Medové tyčinky v čokoláde


Popis

Trochu netradičná forma perníka, naplnený dvona plnkami a zaliaty čokoládou.

Čas prípravy: 1 hodČas varenia / pečenia: 10 minútCelkový čas: 1 1⁄6 hours

Ingrediencie

Medovníkové cesto
300gramovhladká mka
125gramovpraskovy cukor
2polievkové lyžicemed
2kusyvajicka
50gramovmaslo ( Palmarín,Hera )
1čajová lyžičkasóda bicarbóna
1polievková lyžicakorenín do perníka
penový krém
3decilitremlieko
3kusyžĺtka
70gramovpraskovy cukor
5plátkyželatíny
200millilitrovkyslá smorana
1čajová lyžičkavanilkového extraktu
ovocné želé
3plátkyželatíny
1kusdzem podla chuti (375 ml)
200gramovčokoláda + tuk na polevu

Inštrukcie

Medovníkové cesto : cukror,med,tuk si rozpustíme nad parou, múku preosejeme, pridáme koreniny, sódu a vajíčka. Pridáme schladenú medovú hmotu a vypracujeme hladké cesto. Vyváľkame na pomúčenej podložke na hrúbku 3-4 mm a nakrájame na obdĺžniky 5 x 8 cm. Naukladáme na plech s papierom v odstupe od seba, zakryjeme utierkou a necháme do rána odpočinúť. Ráno ich upoečieme vo vyhriatej rúre na 170 st. asi 10 min.

Smotanová pena : žĺtka s cukrom miešame metličkou nad parou aby zhustli a zohriali sa. Potom preložíme na mierny oheň, pridáme mlieko a ta stáleho miešame zohrievame 10 min. Nesmie to vrieť. Medzitým si necháme napotňať želatínu v studenej vode. Do teplej mliečnej hmoty pridáme vyžmýkanú želatínu a dobre rozmiešame. V smotane rozmiešam vanilkový exktrakt a primiešame do mliekovej hmoty. Necháme vychladnúť a zhustnúť za občasného premiešania.

Ovocné želé : Džem si rozpustíme, želatínu zalejeme 1 dl vody, necháme napučať. Potom to spolu prehrejeme s džemom a necháme vychladnúť.

Vychladnutý medový plátok jemne natrieme želém, smotaovú penu si dáme do vrecúška a po bokoch navrstvíme na želé či to bude pásik v kuse alebo pusinky záleťé na Vás. Do prostriedka dáme želé. Necháme dobre stuhnúť v chlade. Potom si to naukladáme na mriežku a polejeme rozpustenou čokoládou, ja som použila mliečnu.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené