presťahovanie sa aj s dieťaťom

Dobrý deň, podala som si na súd žiadosť o zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti. Pojednávanie zatiaľ ešte nebolo. Chcela by som vedieť, či sa aj s dieťaťom môžem presťahovať do iného mesta, ak mi ešte nebolo súdnom zverené? Ďakujem za odpoveď.

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

rada

Otázka používateľa: 

elena

dobry den prosim vas chcela by som vas poprosit o radu ,som už 13 rokov rozvedena  s byvalym manželom vlastnime rodinny dom v pomere 1/1 problem je v tom že od rozvodu vsetky inkasne poplatky platim len ja a aj opravy na chalupe ,na nic mi nechce dat povolenie na prerobenie jeho odpoved znie ,,prerob si na svojej polovici ,,prerobila som si kupelku v roku 2011 prerabka ma vysla na 5000eur on mi na to neprispel ani cent ale ju využiva  .davam si na sud každe tri roky o priznanie polovice inkasnych poplatkov  ale zatial to ma len exekutorka lebo on nikde nerobi ,davala som mu n

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

Doplnujuca otázka k dotazu z 21.1.2019

Otázka používateľa: 

Marika39

Ďakujem veľmi pekne. Dostala som toľko rôznych rád, že som sa v tom už vôbec nevyznala. 

Predpokladám že dar  - nehnuteľnosť - je nad rámec príležitostných darov. A hodnota aj v roku 2006,keď boli darované, resp. - keď bolo prejednávané dedičstvo bola väčšia ako hodnota znovuobjaveného majetku.

Treba k návrhu o dodatočné dedičské konanie doložiť aj darovacie zmluvy, alebo si ich vyžiada súd.

Kým som čakala na Vašu odpoveď, zistila som, že aj po mojej prababke - teda maminej babke sú dajaké pozemky - orná pôda.

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

Dodatočné dedičské konanie

Otázka používateľa: 

Marika39

Dobrý deň. Chcela by som podať dodatočne dedičské podanie po mojej zosnulej mame. Popis problému: Naša mama zomrela ako nemajetná, tak to podal na súd brat a jedna zo sestier, ktorý si nechali darovať stavebný pozemok a dom ešte za života mamy - podotýkam darovať! Chcela by som sa spýtať, ako to napísať do návrhu na prejednanie znovuobjaveného dedičstva. Mamu nechali zomrieť v nemocnici po porážke, aj keď ju mali dochovať a pochovať - dokonca, sanitka musela kontaktovať jej lekára, aby im umožnil vyložiť ju doma.

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

PLATENIE VYZIVNEHO

Otázka používateľa: 

MAGDALENA

CHcela by som sa spytat ci syn po strate zamestnania,je v evidencii Uradu prace musi platit vyzivne v sume aka mu bola urcena sudom alebo ci musi poziadat o jeho zmenu ,zatial este nedostal rozhodnutie  o vyske podpory.Druha otazka-ked je dlhsi cas PN A POZIADA O ZNIZENIE VYSKY VYZIVNEHO byvala s tym nesuhlasi,ci je povinny doplatit sumu ktoru pocas PN nezaplatil v plnej sume ,lebo z nemocenskej to nevydalo-Dakujem za odpoved.

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

Vlastny/nevlastny surodenec

Otázka používateľa: 

Martin

Dobry den, mam otazku ohladom pojmov vlastny/nevlastny surodenec.
Je niekde definovane kedy ide o vlastneho a kedy o nevlastneho surodenca?
1) Ak su spolocni obaja biologicki rodicia - jedna sa vlastnych surodencov.
2) Ak je spolocny len jeden biologicky rodic - jedna sa o vlastnych alebo nevlastnych surodencov? Rozlisuje sa ci je spolocny rodic otec alebo matka?
3) Ak nie je spolocny ziaden biologicky rodic, cize napriklad je to dieta noveho partnera/manzela/manzelku jedneho z rodicov z byvaleho vztahu - tu sa jedna zrejme o nevlastneho surodenca?

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

Ociernovanie rodica pred dietatom

Otázka používateľa: 

Eva

Dobry den,

 

Odpovedá: 

advokát Bános

Dobrý deň,

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.