Veterník na plechu

Pridal/a Adrianna

Krémový koláčik

Veterník na plechu - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

cesto
3decilitrevoda
250gramovhera
250gramovhladká múka
 štipkasoľ
2kusyvajcia
plnka
7polievkové lyžicekryštálový cukor
1litermlieko
3balíkyzlaty klas
250gramovmaslo
2kusyšlahačka
2kusystužovač do šľahačky
Poleva
50gramovkryštálový cukor
5polievkové lyžicemlieko
200gramovpraskovy cukor

Inštrukcie

Postup

Cesto: Heru si rozpustíme vo vriacej vode, potom naraz do toho vsypeme múku a miešame, kým nám nevznikne hustá kaša, ktorú varíme 4-5 min za stáleho miešania. Odstavíme z ohňa, počkáme 5 min.

Do tejto masy postupne zašľaháme metličkami vajíčka, jedno po druhom, až kým nevznikne hladká jemná krémová masa.

Cesto rozdelíme na 2 časti a natrieme na vodou vymytý plech / ja som pod to dala papier na pečenie /. Pečieme na 200°C asi 30 min. Prvých 15-20 minút neotvárame rúru, aby nám cesto nespľaslo.

Krém: Kryštálový cukor upálime na karamel zalejeme 3/4 l mliekom a bez miešania necháme rozpustiť. Do zvyšného mlieka dáme Zlaté klasy, vlejeme do vriaceho karamelového mlieka a uvaríme hustý puding.

Za občasného miešania necháme vychladiť. Keď vychladne, zašľaháme do pudingu maslo, natrieme na vychladnutý plát. Na puding rozotrieme šľahačky vyšľahané zo stužovačom do tuha a na to položíme druhý plát.

Poleva: Kryštálový cukor upálime na karamel a zalejeme mliekom, necháme rozpustiť a potom pomaly primiešavame práškový cukor. S teplou polevou polejeme vrch koláča / keď to schladne, tak to stuhne /.

Prajem Vám dobrú chuť !!!

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.5
Priemer: 3.5 (16 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok