Vynikajúce keksíky...


Popis

Tieto keksíky mám vo svojich receptoch už dávno a tešia sa veľkej obľube. Do ich prípravy sa môžu zapojiť aj deti a keď sa nechajú odležať v dobre uzatvorenej nádobe, rozvinú svoju vôňu aj chuť - preto ich robievam hneď z dvojitej dávky, inak sa hneď rozchytajú :-)
Zdroj: časopis
Čas prípravy: 20 minút

Ingrediencie

150gramovhnedého cukru
140gramovmasla
1čajová lyžičkavanilínového cukru
1kusvajce
175gramovhladkej múky
1⁄2balíkkypriaceho prášku
50gramovvlašských orechov (nasekaných)
50gramovhorkej čokolády (nasekanej)

Inštrukcie

A tu sú ARAŠIDOVÉ KEKSÍKY: 100g hnedého cukru , 120g masla, 1 vajce, 2 PL arašidového masla, 175g hladkej múky, 1/2 ČL kypriaceho prášku, 50g posekaných nesolených arašidov, asi 2 PL medu... Maslo, arašidové maslo, cukor a vajce vymiešame do peny. Múku zmiešame s kypriacim práškom a 30g posekaných arašidov a zapracujeme do cesta. Plech vystelieme papierom na pečenie a pomocou lyžičky kladieme na papier malé kôpky z cesta, ktoré mierne roztlačíme /kladieme ich ďalej od seba, pretože počas pečenia sa rozlievajú/. Med zahrejeme a vymiešame s 20g posekaných arašidov. Túto zmes posypeme navrch koláčikov a pečieme na 180 stupňov, 15 minút.

Poznámky

Toto sú ČOKOLÁDOVO ORECHOVÉ KEKSÍKY: Maslo, oba cukre a vajce vymiešame do peny. Múku zmiešame s kypriacim práškom, posekanými orechami a polovicou posekanej čokolády a zapracujeme do cesta. Plech vystelieme papierom na pečenie a pomocou lyžičky kladieme na papier malé kôpky z cesta /tu môžeme zapojiť detičky, rady pomôžu/, ktoré mierne roztlačíme /kladieme ich ďalej od seba, pretože počas pečenia sa rozlievajú/. Zvyšnou čokoládou posypeme povrch koláčikov a pečieme na 180 stupňov, 15 minút.
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené