Hyperaktivita

ADHD jinak

ADHD jako strašák? A proč? Jistě, není lehké zvládnout dítě, které se chová nezvykle nebo dokonce podivně. Je to tak - dokud mu člověk nezačne rozumět, dokud neví oč jde, nezná souvislosti, neví, proč to dítě dělá, co ho snad k tomu nutí. Věřte, děti s ADHD nepotřebují trpělivost okolí, ale pochopení a přiznání, že ADHD nejenom bere, ale i dává. Pak už je to mnohem snazší.

Iné deti Naničmama.sk: 

Nie všetky aktívne a energické deti, sú hyperaktívne

Pojmom hyperaktivita sme si dnes laicky zvykli označovať akékoľvek energické živelné správanie dieťaťa. To je dôvod, prečo slovo hyperaktivita stratilo na vážnosti, napriek tomu, že ide o skutočnú diagnózu, ktorú musia určiť odborníci z oblasti psychiatrie, psychológie a neurológie. V podstate je hyperaktivita detí diagnózou našej modernej spoločnosti.

Pri liečbe, resp. pri odbornom zmierňovaní aktivity nie je pomoc poskytnutá len samotným deťom, ale aj ich rodičom, ktorí sa naučia, ako hyperaktívne dieťa zvládať, ako k nemu pristupovať a zistia, ako mu lepšie porozumejú. Pre zaujímavosť spomeňme, že v súčasnosti poznáme mnohé prostriedky, ktoré napomáhajú zmierňovaniu aktivity, od liekov (ktoré by však nemali byť jediným prístupom liečby), cez výživové doplnky, doplnky stravy, vitamíny až po rôzne metódy telesného cvičenia, relaxačné programy či masáže.

Iné deti Naničmama.sk: 

Podporná liečba ADHD – štúdia

V roku 2014 plánujem investovať čas do výskumnej práce s max. 30 ADHD deťmi.
V rámci štúdie ide o 1 mesačnú krániosakrálnu terapiu v rozsahu 4 hodín rozložených na 8 stretnutí, 2xtýždenne po 30min (10min vstup+20min ošetrenie).
Podmienky účasti:
1. diagnostikovaná vývinová porucha (MKCH 10, DSM IV)
2. vek 7-18 rokov
3. 100% spoluúčasť rodičov v procese vyhodnocovania

Iné deti Naničmama.sk: 

ADHD a Puberta nam nicia zivot

Dobry den,
ani sama neviem, kde mam zacat a ci chcem radu, pochopenie alebo sa len tak " vyrozpravat". Doslova z hodinu na hodinu sa mi moje ADHD doteraz vnimavy a citlivy cloviecik -12,5r syn zmenil na nieco agresivne, podrazdene, nepoznane.
Ignoruje rodicov, ucitelov, vsetko je podla neho zle a narusuje mu to jeho sukromie.

Iné deti Naničmama.sk: 

ADHD - Zdravotný problém alebo výmysel lekárov?

Na stránke www.primar.sk, som našla zaujímavý článok o tejto diagnoze. Zaujal ma nakoľko aj na naničmame som sa strtela s názorom, že je to len výmysel rodičov na kamuflovanie nevhodnej, nesprávnej výchovy ..., ponúkam vám názor odborníkov.

Iné deti Naničmama.sk: 

vedľajšie účinky methylcobalamínu

Chcela by som sa opýtať rodičov autistických detí či majú skúsenosť s užívaním MB12. Moja dcéra sa začína správať ako neriadená strela, je hyperaktívna a v noci zle spí. Na druhej strane je však oveľa prítomnejšia. Neviem ako ďalej...mám jej ho úplne vysadiť alebo podávať ďalej v menších dávkach? A čo karnozín? Nebolo by to vhodnejšie pre autistu?

Iné deti Naničmama.sk: 

Výber základnej školy

Dobrý deň,

Iné deti Naničmama.sk: 

adhd a problémy v škole

Dobrý deň som veľmi rada že sa o tejto problematike rozprava mam 14 ročného syna s ADHD a poruchou pozornosti.Vychovať tieto deti nieje naozaj jednoduché, je to každodenný boj. Najhoršie je to v škole kde ste vlastne bez svojich detí a nemôžete na ne dohliadať. Každý rodič vie čo na jeho dieťa platí.

Iné deti Naničmama.sk: 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok