Premeny

Kde získať energiu?

Možno to poniektoré poznáte aj vy.

Ráno sa zobúdzam a cítim sa, ako by ma celú noc, niekto mechom po hlave udieral. Bodaj by nie, však ja v tých snoch prežívam viac adrenalínu ako cez deň. Prekvapenie A to aj bez hadov, padania z výšky a ... Doobeda sa nedostaví žiadna výraznejšia zmena, ale dobrá sprava, po takej hodinke už aj na oči vidím. Chichocem sa

Byť pozitíny je fakt ťažké...

Do nového roku som /po mnohých rokoch/ vstúpila s predsavzatím Prekvapenie. Také sa mi nestávalo už dosť dlho, nakoľko sa dobre poznám a viem, že žiadne som nedokázala splniť... napr. naučiť sa cudzí jazyk, pravidelne cvičiť, byť milšia na svoje deti /tu by som podotkla, že už vyše 6 rokov sa ťahám pubertou mojich dvoch synov - keď skončil jednen, tak začala u druhého a aj keď som si myslela, že už som ostrieľaná matka pubertiaka, prebieha úplne inak.... a potom nekrič Chichocem sa, no dá sa?/... a pod.

Krok za krokom

Možno ste tu zachytili môj príspevok o  hlbokom povzdychu nad mojimi fotkami z dovolenky.  Hľadela z nich na mňa "stará" a unavená žena....

Nemá zmysel plakať nad rozliatym mliekom, ale niečo s tým spraviť ...

Keď človek lieta v oblakoch a nevie prečo

Podelím sa s vami o zážitok, ktorý neviem dostať z mojej hlavy, je ako obohraná platňa, ale od začiatku.

Pred  týždňom či trochu viac ma navštívila nejaká viróza, hnusná a ja som mala herpes vysypaný aj v uchu, hlava ma bolela na zbláznenie, dva dni som k tomu presedela na záchode, aj teplota stúpala. Najhoršie bolo že nikto nikde nič nezverejňoval také čo by som aj v takom  stave čítala. Prebrázdila som aj stránky ktoré mi vždy niečo dali, ale nič. Ja som vtedy naozaj chorá kedy mi nechutí káva a naozaj ani len netvorím, nemám síl, k tvoreniu sa dokopem trochu neskôr ked pominie ta bezmocnosť.

Jeden krok dopredu a dva dozadu

Tak nejako ja vnímam ten čas okolo seba, akoby sme boli vtiahnutí do nejakého víru, ktorý nás nechce pustiť.

Veľa je pravdy na tom čo sa hovorí - nešťastný človek robí rôzne veci. Ak pozerám web tak táto doba veľmi nepraje, ľudia sú alebo boli zmanipulovaní a teraz sa cítia ako v klietke, z ktorej nevidia východisko. Nič nie je horšia ako neistota, na ťažký život si človek zvykne a verí že raz bude lepšie, ale ak nie je žiadna istota dostavuje sa beznádej a strach a úzkosť a to už  je zlý radca.

Pozerám na to všetko strieľanie a zabíjanie a pýtam sa kde sa stala chaby? Deti ktoré vyrástali už v nových domovoch, vychovávane voľnejšie ako boli vychovaní ich rodiačia a odrazu robia také skutky. Divná doba, ako keby sa každý niekomu za niečo mstil.

Naša prázdnota

Všetci z nás občas v sebe pociťujú prázdnotu, teda nemusia vedieť že je to ona ale niečo sa deje, odrazu sa stráca istota či sebedôvera  a  iné signály a to je vlastne naša Lilith, naša prázdnota ktorá nás núti byť celistvejším a sám sebou. Stáne sa to v živote každému a mnohokrát, ale čo veľakrát urobíme? Zaplnime prázdnotu ešte väčšou prázdnotou. No nehádžme to všetko na našu Čiernu Lunu - Lilith, ona je  v nás to je pravda od našho zrodu, ale nehovorí zaplň to nesprávne. Ona nám dáva možnosť a ak by sme boli múdrejší vedeli by sme ju vo svojom živote využiť v náš prospech.

Štyri roky

Tak veru dnes sú to 4 roky ako sa sama trápim na tomto svete. Myslím že mám najsilnejšie výročie, meniace sa nálady a duša? - plače, túži, ťažko určiť čo naozaj. Je to divné ešte včera som zabudla na tento dátum aj ked som v nedeľu pozerala na ktorý deň to bude.. No tento týždeň ma nakopla múza - bláznivá múza a ja som bola v zajatí šialenej práce, ale včera som sa sústredila na remeselnícku prácu, všetky moje šité či vyšívané výtvory potrebovali podšitie kožou. Túto prácu neznášam, milujem tvoriť ale ak tam už nie je nič z tvorivosti, veľa vecí aj týmto končí. No včerajší deň bol iný. už od 6 rána som začala šiť, to čo som predvčerom podlepila a orezala. Veru skončila som v noci, ostali dva náramky, ktoré som dnes akoby musela dotiahnúť do konca.

Prosím, zasaď slnečnicu!

Ak poznáš skvelého človeka, ak ti niekto pomohol, ak ťa obdarovali, ak máš radosť, ak sa ti darí, ak ti život chutí, ak máš skvelú rodinu, ak máš pevné zdravie, ak sa usmievaš, ak máš za čo ďakovať...

Prosím, zasaď slnečnicu!

SlnkoSlnkoSlnko

No tak toto bol zážitok

Ten nadpis zrejme zavádza ale nevedela som ako inak to označiť, lebo zážitok to bol veliký aj ked iba vo sne.

Ak CHCEŠ, tak MôŽEŠ!

Milujem svitanie. Neváham vstávať o tretej ráno, len preto, aby som si vychutnala lahodný ranný čas ako starí Rimania (keď som o nich robila na strednej projekt, vyhlásila som ich kvôli tomu za bláznov). A ešte viac milujem, keď svitne mne Slnko.

A tak mi svitlo - ak CHCEŠ, tak MôŽEŠ!!!!

Leto v duši alebo?

Neviem či poznate ten pocit, je vám na figu, ledva sa vlečiete ale v duši je pokoj a leto. Mňa to núti zobrať háčik do ruky a len tak bez rozmýšľania tvoriť niečo pestrofarebné. Čím viac je to bláznivé tým je moja duša pokojnejšia ale moja hlava zabúda na to čo zvládam a tak háčkujem do nemoty a potom sa ráno neviem pozbierať z postele.

Neviem dokončiť iné veci, ktoré sa mi zdajú nudné ale farebné veci či niečo s farebnými koralkami oj to áno, to sa mi páči.

Zaujímavé príbehy i spoznávanie rôznych kultúr

Keď sme sa presťahovali do nového mesta, byt sme si kúpili v krásnej mestskej časti pri kalvárii, asi 100 metrov od kostola. Vtedy sa nám do života postupne začali vmiešavať biblické motívy.

Pri prechádzkach kalváriou som musela našim dvom synom dookola vysvetľovať, aké sú tam sochy, kto je Ježiš, prečo ho jeho ocko nezachránil, prečo mu ostatní ubližujú.... Dalo mi to riadne zabrať. Zvedavosť a pekná malá susedka ich pritiahli aj do kostola. Otázky staršieho syna, ktoré sa v skvelej akustike kostola niesli ďaleko, ma občas riadne potrápili: „Mami, kto sú tí chlapci pri farárovi? To sú jeho detičky?“


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.