Rodinné krízy

Lebo sestra

Kedysi dávno, snáď 20 rokov dozadu sa moja známa sťahovala do iného mesta. Bolo to dosť ďaleko. Dovtedy podnikala s bratom v jednej firme. Tak sa rozhodla, že chce vyplatiť svoj podiel.

Dlho sme sa o tom bavili, preberali z rôznych strán, počítali podľa účtovníctva aj podľa iných vecí. Konečné číslo povedala ona. po pravde, mne sa zdalo veľmi vysoke. Ale nekomentovala som, bola to jej záležitosť. Dlho sa obávala rozhovoru s bratom. Nakoniec mu to povedala a on bez mihnutia oka zaplatil Bola to fakt vysoká suma.

 

Teraz po rokoch som sa s tým jej bratom stretla. Teda, stretávame sa bez prerušenia. Ale toto bol taký trochu osobnejší rozhovor. Až sme došli k tomuto deleniu. Povedala som mu,  že mne sa tá suma zdala premrštená.

Darujme Vianoce ľudom bez domova - nielen Košice a širšie okolie, kto sa pridá

Už zopár rokov, inšpirovaná projektom Darujme sladké Vianoce, sa snažím pomôcť ľudom bez domova. Minimálne vianočnými koláčikmi. Aj vďaka tejto akcii som mala tú česť zoznámiť sa s úžasným a pritom veľmi skromným človekom, obdivhodným športovcom, otcom Gombitom, ktorý je zhodou krásnych náhod farárom v našej dedine. Už to viem aj ja.

prosim o radu

ahoj vsetci , som mamina 3 deti za posledne mesiace ma moji chalani17,13 rocny viac nez prekvapili. starsi zapadol do partie kde sa fajci marihuana,pribudli drobne kradeze, zaskolactvo, nezaujem o nic v domacnosti,z domu predal snowboard, par x mi zmyzli peniaze, najhorsie je ze aj mladsi zacal chodit s nim vonku a samozrejme nechcel zaostavat pred starsimi tak sa sfajcil s nimi . kedze moj ex manzel mal podobnu zalubu viem ako taky clovek vyzera,teda hned som to na nich zbadala. zacala som s dohovaranim, prosbami, zakazmi no marne. prisli na rad vyhrazky kde skoncia. starsi hrdinsky zahlasil ze kludne ho tam mozem dat teda do reedukacneho centra.

Ako Ivan udobril rodinu

Život je ku mne mimoriadne prajný na úžasných ľudí. Jedným z nich je človek čarovný, živé antidepresívum - Ivan Slnko. Rada sa prizerám jeho počinom, pácha veci nesmierne. Tešivé, dušehrejivé, užitočné aj výnimočné Srdce. Pre išpiráciu pridávam príbeh o tom, ako oferoval peniaze na letnú dovolenku, aby udobril rozhádanú rodinu. Vypýtala som si povolenie rozpovedať ho ďalej, nech motivuje aj ostatných. Pre kvalitnejšie vychutnanie ho zverejňujem v pôvodnom znení ako sa ku mne dostal:

Ja, mama, tatko a paprika

kľudne by mohlo byť poradie aj paprika, mama, tatko a ja....je to jedno. Toť sme všetko účinkujúci v mojom dnešnom letnom príbehu.

V mojom veku sa už veľa ľudí nemôže pochváliť, že má ešte oboch žijúcich a celkom čiperných rodičov. Bývajú odomňa necelé 4 km a mám ich v ceste z práce aj do práce, takže často zaskočím nakuknúť, čo stvárajú tieto moje dve veľké deti. V týchto horúčavách je to denne. Musím povedať, že naozaj sú občas ako deti. Ktorého prvého stretnem, ten na toho druhého spustí ako žalobaba Chichocem sa.

Nebojte sa krízy vo vzťahu

Každé jedno partnerstvo a vzťah prechádza istými fázami, ktoré musia obidvaja partneri prekonať.

Zdroj: Fotolia.com

„Partnerstvo je najdôležitejšou variantov intímneho vzťahu, v ktorom sa človek dokáže vzdať časti svojej samostatnej identity“ (Vágnerová, 2007, s. 65).

Každé jedno partnerstvo a vzťah prechádza istými fázami, ktoré musia obidvaja partneri prekonať. Zo začiatku je to fáza zamilovanosti, ktorá je plná eufórie, dobrej nálady. Charakterizuje sa aj vytrvalosťou a energiou, ktorú sme schopní v danej fáze zo seba vydať. Po tejto fáze prichádza fáza lásky, kde si partneri preukazujú vzájomnú dôveru, poznajú sa navzájom veľmi do úplných detailov, starajú sa jeden o druhého a vykazujú o partnera zodpovednosť.

zúfalá

Dobrý večer, som veľmi zúfalá a neviem ako ďalej. Máme dospelú 19 roč. dcéru, s ktorou si neviem rady. Vždy s ňou boli problémy, ale posledné mesiace sa to neskutočne prehĺbilo. Dcéra študuje sociálnu prácu na VŠ v mieste bydliska. Našla si priateľa, ktorý nedokončil školu, poriadne nepracuje a dnes som sa náhodne dozvedela, že plánuje s ním útek do Čiech, kašle na školu, vraj ja som ju nútila. Áno, chcela som, aby chodila do školy, nie je hlúpa, ešte nedávno sa tešila, že spravila skúšky, o týždeň ma zasa skúšky, ale do školy sa už vraj nevráti. Som zúfalá, neviem ako zabrániť jej úteku. Žijeme usporiadaným životom, ale ona s nami prestala úplne komunikovať, ozve sa len, že chce peniaze, keď ide von.

Zlyhala som ako matka

Ja už nesviatkujem.Sedím a premýšlam kde som zrobila chybu,prečo som ja taká strašne neschopná matka.
Moje dve tínedžerky 16 a 17 ročné však nemajú vôbec žiadny problém.Ja som zlyhala na celej čiare,ja neviem jednať so svojimi deťmi,chyba je vo mne.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok