Prírodná lekáreň

Jarná detoxikácia bylinkami

Jar je obdobím znovuzrodenia, príroda sa prebúdza, a aj my sa pri jarných slnečných lúčoch zrazu cítime lepšie, sviežejšie. Slnko svojim teplom a svetlom nás dobíja energiou. Po zime sa nám žiada odhodiť ťažké kabáty, hrubé svetre a odľahčiť sa aj vnútorne. Počas zimných mesiacov sme čo to naškrečkovali, nie všetko nám prospieva a tradičné obdobie pôstu je ideálne na jarnú detoxikáciu.

Pomoc byliniek pri poruchách pohybového aparátu

Problémy s pohybovým aparátom, ťažkosti po nadmernom preťažení, ale aj chronické diagnózy ako sú artróza, artrítída, reumatická artrítída, dna trápia čím ďalej tým viac ľudí a vekový limit sa znižuje. Stáva sa z toho civilizačná choroba. Vedeli by o tom rozprávať ortopédi, chirurgovia, neurológovia, rehabilitační pracovníci, či lekárnici.

Medvedí cesnak: Na varenie aj na zdravie

Práve rastie medvedí cesnak. Nenápadná rastlinka, ktorá má však bohaté využitie. O kvalitách a účinkoch medvedieho cesnaku nám na Naničmama.sk napísala aja1 do Prírodnej lekárne v príspevku Medvedí cesnak, ktorá pridala aj recept na tinktúru, tipy na použitie v kuchyni a odvar s vínom. Medvedí cesnak má detoxikačné účinky, pozitívny vplyv na krvný obeh, aj antibakteriálne účinky. 

Skusenost s prirodnými hormonmi po hysterektomii

Dobrý deň.Som po operácii.Zobrali mi všetko a tak prosím ženy s podobným osudom o radu.Neviem ako budem znášať hormonalnu liečbu a preto by som vas prosila aby ste mi podla vašich skusenosti poradili ake prírodné hormony su u nas v lekarňach.Tiež skusenosti s nimi.Čitala so o rôznych čajoch.Pomáhaju?Nie som ešte stará,mam len 38 rokov,a chcem aby sa môj život velmi nezmenil

Cesnak

Predpokladám, že na Slovensku nie je kuchyňa, kde by ho nepoužívali. No nie je vhodný iba na dochutenie jedál ale je aj dobrým pomocníkom pri ochrane nášho zdravia.(sun)

skorocelový gel

Ahojte, potrebovala by som zohnať skorocelový gel. V lekárňach je iba masť. Nevie mi niekto poradiť, kde by som také niečo kúpila?

Liečba mumiom

Ahojte baby, má tu niektorá z vás skusenosti s liečením pomocou mumiya?? čítala som o nom všeličo,pomáha pri rôznych ťažkostiach,ja sama som ho kupila mojej sestre po vyvalení jablčka v kolene,a aj som ho užívala pár krát, mávam často gynekolog.ťažkosti,zápaly a momentálne cystu:-( má niekto skusenosti s ním čo sa týka tejto oblasti?

šedý zákal

Ahojte.
Chcem sa opýtať, či náhodou nemáte skúsenosti s používaním lastovičníka na šedý zákal.Ďakujem.

Rastlinný olej Čierna rasca

Ahojte, chcem sa spýtať, či ste niektorá skúšali ratlinný olej z čiernej rasce ako pomoc pri sennej nádche.
Totiž všimla som si, že medzi jeho účinkami je aj zníženie alergických reakcií, ale doteraz som sa s tým vôbec nestretla.
Mám alergiu na rôzne pele a práve teraz mám úplne hrozné obdobie - kýcham, soplím, červené oči, proste strašné.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.