Archív psychologickej poradne - Ivan Vyskočil

Psychologická poradňa - Ivan Vyskočil

Psychológ Mgr. Ivan Vyskočil poskytuje poradenstvo a terapiu v životne náročných obdobiach a situáciách (partnerské a vzťahové problémy, straty a životné zmeny, náročné rozhodnutia, krízy ...). Pomáha pri riešení emocionálnych a osobnostných problémov (sebavedomie, sebadôvera, úzkosť, stres, smútok, nespokojnosť so sebou, ale aj lepšie sebapoznanie, osobnostný rozvoj, rast...). Pomáha úzkostným, zraneným, smutným deťom, či deťom s problémami v správaní. Rodičom poskytuje rodičovské poradenstvo. Zaoberá sa tiež zmierňovaním a odstraňovaním porúch učenia, pozornosti a správania prostredníctvom metódy dr. Sindelarovej. V práci používa najmä prístup založený na porozumení svetu klienta a citlivom sprevádzaní podľa klientových potrieb. www.ivan-vyskocil.sk

neprijemna svokra

Otázka používateľa: 

Lola

Dobry den, prosim Vas o radu. Velmi mi ublizila svokra nechcem to tu cele pisat ako a preco. Len tak v skratke. S manzelom sme si zili pekne a zacala ho huckat proti mne alebo skor zacala mat reci  ze mi nema pomahat s dcerou a v domacnosti.  Dosiahla aj to ze moja mama ku nam nechodi.  podla nej nema co svokra rodbit v byte u mladych a nevesta uz po vydaji nema pravo chodit ku rodicom. Ale vybabrala som s nou. Chodim s dcerou ku mame na par dni aby ju videla.

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň, 

obávam sa, že jediný kto môže v tejto situácii urobiť poriadok je Váš muž. Je to jeho mama. Bude treba si s ním sadnúť, a pre začiatok si ujasniť, či/že ste pár a mladá rodina ktorá funguje samostane. Že či to vidíte rovnako, že len vy určujete kto bude chodiť a čo bude robiť. 

Kríza

Otázka používateľa: 

Mia

Dobrý deň, 

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň, 

Zdá sa mi, že v tomto ťaháte za kratší koniec povrazu a na rade je priateľ. Z vašej pozície nemáte 100 percentný vplyv na to či sa ho podarí zachrániť, skoro to znie že ste tak trochu vydaná napospas.

Prepnutí rodičia

Otázka používateľa: 

Terézia

Dobrý deň. Moji rodičia sa začali správať otrasne.. mama máva stále zlé nálady, stále je nasrata, všetko jej vadí.. brat si dnes zapálil sviečku, a ona mu ju sfukla so slovami že nech si kúpi vlastnú sviečku a vlastné zápalky (brat má 15 a nezarába). Ja budem mať o chvíľu 19 a stale sa ku mne správa ako k decku, všade von sa musím pýtať, chce vedieť kam idem, s kým a kedy sa vrátim.. ale mna to už nebaví všetci v mojom veku si žijú svoj život chodia kam chcú a ja sa musím pýtať aj vonku na dedinu.

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň Terézia, 

Nezvládnam syna

Otázka používateľa: 

Nervostka8

Dobrý deň,

Mám doma dvoch synov (3r a 10m).  So starším máme problémy. Od mala bol živší, nevedel sa pritúliť, posedieť na mieste ani 2 minúty. Rástol a ja som verila, že sa vekom trošku ukľudní. Narodil sa nám druhý syn a samozrejme sa to začalo stupňovať. To chápem, púta na seba pozornosť. Ale pre nás je to už neúnosné. 

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň, 

Neviem ako na to

Otázka používateľa: 

Ako to urobiť

Dobrý večer

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň, 

Problem s rodičmi

Otázka používateľa: 

Samuel

Dobrý deň, potrebujem poradiť moji rodičia sa o mňa starajú ako každý iný no len je tu jeden problém majú cholerické povahy a všetko berú až moc vážne a takmer ani nechápu srandu. Mám 14 a idem na strednú školu na ktorú viem že sa na 99% dostanem aj podľa známok a aj podla zručností, ale rodičia si myslia že nie keď neviem napríklad jedno slovíčko z Nemčiny tak ma pošlú naspäť sa učiť bez ohľadu na to že z Angličtini som najlepší z triedy a Nemčina na tú strednú sa nepožaduje.

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Zdravím Samuel, 

Neviem sa cez to preniesť

Otázka používateľa: 

Ako to mam zvládnuť?

Dobrý deň. Neviem sa preniesť cez jednu situáciu na dovolenke. Boli sme tam s manželom a jeho sestrami, ktoré tam mali svoje rodiny. My sme boli len sami dvaja bez deti. Prvý deň sme šli na pláž. Boli sme tam do večera. Mňa manžel poslal vopred na izbu, že hneď príde, aby som sa osprchovala a že pôjdeme na večeru. Lenže manžel tam ostal ešte so so švagrom a s jeho manželkou. Ja som ho čakala na izbe. Keď sa nevracal šla som ku švagrovcom, že či nie je u nich, ale nebol. Samozrejme nebol tam ani švagor. Tak som ho šla hľadať, už som bola aj hladná.

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň, 

toxická rodina

Otázka používateľa: 

Sonna

Dobrý deň!

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň. 

Neviem ako dalej

Otázka používateľa: 

Mam opustit partnera ?

Dobry den mam taky problem ze az mi z toho šibe .. cakala som s partnerom dieta ktore mi zomrelo pri narodeny bola a aj som z toho na dne a ako keby nestacilo este moj paryner ma citovo mozno nevedomo uraza vzdy uprednostnuje svoju rodinu predomnou.. dava mi to kazdym dnom najavvo ako keby ja som nic pre nho oni su dolezity lebo byvame v ich dome .. vzdy mi to pripomina .. ja ked nieco chcem tak nie ale im sa snazii vzdy vyhoviet vo vsetkom a uz ma to omrzelo.. nemozem mu ani nic povedat na jeho rodinu radsej sa vda mna ale rodinu neopusti ..

Odpovedá: 

Ivan Vyskočil

Dobrý deň, 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok