Čokoládovo arašidové rezy


Popis

Luxusný a zároveň jednoduchý chocolate fudge cakes s arašidovým maslom. Vhodný pre ozaj výnimočné chvíle, keď potrebujete zaujať niečim netradičným. Je kus drahý, vysokokalorický, ale stojí za hriech a veľa ho nezjete. ;)

Zdroj: TV Paprika
Čas prípravy: 30 minút

Ingrediencie

400gramovmliečnej alebo horkej čokolády (alebo pol napol)
1kuskondenzované mlieko
 trochakandizované ovocie
2polievkové lyžicearašidového másla (ak nemáte môžete dať aj obyčajné maslo)
1šálkanasekaných ľubovoľných orechov
1kustyčinky mačané v čokoláde v tvare "zrezaných tyčiniek"

Inštrukcie

Nad parou roztopíme nalámanú čokoládu spolu s kondenzovaným mliekom a maslom. Hneď ako je hmota hladká, čokoláda rozpustená, dáme ju dole z tepla. Pridáme posekané orechy (nemusíte), arašidové máslo. Ak je hmota príliš hustá, môžete ju zriediť trochou horúceho mlieka. Hmotu rozotrieme do plochej nádoby, alebo na tácku ( s rozmerom cca 20x28cm) na alobal. Navrch poukladáme keksíky plochou stranou dole (môžete vynechať). Stred som nechala bez nich, aby ostal bezlepkový.;) Dáme na cca 2 hodiny do chladničky. Alobal dáme opatrne dole a krájame podľa keksov.

Poznámky

Kandizované ovocie u nás nik nechce, tak som nedávala, ale hodí sa tam. Do pôvodného receptu išiel dokonca kandizovaný zázvor. Moja čokoláda bola horká, ale chce to mliečnu, arašidové maslo je slané, aby sa vykompenzovali, doplňali chute. Ale môžete sa aj hrať, ja som potom pridala trocha horucej šľahačky s cukrom. Ak nemáte arašidové maslo, môžete ho nahradiť obýčajným maslom, vtedy môžete použiť aj horkú čokoládu. Fantázii sa medze nekladú. Výsledok chuťou pripomína Snikers tyčinky.

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)