Súťaž

Pridajte recept a vyhrajte balíčky plné dobrôt na pečenie

Podeľte sa o svoj recept s fotografiou a vyhrajte! Pridajte recept na tradičný obed či sladké pokušenie medzi recepty a budete zaradení do súťaže v ktorej na vás čaká 10 sladkých cien.

Na to, aby ste získali jednu z desiatich cien, stačí ak od 16. marca do 3. apríla 2018 pridáte na Naničmama.sk aspoň jeden recept s vlastnou fotografiou do ľubovoľnej kategórie pre recepty. 

Pridajte recept a vyhrajte

Milé naničmamy, pripravili sme pre vás súťaž o ceny, ktoré využijete pri aktívnom oddychu v prírode, ale aj pri leňošení na gauči. Veď turistické paličky, ruksak, skladací kôš alebo úspešná severská detektívka, určite nájdu svoje miesto v každej domácnosti.

Pridajte recept a vyhrajte ceny v hodnote 280€

Milé Naničmamy, zapojte sa do receptovej súťaže, v ktorej na vás čaká 10 cien v hodnote 280 €.

Stačí ak do 10. 10. 2017 pridáte na Naničmamu aspoň jeden ľubovoľný recept  s fofografiou a máte šancu na výhru. Svoje recepty vkladajte do príslušnej kategórie v závislosti od toho o aký recept pôjde.

Staráme sa

V čom sme my, slovenské ženy výnimočné?

Veľmi sa staráme. O rodinu. Až tak, že riešime vždy všetko za všetkých. Upratujeme, vybavujeme. Varíme, perieme. Nakupujeme. Učíme sa....  Až tak, že to vyzerá ako v tom vtipe: "Žena volá na muža - Jožo poď domov. A on - A čo mi je? Som hladný? Nie je ti zima "

Ano, naše rodiny sú najskôr nadšené, nič nemusia. Zvyknú si, zdá sa im to prirodzené, že prádlo samo rastie v skrinke, smeti sa vynášajú samé, aj umývačka sa sama nakladá aj vykladá. Všetko dostávajú na tácke. A my máme neustále plné ruky práce. Až tak plné, že si svoju rodinu nestihneme ani užiť. Hlavne naše heslo je, len aby nikomu nič nechýbalo.

Neviem snívať

Nesnívam. Teda, v noci sa mi sníva často a farbisto.

Ale čo sa týka môjho života, nech rozmýšľam, ako rozmýšľam, nespomínam si na žiadny svoj sen. Veľký či malý, ktorý som chcela uskutočniť.

Teda, je vždy plánujem. Ale moje plány siahajú tak maximálne pol roka dopredu. Nikdy nesiahajú do ďalekej budúcnosti. A nie sú ani veľkolepé, skôr len také bežné veci, občas vybočenie zo stereotypu.  Neviem, asi  mám z toho strach. Možno nemám silu nechať to všetko len tak plynúť. Potrebujem to mať pod rukami. Potrebujem pocit, že to sama regulujem.

Je to  chyba? Neviem.  Jednoducho nikdy nebudem patriť k tým veľkým vizionárom, čo sa nechajú unášať svojimi predstavami, čo dokážu ostatných nadchnúť tým, čo sa zrodilo v ich hlavách.

 

Žijem svoj sen

Nikdy som neprestala snívať, snívam vlastne celý život.....od detstva....taký rojko Chichocem sa            Ako malá žaba si pamätám, že som snila o ružových princeznovských šatách....byť na zámku a chodiť v tých šatočkách po schodoch a komnatách.... Aj sa splnilo.

Čarovný prútik, čarovný prsteň or zlatá rybka všetko poteší........ :-)

.....veru asi by som neodolala, aká lákavá predstava, priam rozprávková. Ale čo si vybrať z výkladu ak nie cukrovinky čierny princ? :-) Asi by som si poprosila vrátiť čas, dnes by som veľa vecí, rozhodnutí urobila inak. Urobila? Ktovie, po funuse je každý múdry. Každopádne mám pocit, že mnohokrát tak malé rozhodnutia tak veľa menia. Na druhej strane asi by bol život moc fádny, keby všetko pokazené sa dalo tak ľahko opraviť. A čo by na to povedala moja karma, veď tá nie je zdarma...Filmových pokusov tiež už takých bolo a veru to hlavných hrdinom riadne liezlo na nervy - zobudiť sa včera. No ešte to musím premyslieť, stále mám v zálohe prosbu o zdravé kĺby a svetový mier. :-)

Kde sa nachádza čarovný prútik?

Ak by som mala čarovný prútik, pričarovala by som si .....ZDRAVIE.

Nie je sen ako sen

Pár dní dozadu som sa tu zamýšľala nad svojimi snami.

Ale včera som bola na káve s kamarátkou, ktorá sa rozhodla po 16tich rokoch ukončiť nefunkčný vzťah, ktorý už teraz, s odstupom necelých troch mesiacov, čo žije sama s dcérkou, hodnotí ešte negatívnejšie, ako ho vnímala  vtedy. Strašne ju obdivujem, už v čase, kedy v nej dozrievalo rozhodnutie odísť, sa naštartovala v chudnutí, veľmi postupne a veľmi rozumne chudla a dnes má dole takmer 30kg. Odišla takmer s ničím, do prenajatého bytu, s 11-ročným dieťaťom, so strachom z toho, čo bude nasledovať, aká bude reakcia expartnera.  Neviem, či by som nabrala na také niečo odvahu...

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.