Recepty

Fašírky pečené v rúre - recept

Fašírky pečené v rúre

Už som to tu písala, že nerada dávam do mäska na fašírky rožky a tak strúham rôznu zeleninu a sú vždy šťavnaté, nadýchané. Tento krát som použila hovädzie mäso ale môže sa robiť z rôzneho.

Bábovečky alá brumíky - recept

Bábovečky alá brumíky

Recept, ktorým ulahodíte nielen deťom ale aj dospelým. Nemám formičky na brumík tak som piekla v malých bábovkách.

Jablkové pagáče podľa mojej babky - recept

Jablkové pagáče podľa mojej babky

Pred časom som uverejnila recept na zemiakové pagáče mojej babky. Okrem zemiakovej plnky dávala aj dusenú sladkú kapustu alebo jablká. Dnes dozrel čas práve na jablkovú verziu. Teda po pravde, na obed boli zemiakové pagáče, jablkové sú skôr taký dezert.

Zelerový šalát - recept

Zelerový šalát

Pri varení klasickej polievky nám vždy ostane kus vareného zeleru. Jedna z možností je pripraviť šalát. Po pridaní skyru môže slúžiť aj ako ľahký obed.

Výborný jablkový zákusok - recept

Výborný jablkový zákusok

Po veľkom úspechu nepečeného jablkového krémeša, pokračujem už tretiu nedeľu v jeho obmenách. Toto je verzia s klasickou piškótou a pudingovým krémom s kyslou smotanou. Úsmev

Makaróny s tuniakovou omáčkou - recept

Makaróny s tuniakovou omáčkou

Rýchle, jednoduché, lacné a fakt dobré:) 

Jablkový koláč so snehom - recept

Jablkový koláč so snehom

V hlavnej úlohe jablká. Keď ste už vyskúšali skoro všetky recepty. Ďalšia verzia hrnčekovej klasiky.

Recept na plech rozmerov 20x30 cm.

Chrenová omáčka - recept

Chrenová omáčka

Omáčky kedysi patrili k základným receptom našich mám a starých mám. Vedeli ich vyčarovať skoro zo všetkého. Podávali sa s vareným mäsom z polievky, s fašírkami, vajíčkami.

Kefírový koláč s jablkom z jednej misky - recept

Kefírový koláč s jablkom z jednej misky

Minimálne cez víkend musia byť u nás doma sladké raňajky. Zvyčajne chcem koláč, na ktorý treba minimum riadu, nemusím vyťahovať váhu a suroviny sú zameniteľné. Ak je to len trocha možné, snažím sa v ceste zamaskovať  trochu ovocia alebo aj zeleniny.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok