Súťaž

Veľká súťaž ku Dňu matiek: Hlasujte v ankete a vyhrajte ceny za viac ako 800 €

Mama, naše prvé slovíčko, najdôležitejšia bytosť v našom živote. Možno jediná osoba, ktorá nás miluje, milovala bezpodmienečnou láskou.

Mama, naša najkrajšia aj najťažšia životná úloha. Milujeme, svoje deti, aj modré z neba by sme im zniesli, ale občas to bolí. Žiadna škola nás nepripraví na nevyspaté noci, nezodpovedané otázky, čo a ako by sme mali robiť, aby boli naše deti zdravé a šťastné. A hlavne, ako to všetko prežiť v zdraví. Úsmev

Aké je to byť mamou? Dajte nám vedieť v ankete vyhrajte jednu z 32 cien 

Upratovanie

Upratovanie je pre mňa úplne bežná vec. Je to možno pre mňa aj určitá forma oddychu, kedy môžem vypnúť od starostí. Nemusím na nič myslieť. Vysávanie, utieranie prachu, umývanie, žehlanie...to je všetko fajn. Jediná domáca práca, bez ktorej však by som sa určite zaobišla je, umývanie okien :-) 

O tom,ako jablko nepadlo ďaleko od stromu..

   Slnko Nie,nebudem písat o tom,ako s príchodom jari umývam okná, ani o tom,ako o dušu a s radosťou prášim koberce priamo pod oknami susedovcom ,aby zaznamenali,že mám čisto v byte..Chichocem sa Chcem napísat o tom,že upratovanie môže byť aj diagnoza. 

Ked chytim slinu...alebo velke upratovanie

Su dni, ked mam pocit, ze na mna neporiadok vykuka z kazdeho centimetra bytu. Kde pozriem je cosi rusive, co nie je na svojom mieste tak ako by malo byt a mnou to vnutorne tak trhne, akoby som dostavala pri kazdom pohlade na tieto zlomky male elektrosoky. Hej, znie to asi prehnane, ale niekedy si ozaj nemozem pomoct. Najhorsie na tom je to, ze ten nepriadok ma akusi zazracnu moc sa sam mnozit...a to nekontrolovatelne. A dokonca ma samoobnovovaciu schoponost, co vam poviem, je to proste nezmar.

velka jarna sutaz

najradsej upratujeme v zahradke, tam je jar najkrajsi a MrkámKvietokKvietokKvietok

Pomocníčky

Upratovanie, upratovanie a zas upratovanie :-) Nie je to veru jednoduché, udržať celý dom stále krásne čistý, vyupratovaný, bez jedinej chybičky. Ale snažím sa. A môžem povedať, že teraz keď mám doma už aj pomocníčky, tak mi to ide ľahšie. Staršia, už skoro 5-ročná dcérka, sa ma snaží napodobňovať a zapojí sa skoro do každej práce, pomáha upierať prach, pomáha mi pri skladamí prádla a najradšej mi pomáha vyberať riad z umývačky.

Upratovanie ? radšej zmrzlinku

Prišiel voľný deň a tak to sa s dcérkami dohodla, že trošku upraceme hračky, preberiem čo treba a s čím sa už tak nehrajú, a ja som išla urobiť olievku a kázala im doniesť aspoň nejaké krabice s hračkami, keď som prišla ostala som stáť, nevedela či sa smiať, či plakať, dcérky vybrali na zem bábiky, šatky pre nich a povedali, mamina všetko nám ešte treba, veď sa s tým budú hrať aj naše deti, keď prídu na návštevu k tebe a tak dáme  všetko naspäť do kabice, keď sa s

Naše upratovanie

Kedysi som si dala záležať na tom , aby bolo všetko upratané niekoľkokrát do roka. Na jar, v lete, jeseň, pred Vianocami, Veľkou nocou. Okná, odtiahnuť nábytok, všetko vydrhnúť, vytriediť. Ako roky pribúdajú, uvedomujem si, že na tej ,,čistote,, až tak nezáleží a už toľko neupratujem. Pravidelne mám týždenné upratovanie - povysávať, umyť dlážky, utrieť prach, pranie, žehlenie, umyť kúpelku WC a základom je aby bolo všetko na svojom mieste, potom sa menej upratuje. Okná umývam tak 2-4 x ročne, podľa toho , kde sa nachádzajú. Kde je balkon stačí 2x do roka a kuchynské čo je stále na očiach 3-4 x do roka. Nábytok tiež tak často neodťahujem. Urobím bežné upratovanie a radšej sa venujem iným veciam, ktoré sú pre mňa s pribúdajúcimi rokmi dôležitejšie.

Nase upratovanie

Ako vo vsetkych domacnostiach, aj v tej nasej sa upratuje. Nie, ze by som sa v tom nejako extra vyzivala, ale mam rada, ked je doma cisto, tak upratujem nielen ja, ale nutim k tomu aj ostatnych clenov nasej domacnosti. Teda s vynimkou tej najmladsej trojmesacnej:-) Starsia, trojrocna dcera ma zatial z upratovania obrovsku radost a ja dufam, ze jej to este velmi dlho vydrzi.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.