Jablkový koláč americkej babky


Popis

Jablkový koláč spolu s tvarohovým cheesecake patria k základom americkej kuchyne.

Ja som vyskúšal jablkový koláč, ktorý sa mi zdal na prípravu jednoduchší.

Zdroj: https://ricette.giallozafferano.it/Apple-Pie.html
Čas prípravy: 30 minútČas varenia / pečenia: 1 hodCelkový čas: 1 1⁄2 hours

Ingrediencie

cesto
450gramovhladká múka
225gramovstudené maslo
1štipkasoľ
100millilitrovľadová voda
náplň
1kilogramočistené jablká
1kuscitrón
100gramovcukor
1čajová lyžičkamleta skorica
1štipkastrúhaný muškátový oriešok
2polievkové lyžicevoda
3polievkové lyžicemaslo
Na potretie
80millilitrovmlieko

Inštrukcie

Pripravíme si formu s priemerom 25 cm.

Veľmi studené maslo nakrájame na kocky, vložíme do mixéra. Pridáme múku, soľ, ľadovú vodu a zmiešame dohromady. Preložíme na dosku, kde asi 8 minút cesto miesime, aby sa dobre spojilo. Zabalíme do fólie a odložíme do chladničky minimálne na pol hodiny.

Jablká očistíme, nakrájame na mesiačiky a potom na olátky hrubé asi 5mm. Vložte do vody s vytlačeným citrónom, aby nečernali.

Na kvalitnej panvici upálte karamel z cukru. Priadajte škoricu, muškátový orech. Najejte dve polievkové lyžice vody a nechajte prevariť. Pridajte 1 PL masla, dobre premiešajte. Pridajte nakrájané jablká, nastrúhanú kôru z citróna, dobre premiešajte a krátko poduste, aby boli jablká zvonku mäkké, vo vnútri ešte trochu tvrdé. Nechajte vychladnúť.

Cesto vyberte z chladničky, rozdelte na dve nerovnaké časti. Väčšiu časť vyvaľkajte, preneste do formy. Zatlačte, aby bolo cesto rovnomerné po celej ploche formy a mierne presahovalo von.

Jablká dajte na cesto tak, aby ich bolo v strede viac a vytvorili kopec. Rozdelte rovnomerne 2 lyžice masla.

Zvyšok cesta vyvaľkajte na kruh a dajte na jablká tak, aby boli všetky prikryté. Okraje oboch ciest spojte a čo prečnieva, odkrojte. Spoj upevnite napríklad pritlačením vydličkou alebo vytvarovaním do vlniek. V strede urobte niekoľko zárezov. Slúžia nielen na ozdobu, ale hlavne sa nimi odvádza para von.

Povrch koláča potrite mliekom a v rúre vyhriatej na 200° pečte 20 minút. Vytiahnite, potrite znova mliekom, znížte teplotu na 180° a pečte zase 20minút. Vytiahnite, potrite znova mliekom, znížte na 170° a pečte ešte 20 minút. 

Pokiaľ používate rúru s ventilátorom, teplota bude 180°, 160° a 150° prípadne podľa vašej rúry.  Ak by koláč moc horel, prikryte alobalom.

Koláč nechajte vychladnúť v rúre.

°

 

Poznámky

Koláč v chladničke vydrží niekoľko dní.

Kto chce, môže podávať zohriaty s vanilkovou zmrzlinou.

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)