Marlenka čokoládová

Popis

Výborný zákusok

Marlenka čokoládová - recept

Zhrnutie

Porcie
plech 5
Zdrojvlastný
Čas prípravy
45 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 15 minút

Ingrediencie

100gramovmasla
3polievkové lyžicemedu
180gramovcukor kryštál
1čajová lyžičkaoctu
1polievková lyžicasóda bicarbóna
2kusyvajce
700gramovmúka hladka
3polievkové lyžicekakaa
plnka
250gramovhera
1plechovkasalka
600millilitrovmlieka
2balíkypuding smotanový

Inštrukcie

Cesto: maslo, med a cukor dáme rozpustiť za stáleho miešania, potom pridáme ocot, sódu a stiahneme zo sporáka. Rýchlo vmiešame vajíčka, tak aby sa nám nespravila praženica. Potom vmiešame múku zmiešanú s kakaom.

Cesto dôkladne vypracujeme už na doske a ihneď rozdelíme na 5 až 6 častí, podľa toho aký máme veľký plech. Najlepšie sa každý diel rozvaľká ešte za tepla a na silikónovej, alebo teflónovej podložke. Ak takú nemáme tak nám poslúži a papier na pečenie.

Každý plát ešte radlíkom orežeme a prepichneme niekoľko krát vidličkou. Pečieme 5-7 min pri 180 stuňoch.

Plnka: Z mlieka uvaríme hustý puding a necháme vychladnúť. Vymiešame Heru a pomaly zamiešame do vychladnutého pudingu. Potom pridáme z konzervy karamelizované čokoládové mlieko a dobre vymiešame.  

Krém si rozdelíme na toľko časti, koľko sme upiekli plátov cesta a necháme aj trochu na vrch. Vrch ešte posypeme strúhanou čokoládou. Necháme postáť do druhého dňa.

 

 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok