Môj zvláštny sen - ako som zomrela

Dnes  ráno som mala mimoriadne čudné. Nakoľko som chcela ísť na 6,30 do nemocnice tak som si nastavila budík na 5,20. Vždy ked mám niekde plánovane ísť mám divný spánok, veľmi prerušovaný. Ešte o štvrtej som bola pozrieť na hodiny a potom som zaspala. Odrazu som ležala na posteli v nemocnici ani nie na posteli ale lehátku nejakom, vedľa na dalšom lehátku som vlastne mala byť ja ale ja som sa tam nevidela ale  videla som ako ležim tam kde som ležala predtým. Vraj to bola moja chyba že som umrela, lebo prísť v takom stave kedy sa už nedá pomôcť, mala som chodiť ako tehotná na kontroly a nemusela som umrieť. Bol to ostrý hlas ale nepresvedčil ma a ani tu mladú ženu ktorá sa skláňala nado mnou.

Prihovarala sa mi a ja som si myslela že ked ma počuje tak som ožila a už nie som mrtva. No ona odrazu so slzami v očiach pokvapkala celú tu posteľ nejakou vodou a ja som naozaj nevedela čo je pravda a čo nie. Opýtala som sa jej či môžem ísť dole z postele, ona prisvedčila a ja som vstala, odrazu to bol nádherný pocit stať na vlastných nohach, uvedomila som si že toto je to najkrajšie a veľká istota. Vyšla som vonku a ocitla som sa pri svojom dome a na zástavke boli ľudia a ja som len chcela vedieť či žijem alebo nie, prišla som ku susede a ona sa trošku zahnala rukou a vraví čo to za tieň a utiekla, pochopila som že som mrtvá. Prišla som na zástavku a väčšinou sa ľudia rozprchli. Rozmýšľala som nad tým že či nerobím veľmi rýchle pohyby a tým ich straším.

No odrazu som počula a aj videla dvoch mužov ako veľmi kričia na niekoho, že ma musia za každú cenu chytiť a musia ma doviesť. Boli tam vyhrážky a mne ešte stále fungovali minimálne tri pohľady na všetko. V jednom pohľade som vedela že nechcem aby ma ti chlapi dostali a nahaňali, v dalšom som nevedela určiť či sú živí alebo akí a prečo to robia a ten tretí pohľad sledoval jedného z tých lapačov a bolo zvláštné to že mal lepkavé prsty, neda sa to inak povedať aj ked v skutočnosti ten výraz znamená zlodeja. Na obidvoch rukach mal predlžené konce prstov o posledný článok a to ako štvorec ktorý bol skôr metafyzický lebo cez okraje prečnieval nejaký dým. Odrazu som tam stala a povedala -  som tu mňa chytať nemusite, viem som mrtvá. Oproti mne stalo moje telo - telo bolo bez akejkoľvek pokožky a tak bolo vidieť iba svaly. Ako som dohovorila, pristúpil ku mne on a povedal - ja som telo - ja som matéria, ale moja duša kríčala - ja som ego, povedz to, ale on nepovedal. Jeho hlas bol hrozivý, ťažký a dunivý a oni odišli. Vtedy som sa zobudila už naozaj, lebo počas tohto sna som bola hore 3x ale stale to pokračovalo. Zobudila som sa a v tu chvíľu začal zvoniť budík, lenže ja som už vedela že nevstánem, že nedokážem teraz po tomto sne vstať. Vnútro ma bolelo tak akoby mi niekto škrabal chrbticu zvnútra, pálilo ma všetko v mojom bruchu. Tie bolesti sa stupňovali a ja som nevedela čo robiť. Odrazu som si povedala že pôjdem o hodinu neskôr na tu kontrolu a ostanem ešte ležať. Nebolo to zrejme správne, lebo ked som po 10 minútach vstala tak po pár krokoch ta veliká bolesť skončila.

V tomto sne som necítila žiaden strach, žiadnu hrôzu, vnímala som veci z viacerých strán a tak ich aj analyzovala a okrem strašnej bolesti som nemala nijaký iný pocit zo sna a nemám ho ani teraz.

Komentáre

Gitka, co si o tom sne myslis?

Neviem Evka, nikdy som nepočula že by sa niekomu také niečo snívalo. Nikto nezomrie vo sne a ja vlastne som nezažila umieranie ale všetko sa odohravalo už po. Neviem ale že som nepochopila to že som mrtvá, nakoľko mi neskôr došlo že ja som sa premiesťnovala a nie na nohach aj ked som ich mala a aj ruky, bola som oblečená v tej zelenej košielke operačnej, ktorá bola špinavá do hnedá.

Vždy hovorím že záleží od pocitu aký pri tom človek ma po prebudení a ja som si uvedomila že to sa stalo. Ja neviem ako to bolo ale myslím že sa mi to stalo ked so mňa vybrali mrtvé dieťa v šiestom mesiaci. Hovorili že mi išlo o sekundy. Možno som si na to mala spomenuť tie bolesti boli presne také hrozné ako vtedy.

Inak prišla som z vyšetrenia a pribudli mi dve diagnozy, moje EKG je na infarkt ale ja sa cítim oveľa lepšie.

mozno ta mal sen na nieco upozornit - mat samu seba radsej? tesit sa viac zo zivota?

drzim palce, nech si fit, to EKG nie je sranda...

Snažím sa tešiť zo života, ale nie je to také jednoduché. Ten sen bol sen realistický ale ja som pochopila že to už bolo, tým že tam už sa chodila pravidelne na kontroly ako tehotná hovorí o nie dávnej dobe.

Ak by som to brala ako iný sen, je tam pozitivum aj negatívum a tak to beriem že je všetko v poriadku. Ked som mala problémy so srdcom tak mozog pridal taký neskutočný strach o žitie, ale teraz som nič také necítila.

Margori uz viac krát som čítala tvoje sny ale poviem Ti , ze málokomu sa sníva tak ako Tebe. 

ÁnoÁnoÁno...aj málokto ich vie tak opísať

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.