Cesnakový ploský chlebík


Popis

Úžasný rýchly ploský chlebík alebo placka, keď sa vám už zunuje ryža alebo zemiaky. Skvelý k mäsku, zeleninke, či len tak. Jeho príprava vám prevonia celý byt.

Zdroj: www.biggerbolderbaking.com
Čas prípravy: 10 minútČas varenia / pečenia: 25 minútCelkový čas: 35 minút

Ingrediencie

280gramovhladkej múky
220millilitrovbiely gazdovský jogurt
4čajové lyžičkyprášok do pečiva
 štipkasoli

Inštrukcie

Príprava je absolútne jednoduchá a rýchla. Vďaka prášku do pečiva nemusíte čakať na nijaké kysnutie. Len zamiešate - a môžete vaľkať a piecť.

V miske si zmiešame 4 čajové lyžičky prášku do pečiva, soľ s 280gr múky. Postupne pridávame jogurt a rukou miesime. Cesto musí byť krásne, pružné, nesmie sa lepiť, ani sa s ním nesmie tvrdo pracovať.

Pôvodný recept má polovičné množstvo múky. Má však aj upozornenie, že jogurt treba pridávať podľa toho, ako cesto vyzerá - každý jogurt proste reaguje s múkou inak. Ja som použila gazdovský biely jogurt a ideálne množstvo pre požadovanú hustotu cesta bolo 280 g.

Pripravíme si cesnakové maslo:

  • 120 g masla
  • 3 strúčiky cesnaku

Maslo rozpustíme - podľa toho ako preferujete - buď mikrovlnka, alebo vodný kúpeľ. Pridáme roztlačený cesnak a dobre premiešame.

Cesto rozdelíme na 8 častí.

Rozvaľkáme prvú časť - asi na priemer dlane, nie príliš natenko, potrieme jednu stranu cesnakovým maslom a šup s ňou na teflonovú panvicu potretou stranou nadol. Pečieme 2-4 minúty, otočíme a rovnaký čas aj  z druhej strany. Teplotu som mala na 6.stupni z 9 ... taký "normálny plameň". Počas pečenia si rozvaľkáme ďalšie cesto.

Vytiahneme z panvičky a zabalíme do čistej utierky. Môžeme posypať nakrájanou vňaťou petržlenu.

Poznámky

Placky sú skvelé aj len tak do ruky.

Ak budú príliš tenké, dostanete chrumkavé niečo, čo ale rýchlo vysychá. Takže veľmi natenko nevaľkať a hlavne - skladovať v uzavretej nádobe.

Postup: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)