osudové lásky

Toľko krát spomínané, toľko krát uctievané, toľko krát a vlastne vždy bolestné. Taká je osudová láska.

Mýlne sa domnievame v nádjei nejakej extázy vo dvzťahu, že ak stretneme osudovú lásku bude to prechádzka rajskou záhradou - opak je ale pravdou, je to prechod peklom aby sme raz a v inom živote ak už budeme pripravení aby sme mohli stretnúť toho pravého.

Ja som sa vždy divila prečo ja pod slovom osudová - vnímam nejaký zvrat, niečo čo muselo prísť a iní vidia ten raj. Dokonca som samu seba v jednom čase presvedčila že osud nemusí byť vždy iba krutý a láska môže byť naozaj krásna.

Takže odložme ružové okuliare, nenaplnená láska býva tiež považovaná za osudovú lásku - áno, ak nás tak zasiahne že sa z nej nevieme vymotať, že v nej uviazneme. Tieto lásky sa niekedy nakoniec  aj naplnia, lenže odrazu tí dvaja zistia že oni predsa nechcú žiť s tým človekom. 

Všetci sa divili ked sa naša známa po polročnom manželstve rozviedla. Chodili spolu skoro 9 rokov teda od 15 rokov a boli zamilovaní a predsa žiť spolu nevedeli. Pochopili to obaja, že tak ako sa priťahujú tak sa vzájomne nenávidia. To je osudové, aby nám skrížilo cestu, aby nám nastavilo zrkadlo, aby nás to niekde posunulo, aby sme sa pohli vpred za akukoľvek cenu.

Nemusí ísť iba o partnerský vzťah.

Preto skúsme pochopiť, že osudové stretnutia sú niečim čo nám maju niečo pripomenúť, niečo urobiť. Vo svete je veľa osudových lások kde je jeden mrtvý a druhý za mrežami, lebo v nešťastí nevedeli ako ďalej, je veľa trosiek ktoré sa dostali na pokraj alkoholového či iného šialenstva. Taká krutá je osudová láska. No a ak by ste už boli tak nad vecou a uvedomovali si že partnera chcete aj ked mu veľmi nerozumiete  a teda začnete vo vašom vzťahu vidieť tie pozitíva zdá sa vám že je všetko ok a vy ste to zvládli, lenže? - osud nepovolí, zatiaľ osudová láska nemôže  mať dlhé trvanie a tak príde smrť.

Neviem či sa to niekedy zmení a osudová láska bude aj naplnená dlhým a šťastným životom, alebo vždy  bude  iba ten pravý či pravá, ktorá nám v tomto živote robí súputníka či suputníčku. Ak takého nájdete, neplačte nad osudovými stretnutiami, podakujte sa im a pošlite dalej a vy kráčajte smelo vpred, bez osudovej lásky možno sám, možno po boku toho pravéhoÚsmevSrdceSlnko

Komentáre

No to vieš, ani Rómea a Júliu by sme nepoznali, ani Petra a Luciu, keby neskončili tak, ako skončili.

Iba rozprávky sa končievajú .... a spolu šťastne žili, kým nepomreli.. Teda vlastne aj títo žili šťastne, kým ....

 

Ono nejde o to túžiť po niečom vysnívanom, ale naučiť sa milovať to, čo máme.

Čítala som včera v jednom rozhovore o dohadzovaných manželstvách, či môžu byť také manželstvá stabilné a hlavne šťastné. Vraj áno, vraj sa to dá naučiť. A keď sa pozriem na realitu okolo seba, keď sa viac ako polovica tých manželstiev, ktoré sú "z lásky" končí krachom, tak tomu celkom aj verím.

Aj keď vlastne ktovie, koľko tých manželstiev "z lásky" sú vlastne len manželstvá z trucu...Však nevadí, čože, rozvod je ľahký....

Ono to nemusí byť len z trucu - ale aj také, čo už ked všetci to od nás čakajú že sa zoberieme

alebo - nemôžem mu to urobiť po toľkých rokoch

alebo ked nikto iný nie je.

No a preto tam už na začiatku nie je to čo by malo byť úcta k manželstvu, lenže kde hľadať vinníka? Vo vyššom veku si to človek už uvedomí, ale okolo 20 vidí svet inak a hlavne ak sa sklamal, ak nemá doma zázemie a mnoho iných ak.

Preto bola vyššia úspešnosť v dohodnutých manželstvách, nechodili spolu, nemali sex spolu a predsa prežili v láske celý život. Raz mi jedna stará pani povedala - tešila som sa celý čas na to ako to bude ked mi nájdu ženícha a veru vybrali mi dobre.

Teraz nič nemusíme ale môžeme všetko, možno v tom je chyba.

Aj také som už počula - a čo mám ostať stará dievka? V pohode, len keď sa takí zoberú, tak potom musia chcieť aj vytvoriť spokojný vzťah.

 

mmch, ja som niečo podobné zažila. Už jeho tetky začali zbierať vajcia na svadbu... No zrazu sa mi pred očami vyjasnilo. Radšej sama. Moja babka dlho spomínala, že sa tie tetky s ňou prestali rozprávať ÚsmevÚsmev (asi sa tie vajcia pokazili Pohoda) A schvaľovala mi to Veľký úsmev Bola to skúsená žena.

Ale každý sme iný a máme iné priority v živote.

osudova laska? ako ma vyzerat? aka ma byt? mozno je laska skryta v malickostiach kazdodenneho zivota.skoda ze vetsko ta epken zacne, ze kazda nova laska je krasna, nadychana, vesela , clovek s aciti milovany, lubeny, a vynimocny. asi by sme mali byt pre manzelov , frajerov ci partnerov jedina moznost, nie jedna z moznosti. a niekedy nas ta osudova laska miluje cely zivot a a ani o tom nevieme. ale vsteci tu lasku tak stra

sne hladame a potrebujeme

Osudová láska ak to berieme z duchovného hľadiska nemôže byť trvalá ale pravá láska ta áno a veľakrát si to uvedomime o dosť neskôr. No do všetkého treba dozrieť a vidieť aj tie maličkosti.

Ak by vás ten druhý nemiloval, nevšimol by si že vás niečo trápi, alebo nepomiešal vám kávu na ktorú ste zabudlaÚsmevči mnoho iných drobnosti.

Osudová - to je pre mňa v prvom momente 5. symfónia od Beethovena v c-moll.

Pusti si to.

Keď sa započúvaš, cítiš tam tragédiu, zimomriavky, pátos, zrýchlený dych, zmenu až ťa mrazí. Jednotlivé prechádzanie takými etapami, že aj sa ti načrtuje niečo ľahké a optimistické, ale v celkovom tom pojatí viac o nástojčivosti ako o ľahkosti to je.

A taká pre mňa je aj osudová láska - proste niečo čo prináša zmenu, prerod. Môže byť romantická, môže byť silná a horúca. Ale jednoznačne prináša veľké zmeny. To je osudová pre mňa Mrkám ... a nielen láska.

Ako si to len pekne, Hambím satoto som tým myslela a presne občas si pustim tu osudovú a ja v nej vidím presne to isté.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.