Nepečený jablkový zákusok

Popis

jednoduchý receptík

Nepečený jablkový zákusok - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojkamarátka
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1kilogramjablčka
15dekagramycukru
2kusyvanilkového cukru
 štipkaskorica
2kusyzlaty klas
4decilitrevody
1kuscitrón
2balíkybebe keksov
 kusslahacka podla chuti

Inštrukcie

Jabĺčka ošúpeme, postrúhame na hrubšom strúhadle, potom ich dáme varič do vhodného hrnca s polu s 2 dcl vody, cukrom, vanilkovými cukrami, škoricou, šťavou a citrónovou kôrou z jedného citróna.

Necháme chvíľku povariť a potom rozmiešame 2 Zlaté klasy v 2 dcl vody a prilejeme. Uvaríme hustý krém z jabĺčok a pudingu.

Menší plech alebo vhodnú nádobu vystelieme potravinárskou fóliou, potom do nej navrstvíme Bebe keksy, na ne dáme vrstvu pudingového krému, potom ďalšiu vrstvu keksov a zas krém, takto to robíme pokým sa nám ingrediencie neminú.

Ja som mala len dve vrstvy keksov, kúpila som málo :)

Necháme stuhnúť a ozdobíme šľhačkou. Studený zákusok je veľmi osviežujúci, vhodný aj na letné dni. Kto chce môže ozdobiť aj čokoládou. :)

Vaše hodnotenie: Žiadne
1
Priemer: 1 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok