Svedok v prie

Otázka používateľa: 

Mentula

Mam predvolanie na OU ako obvinena z priestupku, ktory na Policii podal sused. Sused bude predvolany nie ako navrhovatel / navrhovatel je Policia / ale ako svedok. Ma tento svedok okrem svedeckej vypovede pravo klast otazky, zasahovat do vysetrovania a byt pritomny na celom pojednavani ?

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, 

pokiaľ by to bolo riešené formou konfrontácie, tak si môžete navzájom klásť otázky. Ak by to však bol len výsluch svedka, tak klásť otázky bude ten kto bude viesť výsluch. 

Následne sa rozhodne o priestupku (či bol spáchaný a aká sankcia bude uložená).

 

JUDr. Milan Ficek, advokát

advokát Bratislava

Komentáre

Zakladom kvalifikovanej odpovede je precitat si a spravne porozumiet otazke.

Zaujima ma, ci ma svedok pravo byt pritomny na celom pojednavani a zasahovat do jeho vysetrovania. Pojednavanie je neverejne a svedok nie je ucastnikom konania.

 

Pan Ficek by si mal nastudovat § 72 zakona 372/1990 kto je ucastnikom konania. Svedok tam nefiguruje. Takze nemoze klast otazky, nemoze byt pritomny na pojednavani / okrem svojej vypovede / a musi po vypovedi okamzite opustit pojednavaciu miestnost

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok