Rybie file na zemiakoch pre HIT

Popis

Veľmi jednoduchý pre mňa aj zdravý recept a hlavne  ked mám lenivé dni.

Rybie file na zemiakoch pre HIT - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojja
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
25 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

2kusyrybie file alebo pstruh
3kusyvacsie zemiaky
3polievkové lyžicekyslej smotany či jogurtu

Inštrukcie

V tomto období zemiaky ošupem, inak počas leta iba umyjem a osuším, potom nakrájam na tenké plátky na stúhadle na uhorky. Pekáč vymažem trochu maslom alebo dám trošku masla, ak môžte tak aj iný tuk, na to vysypem zemiaky, osolím a okorením - ja bielym korením, na zemiaky dám zmrazené file alebo pstruha, aj to osolím a všetko posypem rascou. Na vrch a hlavne na rybu dám nakrajané maslo.

Dám piecť do rúry cca 180 st. na 25-30 min.

Nemiešam. Pri servírovaní cez file prelejem biely jogurt či kyslú smotanu, ja to nedochucujem ale kto ma rád ochutené tak si také urobí. Doplním surovou zeleninou.

 

Poznámky

Možná obmena je so syrom, cca 5 min. pred dopečením dám na file plátky syra alebo nastrúhaný syr. Na pstruha nedávam nič iba maslo , soľ a korenie.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Vyzerá to zaujimavo, ozaj netreba file rozmrazit?

Naozaj nie, toto som si robila dnes a ako vidíš aj som file skúsila či je dobre. Najskôr som takto robila iba pstruhy ktoré mi doniesol vnuk, no pstruhy došli a tak som sa rozhodla vyskúšať aj file. Veľmi vhodné hlavne pre nás, takže nerozmrazujem a mám rýchlo urobené aj jedlo.

Počuj, ja filé NIKDY nerozmrazujem. Neviem, či to aj na sáčku nie je napísané. Som si nie istá teraz. Rozmrazila som RAZ - a sa celé rosypalo. Odvtedy aj obaľujem zamrazené kusy. Ako prská to pri smažení, ale však to prikryjem a nech si to prská koľko chce.

Veď to množstvo vody musí niekde vytiecť...a ak to nepláva po pekáči kým sa neodparí tak v oleji to zodpovedne prská.

Však ono sa to odparí Veľký úsmev.

Však toto, tej vody je tam dosť aj pri relatívne kvalitnejších kúskoch ..., rybie prsty sa nerozmrazovali, ale co ja viem filety ano. Len to je celá veda ...

Máš pravdu, filé keď sa rozmrazí tak sa rozsype. Filet treba dobre vysušiť a dať na panvičku. No a najlepšie je použiť čerstvé.

No však? konečne som na to prišla aj ja a konečne ma file taký tvar po upečení ako aj pred tým.

Prečítala som si návod na obale hlbokomrazených filiet, maju tam dve verzie, pri opekani na panvici, treba predtym ryby nechat rozmrazit v chladnicke 4-6 hodin, potom maju verziu hrniec s prikryvkou ci co a mikrovlnka, tam netreba rozmrazit.Hambím sa Upozornujem, ze je to len jeden "vyrobca". Úsmev Takže všetko je v poriadku, každému čo vyhovuje, ale aspoň som prišla na to, v čom bol problem posledne, ked som robila ryby, jeden kusok bol od inehoho balitela, bo tam sa tvaril pri osttanych nejak divne. Dala som ho tam bo sa mi zdalo malo, jedno balenie ...

No ako vidíš ani do rúry na zapečenie netreba rozmraziť.

moj muž ma HIT a teda žiadne ryby by nemal ani náhodou, jedine práve nalovená vraj

Ahoj, vieš ja skúšam viac ako rok a prišla som na to že môžem steaky zo žraloka toho atlantického? a tiež niektoré ryby kde je napísané že sú spravovavané rovno na mori a dokonca som minule kúpila kde bolo napísané že sú z vošného lovu. Ja som skoro umrela zo pstruha, lenže ten bol chovaný v nádržiach a teda zmeskou aby rýchlo rástol a to je pre mňa jed. Neviem aj ja som dostala letáčiky od lekárky ale ona sama povedala že sa nemôžem toho držať lebo je to výsoko individuálne, takže naozaj veľmi zlé aj čerstvo vylovená ryba z umeleho odchovu ale nech skúsi tie ryby o ktorých píšem. Ja samozrejme nemám žiaden problém z ryby ktorú mi uloví voľne vnuk, lenže to je málo tak som rada že som to doplnila o morské.

Aha zabudla som doplniť, je to iné v tom prípade ak ma otestovanú alergickú reakciu na ryby, ja alergiu na žiadne potraviny nemám - histamín nie je alergia len môže mať podobné prejavy.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok