Čokoládovo orechové rezy bez múky


Popis

Recept s foto postupom na modernejšiu verziu zákusku v štýle Opitý Izidor, bez múky, s pridaním menej cukru. Doma zožal veľký úspech. Úsmev

Čas prípravy: 30 minútČas varenia / pečenia: 30 minútCelkový čas: 1 hod

Ingrediencie

Korpus
8kusyvajíčok
4polievkové lyžicekokosový cukor (polovicu som dala kokosový)
5polievkové lyžiceKakao
1⁄2balíkprášok do pečiva
Orechová náplň
250gramovmletých orechov
1polievková lyžicamed (práškový cukor)
1⁄2decilitervody (rumu)
1polievková lyžicakokosový cukor (práškový cukor)
Čokoládový krém
350millilitrovšľahačková smotana
150gramovhorka cokolada
250gramovmascarpone
1čajová lyžičkamed (2 čl záleži od čokolády) (práškový cukor)
čokoládová poleva
150millilitrovšľahačkovej smotany
100gramovhorkej čokolády

Inštrukcie

Korpus:

Bielka s cukrom (ak nepreháňate s uberaním cukru ako ja, dajte tam smelo 8PL cukru) vyšľaháne na sneh, na záver krátko prišľaháme žltka. Kakao s práškom do pečiva preosejeme a zľahka ručne primiešame k vyšľahaným vajíčkam. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri teplote cca 180°C cca 25 minút, alebo podľa skúsenosti s vašou rúrou. Po cca 20 minútach už treba kontrolovať. Úsmev 

Orechová náplň:

Orechy zomelieme, pridáme med, cukor, vodu (rum) a vymiešame. Hmotu podľa možnosti rovnomerne "rozotrieme" na vychladený korpus. Chutnajte, ak máte potrebu a radšej sladšiu chuť pridajte cukor.

Čokoládový krém:

Smotanu necháme zovrieť, zalejeme ňou nalámanú čokoládu, necháme chvíľu postáť a dôkladne rozmiešame. Dáme vychladiť do studeného kúpeľa, alebo pripravíme trochu v predstihu, stačí hodinku. Mascarpone prešľaháme s medom (cukrom) a postupne avšak krátko prišľahávame vychladenú čokoládovú smotanu. Ono to aj na moje prekvapenie pekne zhustlo. ÚsmevOchutnajte či netreba osladiť, závisí to od čokolády. Krém rozotrieme na orechovú vrstvu a koláč dáme schladiť do chladničky.

Ganache:

Opäť zohrejem zvyšok smotany a roztopím v nej čokoládu. za občasného miešania necháme vychladnúť a polejeme ňou koláč. Ide to celkom pekne. Opäť dáme stuhnúť do chladničky.

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
4.333335
Priemer: 4.3 (6 hlasy)