Baklažánové placky s ľanovými semiačkami


Popis

Nízkosacharidová diéta naordinovaná zo zdravotných dôvodov ma dohnala až sem:))

Čas prípravy: 10 minútČas varenia / pečenia: 20 minútCelkový čas: 30 minút

Ingrediencie

1kusbaklažán
1kuscuketa
2kusymrkva
1kuscibuľa
2polievkové lyžiceolivový olej
3strúčikycesnak
5polievkové lyžiceľanové semiačka
2kusyvajcia

Inštrukcie

Pôvodne to mali byť len čisto baklažánové placky, ale zdalo sa mi, že sa z toho nenajeme, tak som pridala zeleninu navyše. 

Baklažán, mrkvu a cuketu očistíme, postrúhame. Na panvici opražíme cibuľu a cesnak na olivovom oleji, pridáme postrúhanú zeleninu, podusíme a necháme trošku vychladnúť. 

Ochutíme soľou, majoránkou, hocičím, čo máte radi, pridáme vajcia a mleté ľanové semiačka. Semiačka sú tam namiesto múky, veľmi som neverila, že bo bude držať pokope, ale čuduj sa svete, bolo to úplne v poriadku.

Na plech dáme papier na pečenie, ktorý potrieme olivovým olejom, lyžicou vytvarujeme placky, zľahka pretrieme olejom a dáme piecť na cca 20 min na 180 stupňov. 

Pred koncom môžeme na placky dať syr. Ja som robila časť placiek so syrom pre našich a zvyšok bez syra pre seba. Dobré boli obe, aspoň rodičia, ktorí ochutnali obe verzie, to tvrdili. Možno mi len nechceli kaziť radosť, že som mala hnusné bez syra:DDDD

Naši si to dali ako hlavné jedlo, príloha bola varené zemiaky. Panička na diéte si dala placky ako prílohu s kuracím prsom. 

Poznámky

Mama ma sprdla, že som fotila prípravu s najškaredšou vareškou, ale pre mňa je to najkrajšia mamina vareška. A možno ani nie je taká krásna, ale dobre sa mi s ňou  mieša, tak čo:) 

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)