Premeny

život sú emócie

Minule som písala ako sa mi zasekol môj veľký bôľ a neviem si s ním rady, ako sa hovorí šuster chodí bosý.

Boli sme s dcérou predávať na jarmoku a tam po rokoch som stretla známu aj ked ja som si ju už ani nepamätala. Vrátila sa a hovorí, však si to ty čo si tam bývala?

Nuž áno aj ked som priznala že nech sa mi pripomenie menom lebo ja si veru nespomínam.

odrazu mi hovorí - ty si mi tak pomohla ako nikto iný, na toľkých kurzoch som bola a ty si mi všetko vtedy vyvrátila a povedala - drž sa toho čo ty cítiš a nie čo ti kto vtlčie do hlavy či to čo je napísané v knihách. Všetko sú iba ľudia a môže napísať iba to čo vie on sám a verí že je to tak na 100% pravda.

keď smútok v duši sa obnoví

Poznate to, nie ste ani pripravená ani nič a ono to odrazu je a začne to takou šplechnutou vetou - ten tvoj Kirkorov, vidíš ako sa oplatil svojej žene.

Nuž nie, nie je môj a predsa mi to po pár dňoch stále vrtalo čože to kto popísal o ňom, no google si sakra pamätá moje najsmutnejšie obdobie kedy toto bolo to jedine čo ma držalo nad vodou, išlo to nahlas, zrejme som chcela týmto prekričať všetko vo mne.

No a tak hned z ostra - Ja za teba umru.. spievala som s ním, poznám v tuchvíľu všetky slová a odrazu neskutočný hnev, smútok, bolesť to všetko iba v tom jedinom okamihu.

Zmena

Po rokoch som stretla známu a poznate to - ako keby 20 rokov neprešlo a vy sa neviete od seba odlepiť a ste šťastný a je to neskutočne obohacujúce. Pre nás dve sa svet zastavil pri poslednom stretnutí ako keby medzi tým čas nešiel.

Po tom všetkom náhlom a rýchlom a mnohých dojatí a objatí sme si povedali že si ideme niekde sadnúť na kávu.

No a tam sa už viedla debata v takom menej emotívnom tóne a ona mi hovorila že som po celé roky jej vzor, že sa viem biť za iných a viem obhajovať aj ked na mňa útočia a ako to vždy na mne obdivovala.

Ty si celá mama!

Nevedela som kde to zaradiť ale k tým premenam sa to hodí. Od malého dieťaťa moja mladšia dcéra počúva ako jej všetci hovoria túto vetu. Na pohreby mojej mamy som si uvedomila tu energiu ktorá je v otm obsiahnutá a uvedomila som si že moja dcéra aj ked už ma 42 rokov sa s tým nevysporiadala aj ked máme celkom fajn vzťah.

Ja som to nepoznala, na mamu sa podobam iba pre cudzích ľudí ktorí vidia aj spoločné črty s mamou inak nie. Vždy hovorili že som do otcoveho rodu až teraz všetci hovoria že ja sa podobam na svojho starého otca z matkinej strany, ktorého sme my deti nepoznali.

Pamätám sa že ked mala staršia tých 12 ona túžila byť ako ja, až ma to mrazilo tak veľmi sa chcela na mňa podobať. No ona aj postavou je na iný rod.

Čo je to so mnou?

Ako sa všetko rýchlo zmení, ešte pred Vianocami som si myslela že už som za vodou, toľký príliv energie som už dávno nezažilo, zdaslo sa že ide všetko k lepšiemu a odrazu bác a všetko je inač, všetko je na figu a ešte aj borovú.

Znovu si neviem dať rady s bolesťami, znovu nemám silu a čo je horšie ani len chuť, akoby som to všetko vzdala. Urobím to čo musím, všetko iné je nad moje sily.

Neviem kam sa uberať, neviem čo ďalej a ako bude. Odrazu si kladiem otázku - ma to moje snaženie nejaký význam?.

Slovensko-moravské pomedzie

Môj pobyt na tajomnom mieste Moravy.

život s intoleranciou

To že som bola od dieťaťa iná mi nikdy nevadilo a dokonca si nemyslím že by mi to dal niekto veľmi najavo. Nepatrila som nikdy do silnej partie, skôr som bola pri tých slabších. Nikdy sa mi nepáčilo a nikdy som to nepovažovala za vtipné urobiť niekomu niečo smiešne - natrieť kľučku niečim a potom sa na tom smiať. Takže takému humoru som nikdy nerozumela a neporozumiem. No ale k inému som chcela od apríla moje telo dalo červenú s tou najvýššou  výstrahou. Myslím že ten anafylaktický šok mi určite poslal tam ten z hora, za tu 1 a pol minútu sa mi prevratil celý život a ja som mnoho pochopila, moje stravovanie sa zmenilo z minúty na minútu.

osudové lásky

Toľko krát spomínané, toľko krát uctievané, toľko krát a vlastne vždy bolestné. Taká je osudová láska.

Mýlne sa domnievame v nádjei nejakej extázy vo dvzťahu, že ak stretneme osudovú lásku bude to prechádzka rajskou záhradou - opak je ale pravdou, je to prechod peklom aby sme raz a v inom živote ak už budeme pripravení aby sme mohli stretnúť toho pravého.

Ja som sa vždy divila prečo ja pod slovom osudová - vnímam nejaký zvrat, niečo čo muselo prísť a iní vidia ten raj. Dokonca som samu seba v jednom čase presvedčila že osud nemusí byť vždy iba krutý a láska môže byť naozaj krásna.

Konečne niečo sladké

Posledné týždne je to so mnou bieda, bud som neskutočne hladná alebo mi je zle a ja neviem ani len poriadne dýchať. Nakoľko som ešte neprišla na to čo na 100% môžem, zatiaľ iba viem toto určite nie a z tohto mi bude trochu zle a tak mi je aj teraz po týchto keksíkoch aj ked som si myslela že ta špaldová múka bude lepšia pre mňa, aj prášok do pečiva som nahradila sodou, použila som trstinový cukor a ľanové semienka. Je to jedlé ale priznávam že tak ako mi smrdela ta múka pri vyššej teplote v rúre tak mi trošku chutí ako rezivo, ale dá sa jesť, len zrejme musím prísť na to čo mi tam vadí. Upiekla som si aj slané zo smotanového syra ale tie budem skúšať až neskôr. Piekla som už suché na oslavu a preto som si urobila aj pre seba.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.