Ak by som mala čarovný prútik...

tak by som pričarovala zdravie, zdravie pre mňa, pre rodinu, pre priateľov ale aj nepriateľov. Človek ktorý je zdravý je aj oveľa spokojnejší a šťastnejší alebo ak je aj bez toho šťastný tak aspoň nebude trpieť bolesťou.

Nie, nevrátila by som čas, lebo to by som už nebola ja. Prežila som krásne aj prekrásne aj menej krásne aj hrozné časy, ale to všetko ma vytvorilo do tej podoby ktorú mám. No najhoršia kombinácia je ked už telo nevládze ale ty nemáš na výber a zľavuješ z prác ktoré sú potrebné a zľavuješ  až sa hneváš sama na seba ale telo nechce viac dovoliť, chce aby si oddychovala a čerpala sily. Nuž a ked načerpam silu tak naozaj v ten deň urobím veľa ale potom znovu je obdobie čerpania síl a to je dlhšie ako to pracovné tempo.

Nuž na čo by som ešte použila ten prútik? -nie, kreativity je vo mne aj na 5 životov takže tu nepotrebujem, ale bolo by krásne ak by si človek vedel viac vážiť samého seba, potom by nepodkopával nohy iným.

Ak by som ešte mala použiť ten čarovný prútik tak by som odčarovala závisť a ta by zmizla zo sveta. Odrazu by sme si mohli obliecť čo chceme, žiť podľa svojej vlastnej vôle a možnosti, bez toho aby sme sa báli toho čo povedia iní. Iným by sme dožičili šťastia a pohody priehrštím aby sa k nám naspäť vrátilo.

Dozrievanie by išlo do krásy a zrelosti, starnutie by bolo krásnym  časom relaxu a oddychu ale hlavne milovaniu svoji dietok či svojich vnúčat a pravnúčat. Nekupovali by sme haldy oblečenie ktoré nepotrebujeme, koše potravín ktoré skončia v kontajneri, hory odpadu ktoré nevieme dalej zúžitkovať, nikto by s nami nemanipuloval, ja by som si kopkala vo svojej záhradke či snila v mesačnom svite. Tvorivosť by mala krídla a iní by poznali a ocenili prácu tvoriliek, videli by za všetkým niekoho, kto svojmu výtvoru dáva aj kus svojej duše, svoju energiu a myšlienky.

Komentáre

Však toto, zdravie je to najdôležitejšie.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.