Mini Pavlovej tortičky

Popis

Malé, chutné Pavlovej tortičky s čučoriedkami a malinami Úsmev

Mini Pavlovej tortičky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojhttp://www.redonline.co.uk/food/recipes/blueberry-pavlova
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
2 hod, 10 minút
Celkový čas
2 hod, 40 minút

Ingrediencie

4kusyvajcia
1štipkasoľ
1šálkakryš.cukru
1čajová lyžičkacitónová šťava
1čajová lyžičkasóda bicarbóna
1čajová lyžičkavan. cukor
180millilitrovšlahačka
120gramovčučoriedky, maliny, černice
2polievkové lyžicečučoriedkový lekvár

Inštrukcie

Predhrejeme si rúru na 120 °C. Na papier na pečenie si nakreslíme kruhy s priemerom 8 centimetrov alebo nájdeme pohár s približne rovnakým priemerom a pomôžeme si s ním.

Rozbijeme vajíčka a oddelíme bielko od žĺtka. Do čistej a suchej misky dáme bielka, pridáme soľ a mixujeme až dokým nebudeme mať sneh. Mixér potom prepneme na najnižšiu rýchlosť a do vyšľahaného snehu postupne pridávame po lyžiciach kryštáľový cukor. Na konci pridáme ešte citrónovú šťavu, vanilkový cukor, sódu bikarbónu a na chvíľu zvýšime výkon na mixéri.

Na papier s predkreslenými kruhmi dáme do  každého kruhu lyžicu snehu ako základňu tortičky. Zvyšok zmesi dáme do cukrárskeho sáčku s hviezdicovou špičkou  a na vytvorené základy striekame sneh v kruhoch, a v strede necháme priestor na plnku (mali by vyzerať ako hniezda).

Naše výtvory dáme do rúry a pečieme 60 minút. Potom vypneme rúru, ale neotvárame až dokým nebudú torty vychladnuté (cca 1 hod.) Pre urýchlenie chladnutia môžeme trošku pootvoriť dvierka rúry. Po vychladnutí torty vyberieme.

Vyšľaháme šľahačku a džem zriedime trochou horúcej vody. Do priehlbiny v tortičke dáme lyžicu šľahačky, lesné ovocie a polejeme džemom. Nakoniec môžeme posypať práškovým cukrom a tortičky sú hotové.

Poznámky

Napriek tomu že nemám veľké skúsenosti s varením ani pečením si myslím že tortičky sa mi vydarili Pohoda  (síce za pomoci mojej priaťeľky Chichocem sa)

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Strááášne sladké ale veľmi dobré Áno, máš ich krásne Tlieskam

vyzerá to fakt super ÁnoÁno

Paradička. Ja som po nich pokukovala dosť neskoro na veľkonočnú realizáciu, tak si ich musím nechať na inú príležitosť. Vyzerá to, že si ich budem totiž doma jesť sama Váľam sa od smiechu po podlahe.

Už sa na to teším. Chichocem sa

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.