Grenadír


Popis

Snáď nielen pre moje "deti" pridávam recept s  fotopostupom na tradičný grenadír. Tentokrát aj so slaninou, ale zväčša robím bez nej. Úsmev

Čas prípravy: 10 minútČas varenia / pečenia: 20 minútCelkový čas: 30 minút

Ingrediencie

500gramovzemiaky
250gramovfliačky
1kuscibuľa
100gramovslanina
2čajové lyžičkysoli
2čajové lyžičkyčervenej papriky

Inštrukcie

Či už to voláte grenadír, ganadír, grantiersky pochod, alebo nejako inak, základný recept je rovnaký.

Fliačky vsypeme do hrnca s vriacou vodou, do ktorej sme pridali 1 čl soli, premiešame. Varíme, podľa návodu na obale cestovín, alebo do mäkka. Úsmev Scedíme.

Zemiaky umyjeme, očistíme, nakrájame na malé kúsky, v hrnci zalejeme vodou, tak aby sme ich prekryli, dáme variť, keď začnú vrieť pridáme soľ cca 1 čl. Po cca 10 minútach kontrolujem či sú mäkke. Chichocem sa Inak mne sa často stáva, že ich rozvarím. Hambím sa Po uvarení, z nich cez prikrývku, zlejeme vodu.

Inak robila som aj verziu so zemiakmi varenými v šupke, ale táto verzia sa mi zdá zdlhavejšia a ja už keď konečne začnem variť, tak to musí byť rýchlo.

Slaninu nakrájame nadrobno. Cibuľu očistíme, tiež nakrájame na márne kúsky. Na malej panvici začneme opekať slaninu, keď sa uvolní masť pridáme cibuľu, krátko orestujeme. (Ak je slanina málo mastná, pridáme trochu oleja. ) Dáme dole z tepla pridáme červenú papriku. 

Zmes zmiešame najprv s cestovinami, ideálne v hrnci, kde sa varili a na záver primiešame zemiaky. Podávame s kyslou uhorkou, u nás musí byť k tomu aj mlieko. Úsmev

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (7 hlasy)