Telesné postih. a motor. ťažkosti

Potrebujú pomoc - sponzorov

Na začiatok sa ospravedlňujem ak to tu nepatrí, pred nedávnom som našla príbeh dvoch detičiek,ktoré potrebujú pomoc, snažila som si im pomôcť aspoň tak že som im vytvorila web stránku /ky vedeli by ste poradiť kde by sa dalo hľadať sponzorov?ďakujem ak by ste chceli vedieť niečo viac tak som pre tieto detičky vytvorila aj FB stranku - Pomoc pre tých ktorý ju ale naozaj potrebujú

Iné deti Naničmama.sk: 

Babysitting deticiek so specialnymi potrebami

Ahojte mile mamicky, aj ja som bola mamou vynimocneho dievcatka, ktore mi minule leto umrelo. Mala 11 rokov a cela rodina sme ju nesmierne lubili. Velmi nam chyba a kazdy den dakujem za to, ze som mohla byt jej mamou. Ak jej poslanim bolo naucit ma aky svet a zivot si vazit, svoju ulohu zvladla dokonale. Bola aj je mojim anjelom. Natalka bola leziace dievcatko, ktore vyzadovalo celodennu starostlivost. Velakrat som bola unavena a chcela som si oddychnut alebo zajst na pokojny nakup, ci ist do kina. Bez pomoci rodiny by to nebolo nikdy mozne.

Iné deti Naničmama.sk: 

umenie a zdravotné znevýhodnenie

Milé mamičky inak obdarovaných detí. Rada by som sa opýtala, či sa medzi vami nachádza niekto kto má v rodine dieťatko staršie či mladšie, alebo už v súčasnosti dospelí ktorí i napriek svojmu hendikepu nasli zálubu v niečom čo ich naplňa a ženie v pred? mam na mysli navštevovanie ZUS v hudobnom odbore - v speve alebo vyššie vzdelanie - stredo alebo vysokoškolské? Konkrétnejšie by ma zaujímali jedinci s ochorením svalovej dystrofie alebo s problémom ktorý zapríčinil, že sú odkázané na invalidný vozík- razstep chrbtice. Za pomoc dakujem. Úsmev Hudba vie pohladiť na duši a pomáha.

Iné deti Naničmama.sk: 

Integracia telesne postihnuteho dietata medzi zdrave deti

Zdravym maminky, mam 2 a pol rocneho synceka, ktory sa narodil predcasne, neurologicky je v poriadku, ma telesne postihnutie nie vsak nasledkom predcasneho narodenia. Je velmi zivy, hravy, niekedy mam pocit, ze dost robi na truc, niekedy je nahnevany, ale v podstate zodpoveda popisom dietata v trucovytom obdovi. Ja naozaj velmi mily a zlaty chlapcek, ktoreho nadovsetko milujem. Chcem nemozne, ked by som ho uz od materskej skoly chcela integrovat medzi zdrave deti? Pretoze pri ziskavani info mi to pride dost nerealne...

Iné deti Naničmama.sk: 

aj inak obdarené deti sa radi učia

Milé mamičky inak obdarovaných detí. Rada by som sa opýtala, či sa medzi vami nachádza niekto kto má v rodine dieťatko staršie či mladšie, ktoré i napriek svojmu hendikepu nasiel zálubu v niečom čo ho naplňa a ženie v pred? mam na mysli navštevovanie ZUS v hudobnom odbore - v speve? Konkrétnejšie by ma zaujímali deti s ochorením svalovej dystrofie alebo s problémom ktorý zapríčinil, že sú odkázané na invalidný vozík razstep chrbtice. Za pomoc dakujem.

Iné deti Naničmama.sk: 

Centrum Liberta

Dávam do pozornosti, pre rodičov detí s rôznymi pohybovými problémami naše Centrum Liberta v Košiciach. V centre sa zameriavame na intenzívne rehabilitačné pobyty metódou TheraSuit. Ďalej ponúkame individuálne cvičenia, terapiu Dévény a terapiu SKENAR. Naši klienti sú prevažne deti s dg. DMO, ale pracujeme aj s deťmi s dg. rázšpet chrbtice, hydrocefalus, poúrazové stavy a inými pohybovými problémami. Viac sa môžete dozvedieť na našej webstránke:

http://therasuit.sk/

Iné deti Naničmama.sk: 

S mozgovou obrnou dokáže viac ako väčšina zdravých

Toto je veľmi inšpiratívne video. Zachytáva príbeh Jamesa Blakea Galliona, ktorý trpí mozgovou obrnou. Napriek svojmu hendikepu sa začal venovať náročnému športu, akým je parkour.
Podľa definície na Wikipedii je parkour disciplína francúzskeho pôvodu, ktorej základom je schopnosť dostať sa z bodu A do bodu B (a späť) bezpečne, plynule a účinne (efektívne) s použitím vlastného tela. Pomáha v prekonávaní akýchkoľvek prekážok v okolitom prostredí – od vetiev cez kamene a skaly až po zábradlia a betónové steny – môže sa vykonávať v meste, ako aj na dedine.

Iné deti Naničmama.sk: 

Therasuit - komplexné a veľmi účinné cvičenie pre hednikepované deti a dospelých

Už tretí deň prebieha v našom centre školenie terapeutov na Therasuit, rehabilitačnú, alebo radšej ju volajme "tréningovú" techniku pre deti s rôznymi stupňami postihnutia.
Pri dvoch takýchto špeciálnych deťoch som si myslela, že som už skúsila všetko ale ostala som v nemom úžase, čo všetko už vo svete existuje a úspešne sa aj aplikuje v každodennom života, a prináša to obrovskú pomoc.

Iné deti Naničmama.sk: 

Dévény terapia

Možno ste už niektoré, ktoré máte tak ako aj ja "iné" deti, počuli o Dévény terapii. Je to reflexná rehabilitácia, ktorá prišla s Maďarska.
Na Slovensku ju cvičia len maďarské terapeutky, všetky certifikované a školené.
Táto terapia sa cvičí v Košiciach a v Prešove.

Ak by ste mali záujem o viac info, kľudne napíšte.

Iné deti Naničmama.sk: 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.