Domáce krvavničky


Popis

Aj Vy máte zimné a letné jedlá či koláčiky Chichocem sa. Ja teda áno, sú jedlá bez ktorých si neviem predstaviť toto predvianočné obdobie. Asi to vychádza z tej slovenskej zabíjačkovej tradície. A keďže nemám už možnosť ochutnávať zabíjačkové špeciality tak naozaj na zabíjačke urobím si nieo domáce aj doma v kuchyni. Tak ak máte možnosť zohnať u dobrého mäsiara bravčovú krv vyskúšajte domáce krvavničky. Občas na ňu natrafím aj v konzerve v obchode ale od mäsiara je predsa len lepšia.

Čas prípravy: 2 hodČas varenia / pečenia: 2 hodCelkový čas: 4 hod

Ingrediencie

krvavničky
1000gramovbravčový bôčik (pekne prerastený)
1polievková lyžicasoľ
3litrevoda
650gramovryža
150gramovcibuľa
150gramovmasť
850millilitrovbravčová krv
35milligramovmleté čierne koenie
5strúčikycesnak
2polievkové lyžicemajorán
1čajová lyžičkamleté nové korenie
800gramovbravčové črevá

Inštrukcie

Bravčový bôčik varíme v osolenej vode do mäkka - aspoň 1-1,5 hod.  Vyberieme a necháme vychladnúť. Vývar si necháme, použijeme na ryžu,

Ryžu umyjeme, zabaríme vriacou vodou, necháme odkvapkať. Na masti ju trochu opražíme, zalejeme vodou a necháme uvariť do mäkka. (nesolíme, vývar je slaný ). Cibuľu si narájame na drobno a usmažíme na zvyšnej masti.

Vychadnutí bôčik pomelieme, pridáme k nemu ryžu, upraženú cibuľu, krv ( krv je dobré naprv trochu prešľahať aby získala svoju konzistenciu), pretlačený cesnak a ostatné koreniny a sľ podľa chuti. Dobre všetko premiešame a prípadne dochutíme.

Bravčové črevá (dostať v obchodoch nasolené) si dobre umyjeme a naplníme zmesou. Dĺžku krvavničky si volíme podľa seba, uzavrieme dobre obidva konce. Hotové krvavničky ešte 10-15 min. varíme v mierne bublajúcej vode. Vyberieme a necháme vychladnúť. Potom už len upiecť pekne do chrumkava na troške oleja alebo masti. Pred pečením trochu popichám ihlou aby unikal vzduch a pr pečení sa neroztrhli....ale aj to sa stane, nevadí tá kaša je tiež výborná s chrumkavým vrchom.

Podávať môžete ako kto chce - s chlebíkom a čalamádou, pečenými zemiakmi a dusenou kapustou s paradajkami alebo aj s slovenskou klasikou zemiami na kyslo...dobrú chuť !

Počet uvádzam orientačne, záleží aké máte črevá, aké si urobíte krvavničky. Dajú sa zamraziť a máte ich po ruke kedykoľvek.

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené