Špenátovo - šampiňónové rizoto


Popis

Ide to aj bez mäsa.  Úsmev Kombináciu špenát a šampiňóny milujem. Však tu mám obdobné recepty, jeden na podobné rizoto ale aj s mäsom, ďalší Quinoa šalát so šampiňónmi a špenátom. Pridávam hlavne ako inšpiráciu na výborné a rýchle bezmäsité jedlo. Úsmev

Čas prípravy: 10 minútČas varenia / pečenia: 20 minútCelkový čas: 30 minút

Ingrediencie

150gramovšampiňóny
200gramovčerstvý špenát
250gramovryže
1kuscibuľa
3strúčikycesnak
150gramovstrúhaný syr typu parmezán
70gramovmasla
1⁄3čajová lyžičkasoli
2polievkové lyžicesójovej omáčky
čierne korenie

Inštrukcie

Ponúkam vám rýchlu verziu rizota, kedy ryžu varím samostatne, buď vo vriacej vode, alebo varnych sáčkoch, podľa toho, koľko mám času a energie. Postup na originál rizoto nájdete v tomto recepte, len vynecháte mäso a použite zeleninový vývar. 

Ryžu dáme variť do osolenej vriacej vody, cca 17 min, po uvarení scedíme. Cibuľu a cesnak očistíme a nakrájame na jemno. Šampiňóny zľahka  podľa potreby očistíme a nakrájame.

Na troche masla, cca 40g, krátko opečieme  cibuľu a cesnak. Pridáme šampiňony a  tiež krátko opečieme, pridáme soľ, čierne, korenie, sójovú omáčku. (V tejto fáze, pri dlhšej verzii, môžeme pridať ryžu a za stáleho miešania, s podlievaním zeleninového vývaru ju dusiť do mäkka)

Keď sú šampiňony hotové, veľa času na varenie nepotrebujú, pridáme k nim umytý čerstvý (alebo aj mrazený, len bude potrebovať viac varenia ) špenát. Ak sú listy väčšie môžeme, ich natrhať, narezať na menšie kúsky. Panvicu prikryjeme a špenát, len teplom sparíme. Po chvíli pridáme uvarenú ryžu, maslo cca 30 g a polovicu nastrúhaného syra. premiešame, podľa potreby dochutíme.

Na tanieri ešte posypeme zvyšným syrom. 

 

Vaše hodnotenie: Žiadne
4.6
Priemer: 4.6 (5 hlasy)