Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia

Pridal/a Kamila

Recept s postupom na raw čokoládový koláčik, jasné ak použijete košér ingrediencie. Výborný je aj s bežnými, smelo ho môžeme prehlásiť za zdravý. ;).

Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
20 minút

Ingrediencie

1šálkaodkôstkovaných sušených datli (korpus)
1⁄4šálkaKakao (korpus)
1šálkaorechy (vlašské, alebo mandle, prípadne mix) (korpus)
2kusybanány (krém)
2polievkové lyžicemed alebo agávový sirup (krém)
1⁄4šálkakakao (krém)
3polievkové lyžicekokosový olej (krém)

Inštrukcie

Datle namočíme na hodinku do teplej vody. V obchode som našla datle s kôstkami, tak som ich najskôr odkôstkovala a tak namočila. Inak polovicu datlí môžete smelo nahradiť strúhaným kokosom, koláčik bude ešte lepší. V mixéri so sekacími nožmi rozmixujeme najprv orechy (orechov môžete dať aj viac), potom pridáme scedené datle a kakao. Ak ste to náhodou prehnali s kakaom môžete pridať lyžicu medu. Hmotu natlačíme no menšej nádoby vystlanej papierom na pečenie. Dáme do chladničky.

Do mixéra vložíme dva banány, zľahka roztopený kokosový olej, med, kakao a premixujeme. Krém rozotrieme na korpus. Nádobu prikryjeme a dáme do mrazničky na cca 45 minút. Vybrala som skôr, krém ešte nestihol stuhnúť. Mal by sa skladovať v mrazničke, ale po chvíľke nebolo čo . ;)

Poznámky

Tento zákusok chutil všetkým, aj zarytým odporcom zdravých jedál, krém je ozaj fantastický. S nakrájaným banánom dostanete úžasné banány v čokoláde, len by ste mali zdvojnásobiť dávku. ;)

Postup: 

Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia - recept postup 1
Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia - recept postup 2
Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia - recept postup 3
Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia - recept postup 4
Čokoládový zákusok bez cukru a pečenia - recept postup 5
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok