Autizmus

Môj nezbedník

Ahojte, som mama chlapca čo bude mať na konci decembra 2 roky.  Už dlhšiu dobu mám pocit že nieje úplne ako iné detičky.  Keďže mi strach a beznadej nedali spať navštívila som s ním detskú psychologičku. Boli sme na 2 sedeniach a nemôžem povedať že by som odchádzala s lepším pocitom. Neuzavrela náš prípad zatial žiadno len povedala že si nemyslí že by bol autista ale treba s ním pracovať. Dala mi návod ako sa s ním hrať a to bolo tak všetko. Malý je  obrovský mojkáčik. Túli sa keď sa bojí, keď je unavený alebo si ublíži.

Iné deti Naničmama.sk: 

Dotazník - autizmus

Dobrý deň, som študentkou 3.ročníka sociálnej práce Trnavskej univerzity. Chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej bakalárskej práci, ktorej téma je Výchova autistického dieťaťa v prostredí rodiny a školy. Všetky výsledky sú anonymné a budú využité len pre účely výskumu k mojej bakalárskej práci.

http://goo.gl/forms/xY1pK4LKRC

Vopred ďakujem za spoluprácu.

Iné deti Naničmama.sk: 

Autisticke deti.

Dobrý deň. Rada by som si pokecame,S maminou ktorá má tiež autisticke dieťa V Leuskovom veku.Malý má 3.5 roka a má detský autizmus.

Iné deti Naničmama.sk: 

problem s dcerkou

Dobrý den, chcem sa s vami poradiť. Mám problém so svojou dcerkou, má 3 roky a 8 mesiacou, je to šikovné, bystré no trochu zvláštne dieta. Ked bola malá, bola trochu taká tichšia, už som v minulosti sem do tejto diskusie písala, pretože som si myslela, že by mohla mať autistické rysy, neskôr ako rástla som už bola pokojnejšia, od 2 rokov začala pekne rozprávať, bola aj je veľmi šikovná, no po 3 roku sa to začalo zhoršovať resp. zmenilo sa jej správanie. Ked mala 2 roky a 8 mesiacou, narodilo sa nám 2 dieta, myslela som, že je to žiarlivostou, ale to jej správanie ma už psychicky vyčerpáva.

Iné deti Naničmama.sk: 

naše ,,božie deti,,autisti

Hladala som tu neaky článok o autistoch,ale neúspešne,tak som sa rozhodla,že začnem ja..Možno je tu neaka mamička čo ma takéto dieťatko ako ja..velmi by som potrebovala rady ohladom ich spravania a učenia,lebo vidim,že je to velmi zložite vychovavať taketo ditatko..My sme sa to dozvedeli asi pred 4 mesiacmi,pri bežnej 3 rocnej prehliadke.bol to šok pre nas Plačem ani len v tom najhoršom sne by ma toto nenapadlo..prosim mamičky ak maju taketo detičky aby sa zapojili do mojej disk

Iné deti Naničmama.sk: 

Ako rozoznam autistu od neautistu s inou poruchou?

Mile maminy autistickych detureniec, mam na Vas velku prosbu. Potrebovala by som vediet, coho nie su v ziadnom pripade autisti schopni. Mam syna, kt. bude mat tento rok 7 rokov a od 1,5r. riesime, ci je alebo nie je autista. Absolvovali sme vysetrenia, kt.

Iné deti Naničmama.sk: 

Mozny autizmus?

Ahojte,

Iné deti Naničmama.sk: 

Dotazník pre rodičov autistických detí

Dotazník pre rodičov autistických detí

Iné deti Naničmama.sk: 

Zubár pre autistické dieťa v Prešovskom kraji

Prosím Vás neviete mi poradiŤ potrebujem nájsť zubára, ktorý by ošetril autistické dieťa v Prešove respektive v okolí.
Ďakujem

Iné deti Naničmama.sk: 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok